پرسمان معصومین

چرا کسی حضرت زهرا را یاری نکرد

چرا کسی حضرت زهرا را یاری نکرد-بیت ظهور

 چرا در جریان شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها کسی به یاریشان نشتافت؟

چرا کسی حضرت زهرا را یاری نکرد

جواب طبق مبناي اهل سنت:

بني هاشم و انصار از فرمان رسول خدا اطاعت كردند

اهل سنت براي مشروع جلوه دادن خلافت خلفا رواياتي را در كتاب هايشان نقل كرده اند كه طبق آن ها رسول خدا صلي الله عليه وآله به اصحاب و ياران خود دستور داده است كه از خلفاي بعد از آن ها اطاعت نمايند
هر چند كه مي دانند ، آن ها سنت رسول خدا را اجرا نمي كنند ، مال و اموال مردم را غارت مي كنند و به جاي هدايت مردم به سوي خداوند آن ها را به سوي ضلالت و گمراهي سوق مي دهند .

هرچند كه ما به جعلي بودن اين روايات يقين داريم؛ اما از آن جايي كه اين روايات در صحيح ترين كتاب هاي اهل سنت آمده است، از باب جدال احسن به آن ها تمسك كرده و مي گوييم :

ft - چرا کسی حضرت زهرا را یاری نکرد

كتاب هاي اهل سنت

بني هاشم و انصار و باقي اصحاب رسول خدا صلي الله عليه وآله با اين كه مي دانستند ابوبكر ، عمر و … خلافت را مصادره کرده اند ، سنت رسول خدا را اجرا نمي كنند ، اموال مردم (از جمله فدك و …) را به تاراج میبرند و … با اين حال به فرمان رسول خدا گوش دادند و به خاطر مصالحي از قيام عليه آن ها خودداري كردند .

يَكُونُ بَعْدِي أَئِمَّةٌ لَا يَهْتَدُونَ بِهُدَايَ ولا يَسْتَنُّونَ بِسُنَّتِي وَسَيَقُومُ فِيهِمْ رِجَالٌ قُلُوبُهُمْ قُلُوبُ الشَّيَاطِينِ في جُثْمَانِ إِنْسٍ قال قلت كَيْفَ أَصْنَعُ يا رَسُولَ اللَّهِ إن أَدْرَكْتُ ذلك قال تَسْمَعُ وَتُطِيعُ لِلْأَمِيرِ وَإِنْ ضُرِبَ ظَهْرُكَ وَأُخِذَ مَالُكَ فَاسْمَعْ وَأَطِعْ .

بعد از من پيشواياني بر مسند قدرت خواهند نشست كه از هدايت من بهره اي نبرده اند ، به سنت من نيز عمل نمي كنند و در ميان آن ها افرادي هستند كه قلب هايشان قلب شياطين در جسم آدمي زاد هستند . عرض كردم اي رسول خدا ! اگر ما آن روز را درك كرديم ، وظيفه ما چيست ؟ فرمود : به سخنان آن ها گوش داده و از فرمان شان اطاعت كنيد ، اگر شما را مورد ضرب و شتم قرار دادند و اموال شما را نيز غارت كردند ، وظيفه شما اطاعت و فرمانبرداري است !!! .
صحيح مسلم، ج 3، ص 1476، ح1847

images - چرا کسی حضرت زهرا را یاری نکرد

نتیجه گیری

بنابراين، عدم دفاع بني هاشم ، انصار و بقيه صحابه از فاطمه زهرا سلام الله عليها و حق غضب شده امير مؤمنان عليه السلام به دستور رسول خدا و به خاطر رعايت مصالحي بوده است كه اهميت آن ها بسيار بيشتر از قيام بر ضد ابوبكر بوده است .

نوشته‌های مرتبط

معصوم بودن صحابه پیامبر

Entezar

حدیث سکوت در برابر ظالم

Entezar

کدام نعمت در روز قیامت سوال می شود

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد