متن مهدوی

رهایی از سختی ها و مشکلات در کلام امام حسن(ع)

رهایی از سختی ها و مشکلات در کلام امام حسن(ع)

رهایی از سختی ها و شمکلات در کلام امام حسن(ع) همراه بیت ظهور باشید.

رهایی از سختی ها و مشکلات در کلام امام حسن(ع)

هدیه استاد شجاعی در میلاد امام حسن علیه‌السلام برای انواع گرفتاریها

استاد شجاعی به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام از هدیه‌ای نام برد که بطور اختصاصی برای کسانی است که قادر به فرزنددار شدن نیستند. اما راهکاری که بیان می‌کند را یک راهکار عمومی می‌داند برای انواع گرفتاریها.

«زمخشری» در تفسیر «کشاف» که یکی از تفاسیر بسیار مهم اهل سنت است، می‌گوید: از حضرت امام حسن روایت شده که روزی به دربار معاویه رفته بود. هنگام مراجعت از دربار، یکی از پرده داران، به حضرت می‌گوید: ای پسر رسول خدا! من ثروتمندم؛ اما بچه دار نمی شوم. یک دعایی به من یاد بده تا به وسیله آن، شاید خدای تعالی فرزندی به من عنایت فرماید.

rahaee moshkelat 1 - رهایی از سختی ها و مشکلات در کلام امام حسن(ع)

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید

کلیپ تاثیرات مثبت استغفار

حضرت مجتبی علیه السلام چقدر تخصصی جواب می دهد و یک فرمول را به او یاد می دهد. می فرماید: بر تو باد که همواره استغفار کنی و از خدای آمرزش بخواهی. به کلمه «همواره» دقت کنید. سپس زمخشری این آیه را می‌آورد:     «وَیَا قَوْمِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَیْهِ= ای قوم! استغفار کنید نزد پروردگار تان و سپس طلب مغفرت و توبه کنید به سمتش» بعد از آن، اتفاقاتی که می افتد، این است: « یُرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَیْكُمْ مِدْرَارًا و َیَزِدْكُمْ قُوَّةً إِلَى قُوَّتِكُمْ وَلَا تَتَوَلَّوْا مُجْرِمِینَ= [تا] از آسمان بر شما بارش فراوان فرستد و نیرویى بر نیروى شما بیفزاید و تبهكارانه روى بر مگردانید ». هود آیه 52. وقتی هود به قومش می گوید: ای مردم! استغفار و توبه کنید، یعنی قاعده خلقت را بیان می کند. «یرسل السماء…. مجرمین»، یعنی گناهکارانه و مجرمانه از حق روی برنگردانید.

rahaee moshkelat 2 - رهایی از سختی ها و مشکلات در کلام امام حسن(ع)

آن مرد بنا به دستور امام حسن عمل می کرد و استغفار می کرد و گاهی در روز 700 مرتبه استغفار می کرد. در اثر مداومت بر آن، خدای تعالی 10 فرزند به او عنایت کرد.

تاثیر استغفار در زندگی

معاویه ضمن این که آدم بسیار خبیثی بود و جنایتکاری بود، آدم عالمی هم بود. مریض هم هست. وقتی که از این دستور امام حسن و نتیجه‌ی آن آگاه شد، گفت: اگر یک بار دیگر امام حسن را دیدی، بپرس سند این دستوری که داده کجاست؟ آن مرد حضرت را می بیند و می پرسد: آقا سند این حرف را که فرمودید کجاست؟ حضرت می‌فرماید مگر گفته ی هود را نشنیده ای که خدای تعالی از قول او نقل کرد: َیَزِدْكُمْ قُوَّةً إِلَى قُوَّتِكُمْ؟

rahaee moshkelat 3 - رهایی از سختی ها و مشکلات در کلام امام حسن(ع)

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید

وظایف منتظران ظهور

«قوت بچه داری» یکی از قوت هاست. یعنی توانایی جسمی است. یعنی در هر چیزی مثل توانایی «ذهنی، علمی، اقتصادی و ….ضعیف هستی، برو به سوی «استغفار». زیرا استغفار، کارش قدرت افزایی است. این فرمول خیلی مهم است. مثلا کسی می گوید: من در مقابل شیطان ضعیفم. من در مقابل نفسم ضعیفم. من قدرت بدنی ندارم و در هر کاری، زود خسته می شوم. برای همه اینها راه حل، «استغفار» است. استغفار خیلی قدرت می دهد. این یک فرمول است. که می فرماید: «یزدکم قوة الی قوتکم=قدرتی بر قدرت شما می افزاید». پس استغفار و توبه کنید تا قدرت تان بالا برود. یعنی در هر کاری هستی و می خواهی توانت زیاد شود، استغفار کن تا قدرتت زیاد شود. استغفار موجب می شود که در مقابل هر دشمن و مانعی، قوتت زیاد شود.

رهایی از سختی ها و مشکلات

rahaee moshkelat 4 - رهایی از سختی ها و مشکلات در کلام امام حسن(ع)

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید

دعاى تائب+دعاى با توبه

استغفار و گرفتن حاجات

حضرت یک جمله دیگر هم دارد که می فرماید: مگر نشنیدی نوح در سوره نوح چی گفته؟ نوح هم عین این جمله را به قومش می‌گوید با کمی تفاوت. نوح در سوره نوح آیه ۱۰ می گوید:« فَقُلْتُ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ إِنَّهُ كَانَ غَفَّارًا= خدایا من به قومم گفتم: استغفار کنید پروردگارتان را که او بسیار بخشنده است»، تا در نتیجه، «یُرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَیْكُمْ مِدْرَارًا = بر شما از آسمان باران پى در پى فرستد» و سپس« وَیُمْدِدْكُمْ بِأَمْوَالٍ وَبَنِینَ وَیَجْعَلْ لَكُمْ جَنَّاتٍ وَیَجْعَلْ لَكُمْ أَنْهَارًا= و شما را به اموال و پسران، یارى كند و برایتان باغها قرار دهد و نهرها براى شما پدید آورد».

پس معلوم می شود علت این که باران نمی بارد، این است که گناه زیاد است. اما استغفار، مثل حجامت یا زالودرمانی است که شما وقتی گرفتگی یا عفونتی در بدنت هست و در معرض سکته هستی، با استغفار، یک دفعه رگ ها باز می شود و مسیر خروج عفونت ها روان می شود.

نوشته‌های مرتبط

بیت الحمد چیست

Entezar

اثبات تولد حضرت مهدی از کتب اهل سنت

Montazer

در اخرالزمان اوضاع جوانان چگونه خواهد بود

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

۲ نظرات