متن مهدوی

رابطه با حضرت مهدی به ما ارزش می دهد-ایات مهدویت

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

آیـــــــــــات مهــــــــدویت

رابطه با حضرت مهدی (ع)به ما ارزش می دهد

«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اصْبِرُو اوَصَابِرُواوَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ؛ ای کسانی که ایمان آورده اید، شکیبایی ورزید و دیگران را نیز به شکیبایی وادارید و در برابر دشمن پایداری کنید،مرزداری نمایید و از خدا پروا کنید شاید رستگار گردید.»(آل عمران/ 200)

امام صادق (ع):

در تفسیر این آیه چنین فرمودند:«در برابر واجبات صبر کنید، در برابر مشکلات صبر کنید و از پیشوایان خود دفاع کنید.» (1)

همچنین امام باقر(ع)در مورد آیه فرمودند: برانجام واجبات الهی صبر کنید و در برابر دشمنان پایداری کنید و مراقب و مرتبط با امامتان که به انتظارش هستید باشید.» (2)

رابطه ما با امام باید رابطه عاطفی، عملی و رفتاری باشد. یعنی باید با مغز و فکر، امام را بشناسیم؛ با دل و عشق و عاطفه، مرید و عاشق و مطیعش باشیم و در عمل نیز به سخنان ایشان گوش دهیم.

اگر بخواهیم با امام زمان(ع) رابطه داشته باشیم باید بعد از شناخت،با ایشان رابطه عاطفی هم برقرارکنیم.

phoca thumb l emam zaman 83 - رابطه با حضرت مهدی به ما ارزش می دهد-ایات مهدویت

قرآن کریم:

«إِذَا حُیِّیتُم بِتَحِیَّةٍ فَحَیُّوا بِأَحْسَنَ؛ اگر کسی به شما سلام کرد شما گرم تر جواب بدهید» پس وقتی ما می گوییم:«السلام علیک یا صاحب الزمان(عج)» امام زمان (عج) سلام ما را می شنوند و جواب گرم تری به ما می دهند.

اساساً همین که ما می توانیم به امام زمان(عج) سلام کنیم پیداست که او ما را لایق دانسته که با ایشان حرف بزنیم. رابطه باحضرت مهدی(ع) است که به ما ارزش می دهد.اسکناس، یک تکه کاغذ است؛ چیزی که به آن ارزش می دهد نخی است که در وسط آن است. این نخ، ارتباط با مهدی (ع) و رابطه ما با خداست. نگذاریم این نخ پاره شود.

ائمه(ع) در قیامت از کسانی شفاعت می کنند در این دنیا رابطه شان با ائمه(ع) خوب باشد. هر کس اتصالش به امام زمان(ع) بیشتر است آن جا هم بیشتر مشمول شفاعت خواهد بود و اگر کسی این جا رابطه اش قطع شود، مشمول شفاعت نخواهد شد.

پی نوشت ها:
1.الکافی، ج2، ص81
2.الغیبة، النعمانی، ص199

«پرتوی از آیه های مهدوی»،
حجت الاسلام قرائتی

نوشته‌های مرتبط

حدیث شناسی بخش بیست و دو

Montazer

حتمی بودن خروج سفیانی

Montazer

اثبات تولد حضرت مهدی از کتب اهل سنت قسمت دهم

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد