متن فاطمیه

محبت حضرت زهرا(س) به محبین اهل بیت

محبت حضرت زهرا(س) به محبین اهل بیت

محبت حضرت زهرا(س) به محبین اهل بیت

روایت فاطمیه

امام محمدباقر علیه‌السلام فرمودند:

اى جابر! به‌خدا قسم كه فاطمه سلام‌الله‌علیها در آن روز شيعيان خود را به گونه‌ای از ميان اهل محشر جدا می‌‌كند و نجات می‌‌دهد، كه پرنده دانه‏‌هاى‏ نيكو را از ميان دانه‌‏هاى بى‌‏ارزش بر مى‌‏چيند! زمانی که شیعیان او با آن حضرت نزدیک در بهشت می رسند، خداوند در دل های آن ها می اندازد که برگردید و نگاه کنید، بر می گردند و نگاه می کنند. خداوند می فرماید: چرا برگشتید؟ در حالی که فاطمه(س) دختر حبیبم در بین شماست! و هر آینه شفاعت، او را درباره ی شما خواهم پذیرفت.می گویند: خدایا دوست داریم قدر و منزلت ما شیعیان فاطمه(س) در این روز شناخته شود.
پس از جانب خداوند خطاب می شود، ای دوستان من برگردید و نگاه کنید و ببینید هر کسی شما را به خاطر دوستی فاطمه(س) دوست داشته است، هر کسی شما را اطعام کرده است؟ هرکس را که به خاطر زهرا(س) شما دوستداران فاطمه را اطعام کرده، نیکی نموده و با جرعه ی آبی سیرابتان کرده است و یا غیبت افرد را از شما به خاطر دوستی فاطمه(س) برگردانده، دست او را بگیرید و به بهشت واردش کنید. سپس امام باقر(ع) فرمود: به خدا قسم باقی نمی ماند در بین مردم جز شک کننده، یا منافق و یا کافر

تفسير فرات الكوفی، ص۲۲۹؛ بحار الأنوار، ج۸، ص۵۲ و ج۴۳، ص۶۵.

همان، بحارالانوار، ج 43، ص 65 و ج 8 ، ص 52 .

mohebate hazrat zahra1 - محبت حضرت زهرا(س) به محبین اهل بیت

برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما

خطبه فدک چیست

حضرت زهرا(س) در روز قیامت مرکبی از نور سوار است

روزی رسول خدا(ص) با حضرت علی(ع) و امام حسن و امام حسین و حضرت فاطمه: نشسته بودند، در این حال حضرت رسول اکرم(ص) فرمودند: پروردگارا تو می دانی که این جماعت اهل بیت: من هستند و گرامی ترین مردم در نزد من می باشند، پس دوست بدار کسی که آن ها را دوست می دارد و دشمن بدار کسی را که آن ها را دشمن بدارد و … و آن ها را از هر پلیدی پاکیزه دار و از هر گناهی حفظ فرما و از جانب خودت به روح القدس تأیید گردان. سپس فرمودند: ای علی پس از من تو جانشین من بر آن ها هستی و … و گویا می بینم دخترم فاطمه که در روز رستاخیز مرکبی از نور سوار است و به پیش می آید و از طرف راست او هفتاد هزار فرشته و از چپ او هفتاد هزار فرشته، در مقابل هفتاد هزار فرشته و در پشت سرش هفتاد هزار فرشته حرکت می کند. سپس فرمودند: إنما امرة صلت فی الیوم واللیلة خمس الصلوات وصامت شهر رمضان وحجت بیت الحرام و زکت مالها واطاعت زوجها و ولایت علیاً بعدی دخلت الجنة بشفاعة بنتی فاطمه؛ هر زنی که در شبانه روز پنج نماز واجب را به جا آورد، در ماه رمضان روزه بدارد و حج خانه ی خدا را انجام دهد، و زکوة مال خویش را بپردازد و از شوهر خود اطاعت نماید و ولایت علی(ع) را بعد از من بپذیرد؛ چنین زنی به شفاعت دخترم فاطمه(س) داخل بهشت می شود.

شیخ صدوق، امالی، ص 291، به نقل از کتاب شفاعة، ص 66 ، از علی درّی اصفهانی (نشر ام ابیها).

mohebate hazrat zahra2 - محبت حضرت زهرا(س) به محبین اهل بیت

برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما
روضه حضرت زهرا(س) شیخ انصاریان

حضرت زهرا(س) پناه شیعیان…

از محبت‌های حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها، لطف و عنایت آن بانو به شیعیان امیرالمومنین علیه‌السلام است.

در هنگام ازدواج وقتى مقدار مهریّه معین شد، خطاب به پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله عرض کرد:

اى رسول خدا! دختران مردم با درهم‌ ها ازدواج می‌کنند، پس چه فرقى بین من و آن‌ ها خواهد بود؟ تقاضا دارم مهریه‌ی مرا بازگردانى و از خداوند بخواهى که مهریه‌ی مرا « شفاعت» گناهکاران امت تو قرار دهد.»

در آن لحظه جبرئیل نازل شد، در حالى که در دستش پارچه‌ اى لطیف ابریشمین قرار داشت و روى آن نوشته شده بود: «جَعَلَ اللَّهُ مَهْرَ فَاطِمَةَ الزَّهْرَاء شَفَاعَةَ الْمُذْنِبینَ مِنْ اُمَّةِ اَبِیهَا»؛ خداوند متعال مهریه فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها را شفاعت از گناهکاران امت پدرش قرار داد.

هنگامى که فاطمه سلام‌الله‌علیها به حال احتضار رسید، وصیت کرد که آن پارچه را روى سینه و زیر کفنش قرار دهند و فرمود: آن‌گاه که در روز قیامت محشور شدم، این نوشته را با دستم بلند کرده، در مورد گناه‌ کاران امت پدرم شفاعت می‌کنم…

عوالم العلوم و المعارف، ج‏۱۱، قسم۱، ص۴۶۲.

نتیجه‌ی محبت به حضرت زهرا سلام الله علیها
mohebate hazrat zahra3 - محبت حضرت زهرا(س) به محبین اهل بیت

رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله به سلمان فرمود:
ای سلمان! هر کس فاطمه (علیهاالسلام) دختر مرا دوست بدارد، او با من در بهشت است و هر کس او را دشمن بدارد، او در آتش است.

ای سلمان! حبّ فاطمه (علیهاالسلام) در صد جایگاه از مواطن سود می‌دهد؛ آسان ترین آن مواطن مرگ و قبر و میزان و صراط و محاسبه است.

هر که دخترم از او راضی باشد، من از او راضیم و هر که من از او راضی باشم، خدا از او راضی باشد و هر که بر او خشم کند، من بر او خشم کنم و هر که بر او خشم نمایم، خدا بر او خشم کند.

ای سلمان! وای بر کسی که به او و شوهرش ستم کند، وای به کسی که به ذریه او ستم کند…

مائة منقبة من مناقب أميرالمؤمنين و الأئمة ص۱۲۷.

نوشته‌های مرتبط

شفاعت حضرت زهرا(س) در روز قیامت

Entezar

معرفی حضرت زهرا(س) توسط پیامبر

Entezar

چگونه با امام حسین(ع) محشور شویم

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد