متن رجبی

اعمال ۱۳ رجب چیست

اعمال روز ۱۳ رجب چیست

اعمال ۱۳ رجب چیست

اعمال ۱۳ رجب بسیار مستحب است و از جمله این اعمال نماز دو رکعتی شب ۱۳ رجب و روزه گرفتن در روز ۱۳ رجب و انجام اعمال ام داوود در این روز است.
اگر دوست دارید بیشترین بهره معنوی را از شب و روز ۱۳ رجب ببرید توصیه می‌کنیم که حتماً این مقاله ستاره را مرور کنید. ستاره تمامی اعمال مستحب شب و روز ۱۳ رجب را برای شما گردآوری کرده است.
13 rajab 1 - اعمال ۱۳ رجب چیست

اعمال شب ۱۳ رجب

در این شب دو رکعت نماز وارد شده است که در هر رکعت بعد از سوره حمد سوره‌های یس، ملک و توحید خوانده می‌شود.
امام صادق (ع) درباره این نماز فرموده‌اند: «به این امت سه ماه داده شده که به دیگر امت‌ها به مانند آن داده نشده و آن رجب و شعبان و رمضان است و نیز سه شب که به مانند آن به دیگران داده نشده و آن شب سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم از هر ماه است و به این امت سه سوره داده شده که به مانند آن به دیگر امت‌ها داده نشده و آن یس و ملک و توحید است؛ پس هر کس میان این سه را جمع کند بهترین چیز‌هایی که به این امت داده شده را جمع کرده است… در هر شب از شبهای بیض این سه ماه، در شب سیزدهم دو رکعت نماز بگزارد که در هر رکعتی سوره حمد و این سه سوره را بخواند و در شب چهاردهم، چهار رکعت بگزارد به همان ترتیب که سوره حمد و این سه سوره را بخواند و در شب پانزدهم، شش رکعت بگزارد که سوره حمد و این سه سوره را به همان شکل بخواند پس به فضیلت این ماه‌های سه‌گانه رسیده و هر گناهی از او جز شرک آمرزیده می‌شود.»
برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید
دعای ماه رجب + متن دعا همراه صوت دعای رجب

13 rajab 2 - اعمال ۱۳ رجب چیست
اعمال روز ۱۳ رجب

از جمله اعمال روز ۱۳ ماه رجب عبارت‌اند از:
  • روزه گرفتن: پیامبر اسلام درباره روزه گرفتن در این روز فرمودند: «هر کس ۱۳ روز از ماه رجب را روزه بگیرد در روز قیامت برای او سفره‌ای از یاقوت سبز در سایه عرش انداخته می‌شود که ستون‌های آن از مرواریدی است که از جهان هفتاد بار پهناورتر است و بر آن سینی‌هایی از مروارید و یاقوت قرار داده شده که در هر سینی هفتاد هزار رنگ غذاست که رنگی از آن با رنگ دیگر و بویی با بوی دیگر شبیه نیست. پس از آن تناول می‌کند در حالی که مردم در سختی زیاد و دشواری بزرگ روز قیامت قرار دارند.»
برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید
سخنرانی استاد شجاعی درباره ماه رجب
  • اعمال ام داوود: لازمه انجام اعمال ام داوود روزه‌دار بودن است.

نوشته‌های مرتبط

دعای ماه رجب + متن دعا همراه صوت دعای رجب

Entezar

ذكرهای ماه‌ رجب

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد