سخنرانی

بزرگ مصیبت انسان چیست همراه با فایل صوتی

بزرگ مصیبت انسان چیست همراه با فایل صوتی

بزرگ مصیبت انسان چیست همراه با فایل صوتی کنار بیت ظهور باشید.

دانلود سخنرانی استاد شجاعی درباره بزرگ مصیبت انسان

پخش انلاین

دانلود سخنرانی شب قدر استاد شجاعی

برای دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.
icons download beitezohoor.ir - بزرگ مصیبت انسان چیست همراه با فایل صوتی

با تشکر از گروه منتظران ظهور و خانم یوسفی جهت گرداوری متن صوت دانلود سخنرانی استاد شجاعی درباره بزرگ مصیبت انسان.

ذات انسان زمانی لذات جمادی، گیاهی، حیوانی یا عقلی است و گاه این لذات لذات انسانی است. مصائب انسان نیز این طور است، مصیبت هایی که انسان ها برایشان ناراحت می­شوند و غصه می­خورند، گاهی وقت ها جمادی، گیاهی، حیوانی و زمانی عقلی است و در مواردی فوق عقلی و انسانی است؛ لذا قیمت یک آدم در لذت ها و مصائب زندگی هر فرد قرار دارد. این که رغبت فرد به سوی چیست و از چه چیزی شاکی می­شود، از چه چیزی لذت برده و از چه موضوعی اندوهگین می‌شود و غصه می­خورد، اینها نشان می­دهد شما در کدام یک از این پنج مرحله زندگی می­کنید و هنگام مردن نیز به چه شکلی از این دنیا می­روید.

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید (بزرگ مصیبت انسان چیست)

ایا برای ظهور امام زمان(عج) باید گناه کنیم

 کسانی که در زندگی نوع غصه ­ها ، شادی­ها، آرزوها و دغدغه­ هایشان انسانی است، این افراد باطن انسانی و حیات انسانی دارند و چون باطنشون باطن انسانی هست، هنگامی که می­خواهند از این دنیا بروند به شکل انسان از این دنیا می­روند و بی­دردسر وارد بهشت می­شوند. چرا که انسان زندگی کردند نه یک زن، یک مرد، یک دانشمند، یک رئیس‌جمهور، یک وزیر، یک نماینده مجلس!  این عناوین به شئونات پایین‌تر تعلق دارد و کسی که به عنوان یک انسان زندگی کرده ، هم در دنیا به مقام شادی و آرامش می­رسد و هم رفتنش از دنیا قشنگ و زیبا خواهد بود. هم زندگی دنیا مبارک است و  هم مرگش و همه حیات ابدی­اش مبارک خواهد بود. لذا مهمترین غصه آدم باید این موضوع باشد که چرا من الان خلیفه الله و متخصص معصوم بالای سرم نیست و نمی­توانم رشد بکنم!

bozorgtareen moseebat 5 - بزرگ مصیبت انسان چیست همراه با فایل صوتی

ممکن است فردی در مرحله حیوانی باقی مانده باشد و مهم­ترین خواسته­اش رسیدن به جنس مخالف و ازدواج باشد. بعد از ازدواج آیا احساس خوشبختی می­کند؟ خیر ، این­بار می خواهد مثلاً درس بخواند و دکتر یا مهندس شود. می­بیند دانشگاه تعطیل است و استاد ندارند و در کشور نیز جایی برای مربی و استاد دانشگاه نیست. باید چه کار کند؟ در این    جا بار دیگر مصیبت زده می­شود، غصه می­خورد، چون می­خواهد شأن عقلی­اش را فعال بکند؛ ولی وقتی انسان می­فهمد که در حیات انسانی‌اش، مهم­ترین نیاز درس نیست، غذا نیست، جنس مخالف نیست، دانشگاه نیست، بلکه مهم ترین نیاز، داشتن خلیفه الله است که بتواند با او اتصال داشته و به بزرگی آن شخصیت رشد کند، نجات می­یابد. این یک ارتباط قلبی و یک اتصال موثر هست که اگر برقرار شود شخص دیگر نجات پیدا می‌کند.

اتصال به امام زمان (عج) نداشته باشی جاهلی

« مَن ماتَ وَ لَم یَعرِف اَمامَ زَمانِهِ، ماتَ میتَهً جاهِلیه» اگه اتصال به امام زمان (عجل ­الله ­تعالی­ فرجه­ الشریف) نداشته باشی، جاهلی! فرقی‌ندارد دکتر هستی، پروفسوری، رئیس‌جمهوری، جاهلی! وزیری جاهلی! هر کسی باشید جاهلید و به مرگ جاهلیت از این دنیا خواهید رفت. انسان فقط زمانی که ارتباط با رحم اصلی وجودیِ خودش و با خانواده آسمانی خودش که همان اهل بیت هستند  و امام زمان (عجل ­الله ­تعالی­ فرجه­ الشریف) خود برقرار بکند، سعادتمند است. وقتی که در لشکر حضرت قرار بگیرد سعادتمند است. هنگامی که عضو موثری در لشکر حضرت باشد و در چادر حضرت باشد سعادتمند است ولی اگر عضو بیرون از چادر باشد و هزار دفعه حج رود و هیئت و هزاران بار این کارها را انجام بده فایده نخواهد داشت. هزار بار کربلا بروی وقتی در لشکر حضرت نیستی و بیرون چادر باشی، فایده ندارد!

می­فرماید: « فَاِنَّ النّاس لَم یُصابوا بِمِثلِهِ اَبَداً وَ لَن یُصابوا بِمِثلِهِ اَبَدا». مردم نه در گذشته و نه در آینده به مصیبتی بزرگ­تر از فقدان متخصص معصوم دچار نشدند. خود پیامبر (صلی ­الله ­علیه ­و­آله ­و سلم) این سخن را می‌گوید وآدم واقعا خجالت می­کشد. در حدیث است که می­فرماید: «مَن اُصیبَ بِمُصیبَهٍ فَلیَذکُر مُصیبَتَهُ بی؛ فَإنَّها أعظَمُ المَصائب». هنگامی که یکی از شما مصیبت زده شد و مشکلی در زندگی اش پیش آمد، همین که به یاد بیاورد که مرا ندارد، آن مصیبت از یادش می رود.

bozorgtareen moseebat 3 - بزرگ مصیبت انسان چیست همراه با فایل صوتی

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید

سخنرانی استاد رائفی پور درباره ترک گناه

بزرگ مصیبت انسان

آیا ما واقعا اینگونه هستیم  یا اصلا حواسمون نیست که بزرگ­ترین مصیبتمان این است که بابا بالا سر نداریم، امام زمان (عجل ­الله ­تعالی­ فرجه­ الشریف) بالای سرمان نیست . دلیل هستی انسانی از یاد ما رفته بود و بنابراین همیشه نوع غصه ­های ما غصه­های پایین دست است و گریه ­ها، اشک­ها، شکایت­ها ویا شادی­ هایمان هم شامل بخش­های پایینی حیات است.

حضرت می­فرماید: اعظم المصائب! یعنی مهم­ترین مسائل این است که ما اهل بیت بالاسرتان نباشیم چون ما خلق شدید که به واسطه من پیامبر (صلی ­الله ­علیه ­و­آله ­وسلم) و اهل­بیت (علیه م­السلام) تربیت شوید تا با من و هم درجه من باشید . وقتی من را نداشته باشید، چطور می­توانید بزرگ شده و رشد کنید.  همان­طور که بارها گفته­ام اکثر قریب به اتفاق ما با این­که همه اسماء خدا در وجودمان هست، تمامی همین اسم هایی که در دعای جوشن­کبیر می­گوییم، ولی همگی نوعاً آک و دست نخورده از دنیا می­رویم ، بدون این­که رشد کنیم و شکوفا شویم و بدون این­که بلوغی پیدا بکنیم.

این موضوع خیلی غم­انگیز است که آدمی که می­تواند به بلوغ و بزرگی اهل بیت (علیه م­السلام) برسد، شکفته نشده و سقط میشود و اصلاً از این دنیا می­رود . این خیلی بد است و واقعاً بزرگ­ترین مصیبت انسان است. پیامبر می‌فرماید :    «مَنْ عَظُمَت عِندَهُ مُصیبَهٌ فَلْيَذْكُرْ بی فَإِنَّها سَتَهونُ عَلَیه» پیامبر (صلی الله علیه و آله ­وسلم) چقدر روی احساس و شعور ما حساب کرده­اند و این گونه با احترام با ما سخن می‌گویند : هر وقت یکی از شما با مصیبت بزرگی مواجه شد، طوری که گفت الان برم قرص بخورم، الان برم دکتر، روانپزشک، روانشناس، دارم دیوونه می‌شوم و.. وقتی  چیزی خیلی اذیتش می­کند، باید به یاد بیاورد که من را ندارد. «فَإِنَّها سَتَهونُ عَلَیه» آن موقع دیگر مشکلش آسان می­شود. طلاق و جدایی، ورشکست شدن، سرطان و .. یک موقع­هایی برای انسان خیر محض است و درجات آخرتی هم به دنبال دارد، ولی این­که انسان از ارتباط با متخصص معصوم محروم باشد مصیبت اعظم است و دیگر عاقبت به خیر نخواهد بود.  هر مصیبتی در زندگی آدم کفاره گناهان است و گناهانش آمرزیده می­شود و یا درجات آخرتی پیدا می کند ورشکستگی مالی همین­طور، مریضی ، سرش کلاه می­گذارند، تصادف می­کند، کسی را از دست می­دهد و .. همه این­ها می­تواند هم کفاره گناهان انسان باشد و هم درجات آخرتی ؛ در مجموع نمی­بازد، ولی اگر کسی تربیت نشود باخته است! کسی در مسیر امام زمانش نباشد، متصل به امام زمانش نباشد باخته است.

bozorgtareen moseebat 2 - بزرگ مصیبت انسان چیست همراه با فایل صوتی

لذا حضرت می­فرماید: اگر حواستون به این موضوع باشد مشکلاتتان را از یاد می برید. انسانی که همیشه حواسش به سراغ بزرگترین مسائل انسانی هست دعا را می خواندکه انسان­ تربیت شود اگر این را از صمیم قلب خود با حضور قلب بخواند تمام گناهان گذشته و حال و آینده آمرزیده میشود:

«اللَّهُمَّ أَدْخِلْ عَلَى أَهْلِ الْقُبُورِ السُّرُورَ، اللَّهُمَّ أَغْنِ كُلَّ فَقِيرٍ، اللَّهُمَّ أَشْبِعْ كُلَّ جَائِعٍ، اللَّهُمَّ اكْسُ كُلَّ عُرْيَانٍ، اللَّهُمَّ اقْضِ دَيْنَ كُلِّ مَدِينٍ».

این دعا یعنی فرد برای همه غصه می­خورد، همه مردها و زن‌ها، همه جریان­ها ، همۀ تیم­ها ، همۀ گرفتارها  و .. اگر کسی واقعاً راست بگوید و نخواهد که مردم مشکلات داشته باشند، چرا نمی­رود مشکلات را حل کند. اگر واقعاً آدم­های خوب و مهربانی هستیم چرا نمی­رویم ریشه مشکلات را حل کنیم؟ هنگامی که امام زمان (عجل ­الله ­تعالی­ فرجه­ الشریف) بیاید دیگر فقیر پیدا نمی­شود؛ نه تنها فقیر پیدا نمی­شود بلکه فرمود: مردم به ستون­های طلا و نقره توی کوچه­ها و خیابان­ها محل نمی­گذارند!  دیگر مریض پیدا نمی­شود و مشکلات خانوادگی و طلاق،  عقده­های عاطفی و گدایی­های عاطفی و این بی­شخصیت شدن­های  اینجوری به وجود نمی­آید و امام زمان (عجل ­الله ­تعالی­ فرجه­ الشریف)  بیایند کسی مشکل جهالت  نخواهد داشت. چرا که همۀ علم را حضرت در اختیار ما قرار خواهند داد. این تازه بخش های پایینی حیات ما است. امام زمان (عجل ­الله ­تعالی­ فرجه­ الشریف) ما را به بزرگی خودشان تربیت می­کنند. ما از خیلی از انبیا بیشتر رشد می­کنیم و بزرگ­تر می­شویم. خب اگر امام زمان (عجل ­الله ­تعالی­ فرجه­ الشریف) بیایند همه این­ها حل می­شود، پس چرا ما سراغ این کار نمی­آییم و از صمیم قلب دعا نمی­کنیم؟

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید

غیبت امام زمان(عج) به خاطر گناه شیعیان

چطور برای ازدواج و همسر،  برای بچه، برای مشکلات دیگر چقدر ضجّه می­زنیم آیا تا به حال شده  پنج دقیقه برای امام زمان (عجل­الله­تعالی­فرجه­الشریف) اینجوری گریه بکنید؟ این شخصی که اگر بیاید همۀ مشکلات حل می شود! کار ساده ای است و آوردنش کار سختی نیست. دو تا چیز از شما خواسته شده است:  اول وفادار و پای کارِ من  باشید  دوم همگی با هم شرایط ظهور را فراهم کنید. این دیگر کار سختی است.

وفا قاعده کلی است. هرجا معصوم از یاران وفا ببیند قیام می­کنند. امکان ندارد که امام حتی یک وفادار را رها کنند. امام قدر وفای همه را می­دانند. امیرالمومنین (علیه­السلام) یار با وفا نداشت فرمود: پس کسی که یار با وفا ندارد باید تسلیم بشود و بی خود دردسر درست نکند.

bozorgtareen moseebat 1 - بزرگ مصیبت انسان چیست همراه با فایل صوتی

بزرگ مصیبت انسان چیست

حضرت امام حسن مجتبی (علیه­ السلام) در ابتدا یار داشت،  بعد همه تنهایشان گذاشتند و ایشان تسلیم شد. سید الشهدا (علیه­السلام) تعدادی یار داشت و با همان­ها  قیام کرد. بقیه این را هم نداشتند. ما از قیام امام حسین (علیه ­السلام) و سیره اهل بیت چه می­فهمیم؟ می‌فهمیم که امام معصوم (علیه ­السلام) هر وقت یار با وفا داشته باشد قیام   می­کند و قیام امام زمان (عجل ­الله ­تعالی­ فرجه­ الشریف) و فرج چه وقت نزدیک می­شود؟  زمانی که حضرت به تعداد کافی یار با وفا داشته باشد. ۳۱۳ نفر اصلاً ربطی به ظهور ندارد و آنها الآن نیز آماده هستند. کسی نباید بگوید واقعا ۳۱۳ نفر آدم حسابی پیدا نمی­شود! نه این­طور نیست خیلی وقت است که آنها آماده‌اند. خیلی­هایشان از دنیا رفتند و بعداً رجعت خواهند کرد. حضرت علی اکبر(علیه ­السلام) ، حضرت ابوالفضل (علیه ­السلام) ،  مالک اشتر و شهدای بزرگ.. این‌ها  جزء ۳۱۳ نفر یاران امام زمان (عجل ­الله ­تعالی­ فرجه­ الشریف) هستند. حضرت یاری می­خواهند که بتواند در نظام جهانی، در این نبرد بزرگ جهانی از ایشان دفاع کنند و پای کارشان باشند، اطاعت کنند و فرمانبردارش باشند. حضرت این وفاداری را می‌خواهند.

 

اَمَّن یُجیبُ المُضطَّرَ اِذا دَعاهُ وَ یَکشِفُ السّوء

اِغفِر لِمَن لا یَملِکُ اِلّاَ دُعا                                فَاِنَّکَ فَعّالٌ لِما تَشاء

یا غِیاثَ المُستَغیثین

نوشته‌های مرتبط

دانلود احیای مهدوی سال 98 استاد رائفی پور

Entezar

میزان علاقه امام زمان به شیعیان

Montazer

گفتن دروغ به شوخی

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد