سخنرانی صوت ها

دانلود سخنرانی ماه رمضان استاد شجاعی

دانلود سخنرانی ماه رمضان استاد شجاعی

دانلود سخنرانی ماه رمضان استاد شجاعی همراه بیت ظهور باشید با کامل ترین سخنرانی ماه رمضان

دانلود سخنرانی ماه رمضان استاد شجاعی

همراه بیت ظهور باشید با دانلود نیم بهای صوت سخنرانی استاد شجاعی (ماه عسل استاد شجاعی) به همراه متن و چکیده متن سخنرانی ماه رمضان . تایپ و نت برداری از سخنرانی با همکاری بیت ظهور و گروه منتظران ظهور و خانم یوسفی انجام شده است

قسمت اول

ramazan sound shojaee 1 - دانلود سخنرانی ماه رمضان استاد شجاعی

موضوع: ماه رمضان، سپرِ دفاع انسان است

پخش انلاین

مدت زمان: 12:31 دقیقه

برای دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

ماه رمضان، سپرِ دفاع انسان است؛
در برابر هجومِ دنیا و زرق و برق هایش …
تا آسان، ماه عسلش را با خدا آغاز کند

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید

سخنرانی استاد شجاعی

چکیده متن سخنرانی استاد شجاعی

 

یا خَیرَ الغافِرین یا اِلهَ العارِفین

یادت جان را درمان، نامت دل را تسکین             قلبم را باد ایمان، گفتارم با قرآن

کردارم را پر کن، از احسن از احسان                   یا قاضِیَ الحاجات، یا کافِیَ المُهِمّات

نوع نگاهی که خداوند به ما داره، با نوع نگاهی که ما داریم، متفاوته. لذا خیلی وقت­ها این­که انسان با خدا، با غیب، با خانوادۀ آسمانی­اش و با دین هم­نظر نیست و مخالفت می­کنه و پوست­کلفتی می­کنه و مقاومت می­کنه، به خاطر نوع نگاه و باوری هست که انسان نسبت به خودش داره برخلاف خداوند. خداوند ما رو از اون جنسی که آفریده، می­بینه؛ یعنی برای خدا، انسان مهمه. یعنی اصالت نه با بخش جمادی هست، نه با بخش گیاهی، نه با بخش حیوانی، نه با بخش عقلی.

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید
شعبان و آشتی کنان استاد شجاعی

قسمت دوم

ramazan sound shojaee 2 - دانلود سخنرانی ماه رمضان استاد شجاعی

موضوع: چرا سهمِ بعضی ها از رمضان، فقط گرسنگی و تشنگی است؟

پخش انلاین

مدت زمان: 12:47 دقیقهدانلود

برای دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

چکیده متن سخنرانی استاد شجاعی (قسمت دوم)

وقتی ما این رو نمی­فهمیم که اصل ماه رمضان برای چیه، اومده چکار کنه ما رو، دوباره توی همین ماه رمضان هم همون جنبه­های جمادی و گیاهی و حیوانی و عقلی­مون رو یواشکی داریم، محترمانه روزه می­گیریم، اما عاشقانه روزه نمی­گیریم. می­دونی چی می­گم؟ اصلاً به مهمانی وارد نمی­شیم، از این مهمانی خوشمون نمی­آد. وقتی اسم ماه رمضون می­آد، ناراحتیم دوباره اومد این ماه رمضان. یعنی این­جا فهم ما با خدا فرق می­کنه. ما از ماه رمضان یه چهرۀ مزاحم داریم، از دین، از خدا، از مقدسات، یه ماهی هست که ما رو اذیت می­کنه. یه ماه ما باید بشینیم روزه بگیریم، برای چی؟ برای چی نخوریم؟ برای چی مثلاً رابطه نداشته باشیم؟ برای چی ما سبک باشیم؟ این یه ماه چرا باید این­جوری باشه؟ درگیره دیگه؛ چرا؟ چون تعریفش از خودش با تعریفی که خدا ازش داره، متفاوته و اختلاف داره، حالا دعواها این­جا شروع می­شه. حالا الآن باور کرده مسلمونه، مسئولیت شرعی رو هم قبول کرده، احترام خدا رو هم داره، احترام دین رو هم داره، محترمانه با روزه برخورد می­کنه اما عاشقانه برخورد نمی­کنه. مثل یه زن و مردی که هم­دیگه رو دوست ندارن، اما آدم­های باشعوری هستن، آدم­های فهمیده­ای هستن، ضمن این­که همدیگه رو دوست ندارن، با هم خیلی خوب و محترمانه با یه اندک محبتی که دیگه    چاره­ای هم ندارن، تا آخر عمر هم با هم تا می­کنن، اما عاشق هم نیستن، دل­تنگ هم نیستن. می­دونید این قلب تپشی نداره برای طرف مقابل. یه ماه او رو نبینه، دو ماه نبینه، پنج ماه نبینه. می­بینید حواسشون به هم­دیگه هست، زندگی­شون رو دارن می­کنن، خیلی محترم اما عاشق هم نیستن و…

قسمت سوم

ramazan sound shojaee 3 - دانلود سخنرانی ماه رمضان استاد شجاعی

موضوع: لذتهای بی نهایتِ روح

پخش انلاین

مدت زمان: 12:49 دقیقه

برای دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

لذتهای بی نهایتِ روح،
با شکم پروری، آمیخته نمی شود!

بند بند حجاب های روحت را باز کن
✨یار همینجاست… کنار تو!

چکیده متن سخنرانی استاد شجاعی (قسمت سوم)

«اِنَّ اَکرَمَکُم عِندَ اللهِ اَتقیکُم» قیمتی­ترین شما، اگه بخواید معنای دقیقِ دقیقِ دقیق کنید، باارزش­ترین شما، قیمتی­ترین شما پیش خدا که گرامی معنا می­کنیم، یعنی احترامش بیشتره، اتقیکم؛ اونی است که محافظت بیشتری از خودش     می­کنه. درسته یا نه؟ الآن توی بچه­های پدر و مادر کدوم بچه عزیز­تر می­شه؟ اون بچه­ای که جانب حرمت پدر و مادر رو بیش­تر رعایت می­کنه که مبادا یه کاری کنم که پدر و مادرم رابطه­شون با من خراب بشه، برای همین هم عزیزتر می­شه دیگه. تا یه بچه­ای که بی­ادبه، اصلاً ادب بدنی نداره، هر جوری جلوی پدر و مادرش ظاهر می­شه، ادب کلامی نداره، ادب غذا خوردن نداره، هیچ ادبی نداره، این دور می­شه از پدر و مادر. زن و شوهر هم همین­طور؛ زن و شوهر هم پیوندشون یه پیوند ذاتی که نیست، توی یه شرایطی می­تونن همدیگه رو دوست داشته باشن، هرچی مرد توی رابطه با همسرش بی­تقواست یا زن بی­تقواست، رابطه خراب­تر می­شه.

قسمت چهارم

ramazan sound shojaee 4 - دانلود سخنرانی ماه رمضان استاد شجاعی

موضوع: برا این ماه عسل، آماده ای

پخش انلاین

مدت زمان: 11:35 دقیقه

برای دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

یازده ماه، غریبه ها دوره ات کردن!
یادت رفت تو این آقاهه، یا این خانومه نیستی!
یادت رفت، تو یه انسانی!

ماه عســــل میاد …
تو رو از غریبه ها می دزده!
و صاف می برتت توی بغل محبوبت

چکیده متن سخنرانی استاد شجاعی (قسمت چهارم)

ماه رمضون شما از غریبه­ها فرار می­کنی، خداوند میاد فاصله می­اندازه بین تو و این چهارتا منِ غریبه؛ که تو اشتباهاً فکر کردی رفیقت هستند، اصل تو هستند. ماه رمضان ماه فاصله گرفتن از غریبه ­هاست و انس با خودته. از خودت نزدیک­تر به خودت کیه و معشوق اصلی­ات و اله اصلی­ات و خانوادۀ آسمانی­ات. ماهی­ است که تو با اصل و ریشۀ خودت، وجود مقدس   آقا امام زمان (عجل­ الله ­تعالی­ فرجه­ الشریف) آشنا می­شی؛ برای همین مهدوی­ترین ماه، ماه رمضانه. بیش­ترین دعاها در ماه رمضان برای تنظیم رابطۀ تو با امام زمان (عجل­ الله ­تعالی­ فرجه­ الشریف) است. شب بیست و سوم که قشنگ­ترین شبه، مهم­ترین شبه که معادل هزار ماهه، می­گه از شب تا صبح بگو: «اللهُمَّ کُن لِوَلیِّکَ الحُجَّهِ بنِ الحَسَن …..» تا آخر؛ یعنی تو را پیوند می­ده با اصل و ریشۀ خودت و پدر اصلی­ات. پس دقت کنید ماه رمضان یعنی از غریبه­ ها فاصله بگیر، بیا پیش خودی­ها. اگه اینو نفهمیم، نمی­تونیم تقوا داشته باشیم.

 

قسمت پنجم

ramazan sound shojaee 5 - دانلود سخنرانی ماه رمضان استاد شجاعی

موضوع: روزه می تونه درمانت کنه ؛ اگر ….؟

پخش انلاین

مدت زمان: 12:03 دقیقه

برای دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

از دستِ خودت خسته شدی؟
از خشونت ها و تیزی هایِ روحت؟
از کمبود اعتماد به نفس و حقارتهای درونی ات؟
از پُرخوری ها و پُرگویی هات؟

روزه می تونه درمانت کنه ؛ اگر ….؟

چکیده متن سخنرانی استاد شجاعی (قسمت پنجم)

روایتی رو از امام صادق (علیه ­السلام) آغاز کردیم، دربارۀ آثار روزه که دو اثر رو خدمتتون عرض کردیم. فرمود:                   « اَلصومُ یُمیتُ الهَوی وُ شَهوَتَ الطَبع» روزه هم طغیان ­های نفس رو از بین می­بره، وحشی­گری­ های نفس رو، خواری ­های نفس رو می­گیره از انسان، هم شهوت طبع رو می­گیره. شهوت طبع خیلی وقت­ها طبیعیه. مثلاً طرف ژنتیکی شهوت طبع داره؛ مثلاً پرخوره، پرکلامه، عرض کنم خدمتتون یا ضعف­ های دیگه داره، نمی­تونه به این غلبه کنه؛ به شکمش       نمی­تونه غلبه کنه، به کلامش نمی­تونه غلبه کنه، به بعضی از عادت­ هاش نمی­تونه غلبه کنه، روزه این هاری رو و این شهوت طبع رو هم از بین می­بره و می­گیره.

قسمت ششم

ramazan sound shojaee 6 - دانلود سخنرانی ماه رمضان استاد شجاعی

موضوع: مناجات خمسه ­عشر رو بخونید

پخش انلاین

مدت زمان: 09:55 دقیقه

برای دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

دلیل اینکه بعضیا توی ماه رمضون
خیلی بیشتر از ما،
نور، گیرشون میاد؟

چکیده متن سخنرانی استاد شجاعی (قسمت ششم)

حداقل یه بار توصیه می­کنم عزیزان، حداقل یه بار مناجات خمسه ­عشر رو بخونید. ببینید همه ­اش حضرت می­گه من دوستت دارم، عاشقتم، فدایت بشم، سهم من رو زیاد کن، همه ­اش نق و غر هم که هست همینه. سهمم رو در ارتباط با خودت زیاد کن! «یُرزِقُنی حُبَّکَ و یُحِبُّک» بیش­ترین سهم رو به من بده! من رو بیش­تر بپذیر! من رو به اُنست بیار! همه­ اش اینه. چون چی پیدا کرده؟ دل پیدا کرده. اول عاشق نبود، متنفر بود، فراری بود، ولی حالا که عاشق شده، صاحب­ دل شده و دیگه تحمل دوری از معشوق رو نداره. دیگه نمی­تونه تحمل کنه. یه ­سَره هی بیش­تر می­خواد، بیش­تر می­خواد؛ چون دل پیدا کرده.

نوشته‌های مرتبط

دانلود احیای مهدوی سال 98 استاد رائفی پور

Entezar

خودشناسی و خداشناسی دانلود فایل صوتی

Entezar

گفتن دروغ به شوخی

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد