بررسی فیلم

نقد فیلم ضد امام زمانی تبدیل شوندگان ۲

نقد فیلم ضد امام زمانی تبدیل شوندگان ۲

نقد فیلم ضد امام زمانی تبدیل شوندگان ۲

در کمال تأسف به دلیل عدم توجیه و البته غفلت مدیران صداوسیما؛ این فیلم ضد امام زمان؛ بارها و بارها از شبکه های مختلف تلویزیونی استانان ها و همچنین بارها از شبکه های ملی پخش شده است.

سیاه نمایی علیه امام زمان(عج)

فیلم سینمایی پرخرج ساخت آمریکا هالیوود که به شکل بی رحمانه ای به سیاه نمایی و تخریب وجه امام زمان(عج) و نیز به سیاه نمایی علیه روز ظهور ایشان پرداخته؛ اشاره می شود.

Transformers 2 : Revenge of the Fallen

فیلم  سینمایی ” تبدیل شوندگان ۲ انتقام فالن یا انتقام شکست خوردگان

یکی از قدرتمندترین فیلم های ساخت آمریکا هالیودد بر علیه امام زمان است است که به شکل بی رحمانه ای به تخریب و سیاه نمایی علیه حضرت مهدی(عج) و روز ظهور ایشان پرداخته است. این فیلم محصول سال ۲۰۰۹ و به کارگردانی مايكل بي (Micheal Bay) است. جلوه های ویژه ای که در این فیلم به کار رفته در تاریخ فیلمسازی آمریکا سابقه نداشته بطوریکه به گفته شركت Industrial Light & Magic، بازآفريني مراحل مختلف ساخت فيلم Transformers 2 روي يك كامپيوتر خانگي 16 هزار سال به طول مي‌انجامد!

transformers 2 1 - نقد فیلم ضد امام زمانی تبدیل شوندگان ۲

 داستان فیلم  سینمایی تبدیل شوندگان ۲

داستان این فیلم درباره بازگشت و قیام یک سری از رباتهاي شيطاني به زمین است که بیشتر در آمریکا و اردن و در اهرام ثلاثه مصر می‌گذرد. در این فیلم ما شاهد آن هستیم که یک سری از رباتهای خبیث که در گذشته های دور شکست خورده اند؛ قصد خونخواهی و انتقام از زمینیان را دارند و مشغول آماده کردن خود برای این کار می شوند و مکررا اعلان می کنند که “زمان ورود رهبر ما فرا رسیده” ،” او دوباره قیام خواهد کرد!” و…

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید
امام زمان در فیلم مردان ایکس

در این فیلم سینمایی پرخرج ما شاهد تلاش عده ای از رباتهای شرور برای بازگرداندن رهبر بزرگ خود که یک ربات باستانی اهریمنی فوق العاده خبیث می باشد، هستیم. در این فیلم گفته می شود که این رهبر شیطانی رباتها …1- قصد خونخاهی و انتقام دارد 2- قصد حمله و تصرف زمین را دارد 3- نفر دوازدهمی است  4- دارای قدرتهای ماورائی است 4- اهل مکاشفه است و کارهای ترسناکی انجام می دهد 5-برادران او را کشته اند و در نهایت ما در این فیلم شاهد آن هستیم که این رهبر رباتهای شیطانی به زمین باز می گردد و قیام خود را آغاز می کند! و در هنگام قیام خود؛ پس از ورودش به زمین و حمله به ناوهای هواپیمابر آمریکایی و دیگر شهرهای جهان بیان می کند که : “من انتقام میگیرم ” و یک پیام جهانی به مردم جهان می دهد به نحوی که مردم سراسر کره زمین به طور همزمان صدا و تصویر او را می بینند و می شنوند و خود را معرفی و مردم جهان را تهدید می کند که اگر مطابق میل او عمل نکنند؛ دست به کشتار و قتل عام آنها می زند!

تخریب وجهه امام زمان (عج)

transformers 2 2 - نقد فیلم ضد امام زمانی تبدیل شوندگان ۲

صدا و سیما کدوم فیلم های ضد امام زمانی را پخش کرده است؟

مخالفت حکومت‌های جور و مستکبر در طول تاریخ با انبیاو فرستادگان الهی و برنامه‌ریزی و انجام اقدامات فراوان اقتصادی، سیاسی، نظامی و فرهنگی و… برای مخالفت و از بین بردن انبیا و ائمه اطهار (ع) و جریان نهضت آنان و به ویژه تلاش برای از بین بردن و ممانعت از ظهور و قیام امام زمان (عج) سابقه تاریخی و بسیار طولانی دارد. در این گزارش به قسمتی از تلاش‌ها و اقدامات ضد ظهور حضرت در دوران کنونی که با مدیریت امریکا و توسط هالیوود (در حوزه فرهنگی و هنری) انجام می‌گیرد اشاره می‌کنیم. در این راستا ایالات متحده امریکا پس از انقلاب اسلامی و به ویژه از سال ۲۰۰۸ سرمایه‌گذاری کلانی برای تخریب وجهه امام زمان (عج) و نیز تخریب و سیاه‌نمایی علیه ظهور ایشان انجام داده و اقدام به فعالیت‌های فرهنگی و هنری و رسانه‌ای فوق‌العاده گسترده از قبیل: ساخت صدها فیلم بلند سینمایی با هزینه تولید بسیار گزاف کرده و جالب است که حتی فعالیت‌های بیشمار و گسترده‌ای نیز در حوزه کودک و نوجوان داشته که با نهایت تأسف باید گفت: بعضاً به دلیل عدم توجه و البته غفلت مدیران فرهنگی در صدا و سیما و وزارت ارشاد و…، تعداد زیادی از این آثار سینمایی و انیمیشن‌های ضد امام زمان (عج) از شبکه‌های مختلف صدا و سیما و حتی از شبکه پویا پخش شده و یا همچنین مجوز پخش این فیلم‌ها توسط وزارت ارشاد صادر شده است. متأسفانه تصور مدیران فرهنگی از یک فیلم ضد امام زمان (عج)، فقط فیلمی است که در آن صراحتاً از نام «مهدی» یاد شود و در واقع از چگونگی تخریب و حمله به امام زمان (عج) توسط هالیوود مطلع نیستند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهد شد.

ظهور یک بیگانه

transformers 2 3 - نقد فیلم ضد امام زمانی تبدیل شوندگان ۲

پس از تأسیس نظام جمهوری اسلامی در سال ۱۳۵۷ (سال آغاز بسترسازی برای ظهور امام زمان) و به ویژه از سال ۲۰۰۸ به بعد، امریکا به وسیله هالیوود با هوشمندی فراوان و به کمک زبان تصویر و با ساخت فیلم‌های بزرگ و خوش‌ساخت، به طور مکرر خبر از حضور یک بیگانه و یا حضور و قیام یک رهبر نظامی ابرتروریست بسیار پیشرفته و قدرتمند را داده است که در آینده بسیار نزدیک ظهور می‌کند، جهان را تصرف کرده و قصد انتقام دارد، جنگ‌های زیادی راه می‌اندازد و دست به کشتار انسان‌ها می‌زند. هم‌اکنون عده‌ای از یارانش سعی در برگرداندن او و به حاکمیت رساندنش بر جهان دارند. در برخی از این فیلم‌ها برای مثال قسمتی از آسمان باز می‌شود و آن ابرقدرت انتقام‌گیرنده شرور به همراه یارانش وارد زمین می‌شوند و به سراسر کشورهای جهان حمله می‌کنند. در هنگام قیام و آغاز حرکت خود، یک پیام جهانی می‌دهد و با مردم جهان سخن می‌گوید به نحوی که همه مردم جهان به زبان مادری خود صحبت‌های او را می‌شنوند! بسیار قدرتمند و مجهز به سلاح‌های پیشرفته و ایضاً مسلط به قدرت‌های ماورایی است. نفر دوازدهم است. برادرانش را کشته‌اند و دادگاه‌هایی برگزار می‌کند که نیاز به شاهد ندارد. ایالات متحده امریکا (به کمک هالیوود) فقط در سال ۲۰۱۶ با تولید بیش از ۶۰ فیلم بزرگ و پرخرج به تخریب حضرت مهدی (عج) و ظهور ایشان با هدف جلوگیری و تعویق در زمان ظهور امام زمان (عج) پرداخت. امام عصر (عج) و ظهور ایشان چند ویژگی خاص دارد که به آن اشاره می‌شود. امام زمان (عج) در هنگام ظهور به دیوار کعبه تکیه می‌زنند و مردم جهان را مخاطب قرار می‌دهند و چند جمله‌ای با مردم جهان سخن خواهد گفت. سخنان ایشان را همه مردم دنیا به زبان مادری خودشان خواهند شنید و ایشان اعلام می‌کنند که آن انتقام‌گیرنده من هستم.

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید
نقد فیلم های ضد امام زمان، بررسی فیلم ایکس من

transformers 2 5 - نقد فیلم ضد امام زمانی تبدیل شوندگان ۲

فیلم سینمایی «تبدیل‌شوندگان ۲ انتقام فالن / یا انتقام شکست‌خوردگان»

فیلم سینمایی «تبدیل‌شوندگان ۲ انتقام فالن / یا انتقام شکست‌خوردگان» یکی از قدرتمندترین فیلم‌های ساخت هالیوود علیه امام زمان (عج) است. این فیلم محصول سال ۲۰۰۹ و به کارگردانی مایکل بی (Micheal Bay) است. جلوه‌های ویژه‌ای که در این فیلم به کار رفته در تاریخ فیلمسازی امریکا سابقه ندارد به طوری که به گفته شرکت Industrial Light & Magic، بازآفرینی مراحل مختلف ساخت فیلم ۲ Transformers روی یک کامپیوتر خانگی ۱۶ هزار سال به طول می‌انجامد!

transformers 2 4 - نقد فیلم ضد امام زمانی تبدیل شوندگان ۲

اتاق فکری که این‌سو وجود ندارد

حجم بالای تولید آثار سینمایی هالیوود برای تخریب و حمله به امام زمان (عج) اولاً بیانگر وجود یک تشکیلات و اتاق فکر بزرگ در امریکاست که متأسفانه چنین اتاق فکری در بدنه فرهنگی و هنری کشور ما مشاهده نمی‌شود و ثانیاً بیانگر اشراف بسیار گسترده دولتمردان امریکایی و به ویژه مسئولان تراز اول فرهنگی و هنری امریکا و دست‌اندرکاران هالیوود بر مسئله ظهور و همچنین احادیث و روایات مهدوی و نیز اشراف بسیار دقیق آنان بر ابعاد گوناگون مهدویت است که باید گفت: این سطح از اشراف نسبت به امام زمان (عج) و احادیث و روایات در این خصوص بسیار قابل تأمل است. در چنین شرایطی و با توجه به آنچه گفته شد آیا نباید نهادهای داخل ایران از قبیل: وزارت ارشاد، سازمان صدا و سیما، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، ناجی هنر، حوزه هنری و به ویژه نهادهای انقلابی که همگی از بیت‌المال انقلاب اسلامی ارتزاق می‌کنند در برابر این حجم از حملات و تخریب که هالیوود در سطح جهان علیه امام زمان (عج) صورت می‌دهد اقدامات متقابلی انجام دهند؟ همان‌طور که می‌دانیم در ۴۰ سال از گذشت انقلاب اسلامی حتی یک فیلم درباره حضرت مهدی (عج) ساخته نشده است. این مسئله حتی در دولتی که رئیس جمهورش تأکید زیادی بر موضوع مهدویت در کلام و سخنرانی‌ها داشت نیز رقم نخورد. در ادامه به یک فیلم سینمایی پرخرج ساخت هالیوود که به سیاه‌نمایی و تخریب وجهه امام زمان (عج) و ظهور ایشان پرداخته، اشاره می‌شود.

 

نوشته‌های مرتبط

امام زمان در فیلم مردان ایکس

Montazer

نقد فیلم ضد امام زمانی جنگ جهانی زد (World War Z 2013)

Entezar

ایا اسلام با موسیقی مخالف است

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

۲ نظرات