متن مهدوی

منجی در هندو

منجی در هندو

در آیین هندو، موعودِ نجات بخشی به نام «کلکی kalki» در پایان تاریخ، ظهور خواهد کرد.

منجی در هندو

کلکی یا کلکین (Kalkin – Kalki) سوار بر اسبی سفید و با شمشیر آخته و شهاب گون ظهور می کند تا شرارت و ظلم را از ریشه بر کند و عدالت و فضیلت را برقرار سازد. [اسب سفید، نماد قدرت و فراگیری ست] او بر همهٔ قوای مخالف پیروز می گردد و زمین را از شرّ شاهــان درّنده خو نجات خواهد داد.

پخش آنلاین

برای دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

مد زمان: 36:47

سخنران: آیت الله ضیاء آبادی

icons1 download beitezohoor.ir - منجی در هندو

منابع:
هفت آسمان، موحدیان، ش۱۲-۱۳
مقالات و بررسی، مقدم، دفتر۷۱، ص۲۹۳
منجی در ادیان، روح الله شاکری، ص۲۱۵

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید
منجی عدالت گستر

هندو و منجی

 

monji hendoo 1 - منجی در هندو

بارها پیش آمده با افرادی روبرو شویم که نظرشان این است که برای زیاد شدن معنویت در جامعه فقط باید شور مردم زیاد باشد و نیاز نیست که شعور هم افزایش یابد مثلا می گویند ماه محرم فقط عزاداری کنیم و اصلا سراغ شناخت پیدا کردن به امام حسین علیه السلام نرویم تا جوانان بیشتر جذب شوند اما به فرموده بزرگان دینی ، شور و شعور در کنار هم باید باشد .

برای آگاهی دادن مردم لازم است با انتشار مفاهیم دینی در قالب های نوین برای افزایش معنویت در جامعه تلاش کنیم . این بزرگترین قدم برای پاسخ به شبهات و سوالات است .

حتما شما هم مثل ما حس شیرین وقتی که پاسخ یکی از سوالات عقیدتی خود را پیدا میکنید درک کرده اید سعی کنیم این حس را به بقیه هم منتقل کنیم .

در قسمت 240 جمال آفتاب که 2 مرداد منتشر شده است بشنوید:

تفسیر آیه 62 سوره نمل در مورد امام زمان عج

برنامه جدید ظهور قسمت دوم منجی در آیین هندو

شُبهه امام زمان در زمان غیبت شیعیان چطور مشکلاتشون رو حل کنند ؟ پاسخ آیت الله جاودان

صحبتهای اختصاصی آیت الله ضیاء آبادی درباره وظیفه ما نسبت به امام زمانمون حسینیه جمال آفتاب

حرف دل با امام زمان عج

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید
نام حضرت علی و امام مهدی در کتاب هندوها

موعود منجی در آیین هندو

monji hendoo 2 - منجی در هندو

تجسد خدا بر زمین، در اصطلاح هندویی «اوتاره» نامیده می‌شود. لذا مفهوم منجی در آیین هندو با مفهوم اوتاره ارتباط پیدا کرده و این ارتباط معنایی، باعث شده که برخی از معلمان معنوی هند، خود را اوتاره و حتی منجی موعود بنامند.

برخی کتاب‌های مقدس آیین هندو، از منجی موعودی به نام «کلکی» سخن گفته‌اند. کلکی، آخرین تجسم زمینی ویشنو، یکی از سه خدای بزرگ هندویی است که در آخرالزمان برای نجات دین و کمک به مومنان تجسدپیدا خواهد کرد. تجسد خدا بر زمین، در اصطلاح هندویی «اوتاره» نامیده می‌شود. لذا مفهوم منجی در آیین هندو با مفهوم اوتاره ارتباط پیدا کرده و این ارتباط معنایی، باعث شده که برخی از معلمان معنوی هند، خود را اوتاره و حتی منجی موعود بنامند.

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید
اعتقاد به منجی در زرتشت

مفهوم منجی موعود در آیین هندو

 بنابراین، مفهوم منجی موعود در نوشتار حاضر در دو سطح در آیین هندو بررسی می‌شد: نخست، در سطح متون دینی که در آن به آمدن منجی مشخصی برای احیای دین بشارت داده شده است؛ و دوم، در سطح باورهای عامیانه و رایج آیین هندو که اعتقاد دارد هر مرتاض، گورو و معلم معنوی که ادعای تجربۀ درک خدا و وحدت داشته باشد؛ اوتارۀ خداوند است. این نوشتار بر آن است تا نشان دهد در آیین هندو یک منجی موعود شخصی در آخرالزمان پیش گویی شده است که در پایان عصر کنونی که عصر تاریکی نامیده می‌شود؛ خواهد آمد و افرادی در این آیین خود را اوتاره نامیده و می‌نامند؛ معنای منجی را به سطح دین عامیانه تقلیل داده‌اند.

 

نوشته‌های مرتبط

هدف از خلقت چیست

Entezar

اصهب و ابقع چه کسانی هستند

Entezar

اثبات تولد حضرت مهدی از کتب اهل سنت قسمت دهم

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد