اخبار سایت

جای نذری محرم به فقرا کمک کنید

جای نذری محرم به فقرا کمک کنید

محتوای مطلب

دوباره ماه‌ محرم و عزاداری شروع شد و بهانه‌ جویی‌ هایی عده‌ ای هم آغاز می‌ شود !‼️

جای نذری محرم به فقرا کمک کنید

کلیپ جای نذری محرم به فقرا کمک کنید

[quote]

برای دانلود روی عبارت زیر کلیک نمایید

[/quote]

دانلود با لینک مستقیم

به روایت یک داستان ساده

ماشین شاسی بلندش را پارک می‌ کند.
سگ نژاد ژرمن شپرد خودش را در آغوش می‌ گیرد.
عینک روشن فکری‌ اش را روی صورتش می‌ گذارد.
وارد قصابی می‌ شود.
چند کیلو گوشت با بهترین کیفیت خریداری می‌ کند.
وارد منزل می‌ شود و گوشت‌ ها را برای سگش آماده می‌ کند تا از آن تغذیه کند.
با دفتر هواپیمایی تماس می‌ گیرد و بلیط‌ های تفریحی ترکیه‌ اش را هماهنگ می‌ کند.
همسرش برای خرید لوازم آرایش یک ماه خود به او رجوع می‌ کند، و سه میلیون تومان پول طلب می‌ کند.
اینستاگرامش را باز می‌ کند، پُستی می‌ بیند مربوط به ماه محرم و نذری امام حسین علیه‌ السلام.
کامنت می‌ گذارد :
جای این همه خرج و اسراف به فکر فقرا باشید‼️‼️
کامنتش لایک می‌ خورد و شاد و خوشحال به افاضات خودش افتخار می کند.
کمی آن‌ طرف‌ تر، فقیری در همسایگی‌ شان با غذای نذری امام حسین علیه‌ السلام سیر می‌ شود و خدا را به خاطر وجود خیرین شکر می‌ کند

920822084652813 PhotoL - جای نذری محرم به فقرا کمک کنید

شبهه پیامی برای ایرانیان قبل از ماه محرم

متن شبهه

” پیامی برای ایرانیان قبل از ماه محرم!
بیایید به جای پرداخت میلیاردها تومان
به مداحان برای گریاندن خود،
آن را هزینه خنداندن کودکان بی سرپرست کنیم! “

پاسخ شبهه

۱. یکی از شگردهای تجویزی معروف مخالفان در عملیات روانی، ارزش گذاری ناصواب و استفاده ابزاری از ارزش های دینی جهت تخطئه دیگر آرمان ها و اصول مهم است. بطور مثال: مسافران آنتالیا در موعد حج قهرمان داستان بینوایان شده و بر طبل کمک به مستمندان می کوبند و یا مثلا در روز قدس به صورت کاملا اتفاقی! برخی وطن پرست می شوند.
موضوع فوق هم از این قاعده مستثنی نیست و در کشوری که متاسفانه در اسراف، جراحی زیبایی بینی، تورهای ترکیه، تجمل گرایی و… رکوردشکنی کرده است شاخک های برخی باز هم به صورت کاملا اتفاقی!! در آستانه محرم برای کمک به مستمندان حساس می شود!
این تکنیک ها دیگر بسیار نخ نما و مضحک شده است.

۲. گریاندن مردم جای خود دارد. خنداندن یتیم و کمک به یتیم هم جای خود دارد. جملات و شبهات اینچنینی که با استفاده از مغالطه و تقابل سازی دو یا چند کار نیک ساخته میشوند و دو کار خوب و نیکو را در مقابل هم قرار میدهند، انحراف است و نباید اینگونه مطالبی که با احساسات انسان ها مرتبط است را قبول و بازنشر کنیم.

۳. به شواهد آمار مسلم این است که عزاداران و عاشقان حسینی بیشترین خدمت را به خلق و محرومان می کنند. حماسه سازان ۸سال دفاع مقدس و مدافعان حرم همان عاشقان حسینی بودند که جان خود را برای امنیت و نشاندن گل لبخند بر لبان کودکان وطن هزینه کردند!

۴. در سیره خود اهل بیت (ع) وجود داشته و به ما یاد داده اند که مداحان را پاداش و صله بدهید (و البته که با برخی از افراط گری ها مخالفیم) و معتقد هستیم گرچه عملکرد برخی مادحین اهل بیت در استفاده از برخی اشعار بی محتوا و تاکید بر برهنه شدن عزادران و… قابل نقد است، اما اکثر مداحان محترم کشور بلبل های دلسوخته ای هستند که با نوای خود صرفا ظلم یزیدیان و مظلومیت حسینی را بازگو می کنند و گریه اهل بکاء به دلیل شعله ور شدن حرارتی است که در قلوب مومنین است. چرا که پیامبر صلى الله علیه و آله فرمود: إنَّ لِقَتلِ الحُسَینِ حَرارَهً فی قُلوبِ المُؤمِنینَ لاتَبرُدُ أبَدا
«شهادت حسین سلام الله علیه آتشى در دل مؤمنان درانداخته است که هرگز سرد نخواهد شد.»

۵. زنده نگه داشتن شعائر الهی و دینی که از جمله آنها عاشوراست، با برگزاری مراسم های عزاداری و روضه و… انجام می پذیرد که شبهه افکنان از روی بی اطلاعی یا گاها غرض ورزی بدنبال حذف یا کمرنگ کردن آنها هستند.
“امام خمینی(ره): روضه سیدالشهداء برای حفظ مکتب سیدالشهداء است. این گریه ها و این روضه حفظ کرده مکتب را!”
“آنتوان بارا (نویسنده مسیحی): اگر حسین از ما بود، در هر سرزمینی برای او بیرقی برمی افراشتیم و در هر دیاری برای او منبری برپا می نمودیم و مردم را با نام حسین به مسیحیت فرا میخواندیم…”

۶. آتش سهمگین توپخانه رسانه ای دشمن علیه دستگاه عزاداری مولا حسین(ع) نشان از اهمیت و قدرت و انتخاب مسیر درست عزاداران دارد و امسال نیز به کوری چشم وهابی های روشنفکرنما محرم را با شور و شعور بیشتری برگزار خواهیم کرد.

۷. متاسفانه هر ساله با نزدیک شدن به ماه محرم چنین متونی توسط افراد مخالف دین بصورت سازمان یافته تولید، و بوسیله افراد ساده لوح و سطحی نگر در سراسر فضای مجازی منتشر میشود که هدفی جز تخریب اعتقادات مردم را ندارند، لذا انتظار می رود که مخاطبین برای روشنگری اذهان عمومی با توجه به وُسع خود اقدام کنند.

e nazey - جای نذری محرم به فقرا کمک کنید

جای نذری محرم به فقرا کمک کنید

برای نمونه

هزینه زنان ایرانی برای لوازم آرایشی/ ایران هفتمین مصرف‌کننده لوازم آرایشی در دنیا

این خبر برای سال ۹۳ می باشد ولی ما الان در سال ۹۷ می باشیم بازم مبالغ قابل توجه می باشند.

هزینه ۱۰ تریلیونی زنان ایرانی برای لوازم آرایشی/ ایران هفتمین مصرف‌کننده لوازم آرایشی در دنیا

ایران دومین کشور مصرف‌کننده لوازم آرایشی در خاورمیانه و هفتمین کشور در جهان است. این رتبه خیره‌کننده در مصرف مواد شیمیایی آرایشی در حالی است که سهم بالایی از این کالاها قاچاق هستند و بدون هیچ‌گونه نظارت کیفی در بازارها به فروش می‌رسند!

سهم ایران از بازار لوازم آرایشی در خاورمیانه ۲ میلیارد و یک صد میلیون دلار است که این یعنی ۳۰ درصد بازار فروش این لوازم به ایران تعلق دارد! البته موسسه تحقیقات بین‌الملل در لندن این رقم را در ایران ۵ میلیارد دلار اعلام کرده است!

منبع خبر:  farsnews

e nazry2 - جای نذری محرم به فقرا کمک کنید

دستمزد دقیقه ای بازیکنان ایرانی چقدر می‌شود؟

این خبر برای سال ۹۱ می باشد ولی ما الان در سال ۹۷ می باشیم بازم مبالغ قابل توجه می باشند.

بررسی مبالغ دریافتی توسط فوتبالیست‌های نه چندان با کیفیت فوتبال ایران نشان می‌دهد که بازیکنانی

که بالای یک میلیارد تومان دریافتی دارند برای هر دقیقه به اندازه حدود ۳۰۰ برابر یک کارگر دستمزد دریافت می‌کنند.

 

2(44) - جای نذری محرم به فقرا کمک کنید

منبع خبر:  eghtesadonline

قیمت مشروب خارجی و داخلی چه حدودی است؟

این خبر برای سال ۹۵ می باشد ولی ما الان در سال ۹۷ می باشیم بازم مبالغ قابل توجه می باشند.


الان برای مصرف‌کننده قیمت ودکای خیلی معمولی ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان است. از این قیمت به بالا هست و تا دو، سه میلیون هم داریم. یکسری شراب‌های کهنه است که تا دو، سه میلیون تومان هم می‌رسد. یک جور ویسکی ۶۰۰ هزار تومان است، یک مدل ویسکی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. قیمت‌هایش متفاوت است. بستگی به کهنگی‌اش دارد. داخلی‌ها اگر عرق کیشمیش یکِ خوب باشد، تا ۷۰، ۸۰ هزار تومان می‌رسد. اگر با همان الکلی که گفتم از ناصرخسرو می‌گیرند و قاطی می‌کنند، درست شده باشد، یک بطری نوشابه خانواده‌اش حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان فروش می‌رود.

منبع خبر:  tejaratefarda

علی اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت در دیدار با مسئولان نیروی انتظامی از آماری عجیب رونمایی کرد. وی گفت: سالانه ۴۲۰ میلیون لیتر مشروبات الکلی در ایران به مصرف می‌ رسد.این در حالی است که پیش از این حسن تامینی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم، ضمن ارائه آماری درخصوص افزایش مصرف مشروبات الکلی در برخی نقاط  ایران، گفته بود: «بر اساس اعلام مدیر کل سلامت روان وزارت بهداشت در بسیاری از مناطق مصرف الکل افزایش داشته به گونه ای که بیش از ۲۰۰ میلیون لیتر انواع مشروبات الکلی ساخت داخل و قاچاق در کشور مصرف می‌شود».

منبع خبر:  farsnews

بچه پولدارها/ از بادیگاردهای روزی ۳ میلیون تومان تا ساعت‌های میلیاردی

این خبر برای سال ۹۵ می باشد ولی ما الان در سال ۹۷ می باشیم بازم مبالغ قابل توجه می باشند.

آرایشگاه؛ هر نفر ۵۰۰ هزار تومان

باشگاه‌های ۷۰ میلیونی

کفش‌های ۶ میلیون تومانی

ساعت‌های یک میلیارد تومانی

حیوانات گرانقیمت و هزینه نگهداری گرانقیمت‌تر!

منبع خبر:  yjc

درآمد میلیونی برگزاری یک کنسرت متوسط

این خبر برای سال ۹۶ می باشد ولی ما الان در سال ۹۷ می باشیم بازم مبالغ قابل توجه می باشند.

درآمد ۴۰۰ میلیونی برگزاری یک کنسرت متوسط/ دستمزد ۱۲۰ میلیونی خواننده از سه شب اجرا

بر اساس اعلام رسمی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۹۵ بیش از ۱۲۲۱عدد مجوز اجرای صحنه ای برای موسیقی صادر شده است. در بخش فروش اینترنتی بلیت اجراها تقریبا ۷۰ تا ۸۰ درصد این فروش‌ها از طریق سایت رسمی فروش ایران-کنسرت به صورت می‌گیرد. به طور متوسط هر کنسرت به مدت سه شب اجرا می شود که میانگین استقبال کنندگان آن ۱۰۰۰ نفر است.

به صورت کلی هر کنسرت بین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار نفر مخاطب دارد. از سوی دیگر مراجعه به وب سایت های رسمی فروش بلیت کنسرت ها نشان می دهد که متوسط قیمت بلیت ۳۵هزار تومان است. اگر میانگین مخاطبان یک کنسرت را ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در نظر بگیریم و میانگین قیمت بلیت را ۳۵ هزار تومان  در نظر بگیریم یک حساب ساده سرانگشتی به ما می گوید که   در کمترین حالت میزان درآمد یک کنسرت بین ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان می شود.

قیمت بلیت‌های یک کنسرت پاپ در «سالن میلاد نمایشگاه» یا «برج میلاد» بین ۳۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است، یعنی عددهای ۴۰، ۴۵، ۵۵ و ۶۰ هزارتومان و… نیز در رنج قیمت‌ها وجود دارد. با یک میانگین‌گیری به رقم میانگین ۶۵ هزار تومان می‌رسیم. کنسرت‌های موسیقی سنتی نیز قیمت‌های ۲۵ تا ۱۲۰ هزار تومان دارند که باز میانگین‌شان، عدد ۶۵ هزار تومان می‌شود.

اگر یک کنسرت با سالن پر برگزار شود، می‌توان با ضرب عدد ۶۵ هزار در تعداد صندلی‌های این دو سالن به میانگینی از کل مبلغ دریافتی از مخاطبان یک کنسرت در یک سانس دست پیدا کنیم.

این مبلغ بدون کسر هزینه‌ها و سایر موارد است. علاوه بر فروش بلیت خوانندگان از محل اسپانسرینگ هم کسب درآمد می کنند. در مورد برندهای خارجی آمار و ارقام  اسپانسریگ بسیار بالا است اما برندهای داخلی بین ۸۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان در شب هزینه تبلیغات پرداخت می کنند.

به عبارتی برگزاری یک کنسرت متوسط با یک اسپانسر داخلی بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان از محل اسپانسرینگ  برای تهیه کننده درآمد زایی می کند. با تمام این تفاسیر برگزاری یک کنسرت هزینه های بسیاری هم برای گروه برگزار کننده دارد.

images - جای نذری محرم به فقرا کمک کنید

ایرانی‌ ها برای سفر به عربستان، ترکیه، امارات، مالزی و تایلند چقدر پول خرج می‌ کنند؟

این خبر برای سال ۹۴ می باشد ولی ما الان در سال ۹۷ می باشیم بازم مبالغ قابل توجه می باشند.

هرسال حدود ۴ میلیون ایرانی به کشورهای مختلف سفر می کنند و البته عمدتا ۵ کشور. هزینه ای که گردشگران ایرانی برای سفر به کشورهای ترکیه، عربستان، مالزی، تایلند و امارات می پردازند، حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان است. البته این رقم غیر از هزینه های سفر به عتبات عالیات و دیگر کشورهاست.

 

 

نوشته‌های مرتبط

مسابقه هفتگی مهدویت

Entezar

معرفی برتر مدیر اجرایی بیت ظهور

Entezar

ترس از تنهایی چطوری برطرف کنم

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد