کلیپ مهدویت مدعیان دروغین

مدعیان دروغین در مهدویت

مدعیان دروغین در مهدویت

مدعیان دروغین در مهدویت

مدعیان دروغین چند دسته هستند

پخش انلاین

play-sharp-fill
برای دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

icons download beitezohoor.ir - مدعیان دروغین در مهدویت

استاد رائفی پور- مدعیان دروغین – نقد و تحلیل ادعای احمد الحسن ( یمانی دروغین )

کلیپ دوم :

سخنرانی استاد رائفی پور درباره فرقه های ضاله و مدعیان دروغین

پخش انلاین

play-sharp-fill
برای دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

icons download beitezohoor.ir - مدعیان دروغین در مهدویت

انحراف در مهدویت پیش از ولادت امام مهدی(عج)

برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما
درباره احمد الحسن مدعی دروغین

سه گروه مدعي مهدويّت:

..از آنچه گفته شد مي‌توان نتيجه گرفت، كساني كه در تاريخ بدين عنوان شهرت يافته‏ اند، به اعتباري بر سه گروه قابل تقسيم‏ اند:

۱]:كساني كه ديگران روي انگيزه‏هاي خاصي، آنان را «مهدي»نجات بخش خواندند.

2]:كساني كه به انگيزة جاه‏ طلبي و قدرت خواهي، چنين ادعاي دروغيني داشتند.

۳]:كساني كه طبق نقشه استعماروبه اشاره بيدادگران، به چنين فريبي دست يازيدند و خود را مهدي نجات بخش، معرفي كردند.

▪️گروه اول: اين واقعيت از تاريخ به دست مي‌آيد كه برخي از كساني كه ادعاي مهدويّت به آنها نسبت داده شده، نه از سوي خود آنان سرچشمه گرفته است و نه خود بدان راضي بوده اند؛ بلكه ياران و پيروانشان چنين ادعايي را به آنها نسبت داده و اين انديشه را گسترش دادند! البته مي‌بايست خود آنان، چنين ادعاهاي دروغين و نسبت‏هاي نادرست را به شدّت نفي مي­كردند؛ اما روشن نيست چرا خود آنان در برابر اين عنوان ساختگي، فرياد اعتراض بلند نكردند و پيروانشان كوشيدند تا برخي علايم و نشانه‏ هاي حضرت مهدي را به اين چهره‏ ها تطبيق و تفسير نمايند!!

modaeyan dorooghin mahdaviyat 1 - مدعیان دروغین در مهدویت

براي نمونه از اين گروه مي‏توان بدين چهره‏ها اشاره كرد:

⚡️1]_ محمّد حنفيه.!
⚡️۲]_زيد فرزند امام سجاد(ع).!
⚡️۳]_ محمّدبن عبداللّه محض.!

گروه دوم: اينان كساني بودند كه به انگيزه‏ هاي فريبكارانه و جاه ‏طلبانه، ادعاي مهدويّت نمودند و براي جلب عواطف و به دست آوردن قدرت، به دروغ، خود را مهدي نجات بخش معرفي كردند!

از جملة اين گروه، «مهدي عباسي» است. پدرش منصور دوانيقي ادعا كرد: پسرش «مهدي عباسي»، همان مهدي موعود است! اين در حالي است که خود او پيش از اين ادعا، به محمّدبن عبداللّه محض ـ به عنوان مهدي نجات بخش است ـ دست بيعت داده بود و او را مهدي نجات بخش مي‏دانست!

modaeyan dorooghin mahdaviyat 3 - مدعیان دروغین در مهدویت

گروه سوم: اينان عناصري بودند كه بر اساس نقشه و خواست استعمارگران، ادعاي مهدويّت نمودند! استعمار پليد براي درهم كوبيدن اسلام و ايجاد اختلاف و کينه توزي در جامعه اسلامي، نقشه‏ هاي خائنانه بسياري كشيد تا به هدف خويش برسد و جهان اسلام را ببلعد! از جمله نقشه ‏هاي شيطاني آن در اين ميدان، ساختن مرام‏ها و مسلك‏هاي رنگارنگ در ميان مسلمانان و بازي با مفاهيم و اعتقادات ديني آنان بود تا بدين وسيله، بي‏ايماني و سست باوري و تزلزل دل‏ها را در جامعه اسلامي، پديد آورد! از چيزهايي كه از آن در اين ميدان سوء استفاده كرد، انديشه و عقيده به مهدي موعود بود. در اين راه برخي عناصر را به دلخواه خويش تربيت كرد و به آنان دستور داد تا ادعاي مهدويّت كنند و با همه امكانات آنان را در اين راه ياري رساند.!

.پی نوشتها:
1]:امام مهدي(عج)ازولادت تا ظهور،ص۵۶۵ تا ۵۷۲.!
درسنامه مهدویت استادسلیمیان.!

برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما
مدعیان دروغین

modaeyan dorooghin mahdaviyat 2 - مدعیان دروغین در مهدویت

مدعیان دروغین ماشیح

شور و التهاب انتظار موعود آخرالزمان در تاریخ یهود، موج میزند. از روزگاران باستان تا عصر حاضر، صدها نفر ادعا کرده اند که مسیحا هستند! که چند صباحی ساده دلان بنی اسرائیل، مجذوب شده اند! مثلا:

چند قرن پس از میلاد، فردی به نام «موسی» در جزیرهٔ کِرت می زیست که خود را ماشیح معرفی کرد و همه ی جوامع یهودیِ جزیره، فریب او را خوردند!

شبتای صِبی (Sabbtae zebi) یکی از نامدارترین مسیحای دروغین – متوفای ۱۶۷۶ میلادی – فرقه ی نوظهور «دونمه» در ترکیه، یادگاری اوست!

استقبال شدید از مدعی، پیام مهمی دارد و آن اینکه مردم، درباره منجی زیاد شنیده بودند. جهان درانتظار ظهورست اما موعود کیست؟

انتظار مسیحا در آئین یهود، کرینستون، ص۵۳-۷۶

برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما
فریب نخوردن از مدعیان دروغین

هر کس ادعا کند امام زمان را دیده است دروغگو هست

امام زمان قبل از رحلت چهارمین نائب خاص، نامه ای به او دادند و فرمودند:

“… تو تا شش روز دیگر، از دنیا می روی… پس کارهایت را جمع کن و به هیچ کس برای جانشینی خود بعد از مرگت وصیت نکن… در آینده، کسی برای شیعیان من ادعای مشاهده مرا مطرح خواهد نمود. آگاه باشید، کسی که ادعای مشاهده مرا قبل از قیام سُفیانی و ظاهر شدن صدای آسمانی داشته باشد، او دروغگو و تهمت زننده است”

(کمال الدین ج۲ باب۴۵ حدیث۴۴)

modaeyan dorooghin mahdaviyat 4 - مدعیان دروغین در مهدویت

نکته مهم: از این رو اگر کسی در این زمان غیبت، مشاهده ای را از نوع سفارت یا نیابت از طرف امام زمان ادعا کند، دروغگوست. البته باید دانست آنچه دراین نامه بعنوان “ادعای مشاهده” آمده، با توجه به عبارت قبل از آن (برای جانشینی ات وصیت نکن)، مربوط به افرادیست که ادعای مشاهده و نیابت از حضرت را دارند، و این با تَشرُّفاتی که در این دوره برای صالحان و علما نقل میشود، منافاتی ندارد.

مدعیان مهدویت در کشور عراق؟

با وجود گذشت بیش از 10 سال از ادعای احمد الحسن بصری مبنی بر قيام یمانی و ناديده گرفتن رواياتی که قيام يمانی و خراسانی و نيز خروج سفيانی را در سال واحدی می داند، سر در آوردن يمانی دروغین از شهر بصره و متولد شدن او در کشور عراق، مطلب ديگری است که شخص به اصطلاح(!) امام سیزدهم شیعیان، منجی و احياناً اربابان پشت پرده او، بدان نينديشيده بودند و يا اينکه مصلحت را بر انتخاب کشور عراق برای شروع اين کار می دانستند. تا بتوانند در زمان مناسب، از سويی کشور عراق را کانون حوادث، آشوب و فتنه جدید، قرار دهند و به تقابل با فرهنگ غالب شيعی و مراجع عظام تقليد شيعه و قدرت معنوی آنها برآيند و از سويی ديگر همسايگی اين کشور با کشورهايی که اکثريت جمعيّت آن را شيعيان دوازده امامی تشکيل می دهند، باعث میشود تا به نوعی آنها را جذب خود نموده و با انشعاب گروهی از شيعيان، روند فرقه سازی اجانب و استعمارگران در خاورمیانه، تداوم پيدا کند و به نوعی پازل تکفیر در اسلام، با تشکیل داعش در اهل سنت و تشکیل جریان مدعی یمانی در شیعه، تکمیل شود.

مشترکات فرق انحرافی مهدویت با جریان مدعی یمانی

فرق انحرافی، به ویژه آنان که به نوعی مدعی بابیت و مهدویت هستند، مشترکات فراوانی دارند که از جمله به چند مورد از آنها اشاره میشود:
۱. پنهان بودن سرکرده فرقه از دید عموم مردم
معمولاً سران فرق مدعی مهدویت از دید عموم مردم پنهان‌اند، چون اگر در انظار عمومی باشند نقاط ضعفشان بر همگان روشن می‌شود. نمونه آشکار این بحث، علی محمد باب شیرازی است که مدعی بابیت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بود. او در ابتدای توسط حاکم شیراز، دستگیر شد و به انظار عمومی آمد و در حبس خانگی قرار گرفت تا در میان مردم باشد. مردم رفتار وی را دیدند و گفتارش را شنیدند و بررسی کردند و در مدت کوتاهی، همه به کذب ادعای او پی بردند؛ لیکن با مرگ حاکم شیراز، فرار کرد و به اصفهان آمد، و مجددا از دید مردم مخفی شد. پیروان و انصار او، چنان برای وی، تبلیغ کردند که هر آن کس او را نمی‌شناخت، گمان میکرد امام زمان ظهور کرده است. از این‌رو به سویش آمدند و در راهش جان دادند.
جالب است، بدانید پس از اعدام باب، سفیر روس با یک نقاش سر جنازه او حاضر شد و از جسد بی‌جان او تصویری تهیه کرد و به گونه‌ای وانمود شد که او مهدی موعود بوده و شهیدی مقدس است.
۲. تقطیع و تحریف، از شیوه‌های مشترک در استناد به آیات و روایات
همه فِرقی که از اسلام منشعب شدند، در استناد به آیات و روایات یا در پی تحریف لفظی یا معنویند، از این‌رو دست خود را به تقطیع، تأویل و باطن‌گرایی، می‌آلایند؛ یعنی با کم و زیاد لفظی یا معنوی، یا آیه و روایت را تکه تکه می‌کنند و قسمتی را به قسمت دیگر می‌چسبانند تا معنای دیگری به‌دست آید، یا تأویل و باطن را به میان می‌کشند و می‌گویند معنای ظاهری، مراد نیست و معنای حقیقی نزد ماست. برای این مورد نیز نمونه‌های فراوانی از فِرق مختلف وجود دارد که می‌توان در مواردی چون: «شیوه استناد بابیت و بهائیت به حدیث سنه ستین» یا «شیوه استناد بهائیان به حدیث لوح» و … مشاهده کرد.
در غیر آیات و روایات، نیز نمونه‌هایی هست، برای نمونه اسماعیلیه به حدی باطن‌گراست که معنای ظاهری را به کلی نفی می‌کند و وضو را به معنای امام و تیمم را به معنای نائب امام معرفی می‌کند. و همین سیر و خط در جریان احمد الحسن بصری مدعی یمانی نیز دنبال میشود؛ هرچند مصادیق آن متفاوت است.
۳. ادعاهای پلکانی و صعودی در عقاید
معمولاً سران فرق انحرافی به یک عنوان بسنده نمی‌کنند؛ برای نمونه علی محمد باب از ادعای ذکریت به بابیت و از بابیت به مهدویت و نبوت و الوهیت رسید. او در سال‌های ۱۲۶۰ تا ۱۲۶۴ تنها ادعای ذکریت و بابیت دارد، لیکن از سال ۱۲۶۴ تا ۱۲۶۶ که به چهریق و ماکو، منتقل می‌شود، از امامت و نبوت و الوهیت دم می‌زند. این وجه اشتراک در مدعیان امروز نیز وجود دارد که دم از یمانی بودن و فرزند امام زمانی می‌زنند و سپس ناگهان و به یکباره جانشینی امام عصر، را برای خویش، مصادر می کنند و بعد تمام صفات و ویژگی های امام عصر را برای خویش مصادره کرده و گویی اینکه مهدی می‌شوند و از قائم آل محمد و منجی موعود بودن خود سخن می‌گویند.
۴. عقل‌گرایی افراطی یا نفی عقل
مدعیان دروغین بسته به نوع ادعای خود، یا عقل‌گرای افراطی هستند مثل اسماعیلیه، بابیت و بهائیت یا عقل را به کلی نفی می‌کنند و می‌گویند عقل بشر، ناقص است و توان فهم ندارد و اخباری می‌شوند، مثل جریانی مدعی یمانی.
۵. زیر سؤال بردن رسالت فقهاء و علما در عصر غیبت
جریان های مدعی مهدویت، از ابتدا به ویژه از عصر غیبت با علما که نائبان عام حضرت حجت هستند، دچار مشکل بودند، زیرا علما، مانع دستیابی سران فرق به اهدافشان بوده‌اند. به ویژه از عصر قاجار به این طرف که بسیاری از فرق با رسالت رودررویی با علما و جایگزین علما، ساخته و پرداخته شدند. روس و انگلیس بابیت و بهائیت را به عنوان مهدی موعود و امام زمان شیعه پرورش دادند و در کشورهای شیعی مستقر کردند تا سکان هدایت مردم را از دست علما بگیرد و امروزه نیز مدعیانی ظهور کرده‌اند که با نفی جایگاه علما در پی تخریب جایگاه آنان‌اند تا به رسالت خود، یعنی نابودی مذهب با به کارگیری مذهب دست یابند.
برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما
دانلود سخنرانی استاد رائفی پور چگونه گناه نکنیم

مدعیان دروغین در مهدویت

modaeyan dorooghin mahdaviyat 5 - مدعیان دروغین در مهدویت

شباهت جریان یمانی دروغین با فرقه های استعماری

استعمار و جبهه باطل، تلاش فراوانی را از 10 سال پیش و با شتاب دادن مصنوعی و کاریکاتوری به حوادث آخرالزمانی، داشته و با فرقه سازی و تشکیل مدعیان دروغین مهدویت در اسلام شیعی و اهل سنت، سعی کردند که تحولات و وقایع نزدیک به فرایند ظهور منجی آخرالزمان را مدیریت کنند. اما هرچند در مجموع و به دلیل تلاش های جبهه حق در میان شیعیان هنوز به موفقیت چشمگیری دست نیافته اند. اما متاسفانه در میان اهل سنت، به علت عدم وجود رهبری واحد و مقتدر با ادعای تشکیل خلافت اسلامی داعش، استعمار، توانسته است تا حدودی به موفقیت‌هایی نسبی دست یابد.
شباهت با فرقه قادیانی
جریان احمد الحسن، شباهت فراوانی با فرقه قادیانی (احمدیه) دارد. احمد الحسن بصری، مدعی مهدویت در عصر معاصر از رؤیت امام عصر در خواب به رؤیت امام در بیداری و از آن به بابیت امام که نوعی دیگر از یمانی بودن است، رسیده است. و به تازگی مبلغان این جریان چهره‌ای از احمد الحسن معرفی می کنند که کاملا مطابق با امام زمان و حضرت قائم است. یعنی به مرور مطابق فرقه قادیانی، در حال انتقال کارکردهای امام زمان (عج) به احمد الحسن هستند. مشابه همان مسیری که فرقه قادیانی در جذب افراد ساده لوح پیمود.

شباهت مدعیان دروغین با فرقه وهابیت

وجوه اشتراکی بین جریان احمد الحسن و وهابیت نیز وجود دارد که حداقل آن دشمنی آنان با مرجعیت شیعی، فقهاء و عالمان دینی شیعه می باشد. بویژه با مرجع نستوه و مبارز عالیقدر شیعه، آیه الله سیستانی، بیشترین دشمنی را ابراز می کنند. و هرکسی با عقاید و آراء این جریان مخالف باشد، او را تکفیر کرده و از اقسام ترفند و حیل، حتی گاهی سحر و جادو، سعی در اشاعه و ترویج جریان باطل خویش، دارند.
modaeyan dorooghin mahdaviyat 10 - مدعیان دروغین در مهدویت

شباهت مدعیان دروغین با فرقه بهائیت

مهم‌ترین ابزار تبلیغی جریان مدعی یمانی، همچون بهائیت، استفاده از فضای وب و اینترنت و سوء استفاده از احساسات پاک جوانان، است. زیرا عموما جوانان مذهبی، وارد سایت ها و تالارهای گفت‌و‌گوی مذهبی به اسم امام زمان (عج) می‌شوند در حالیکه برخی از این سایت ها و تالارها، متعلق به جریان احمد الحسن و پیروان وی می باشد. شاید هیچ وقت حرفی از احمد الحسن در سردر این تالار‌ها نیز نباشد. از طرفی، اطلاعات جوانان نیز در بحث مهدویت، اطلاعات تخصصی نیست و از سر شوق و اشتیاق، گاهی جذب شده و فریب می خورند. جریان مدعی یمانی، با رعایت یک سری اصول اخلاقی همچون جریان بهائیت و مسیحیت تبشیری، و بدین وسیله، جوانان را جذب و پس از آن ادعاهای واهی خود را مطرح می‌کنند.
برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما
نقد فیلم های ضد امام زمان، بررسی فیلم ایکس من
شباهت با فرقه داعش
کارشناسان امر، معتقدند، داعش و جریان احمد الحسن بصری یمانی دروغین، آخرین نسخه به روز رسانی شده مطالعات مستشرقین غربی، در جهان اسلام هستند که دقیقا در برخی مفاهیم، با یکدیگر هم پوشانی، نیز دارند. و به دنبال سوء استفاده از گزاره های آخرالزمانی در جهت اهداف خویش، می باشند. رنگ پرچم داعش در اهل سنت، سیاه و رنگ پرچم احمد الحسن مدعی مهدویت در شیعه، سفید؛ عبارت روی پرچم داعش به عنوان نماد آخرالزمانی اهل سنت، شهادتین (لا اله الا الله و محمد رسول الله) است و عبارت پرچم یمانی مدعی مهدویت دروغین به عنوان نماد آخرالزمانی شیعی، “البیعۀ لله” است. استعمار و جریان باطل، به عنوان دو مذهب بزرگ اسلامی، سعی در به انحراف کشاندن مساله مهدویت و منجی آخرالزمان در دو مذهب بزرگ اسلامی شیعه و اهل سنت، در جهت اهداف شیطانی خویش می باشند. در حالیکه همگان میدانند که استفاده از معیارهای همچون رنگ پرچم، انتخاب شعار و … به علت تشابه سازی از طرف مدعیان دروغین در طول تاریخ اسلام، به هیچ وجه قابل اعتماد و اعتناء، نیست.
modaeyan dorooghin mahdaviyat 7 - مدعیان دروغین در مهدویت
modaeyan dorooghin mahdaviyat 6 - مدعیان دروغین در مهدویت
جمع بندی نهایی
اکنون و در عصر معاصر، دنیای غرب سعی در منجی سازی بدلی و دروغین در جهان اسلام را دارند، تا در پیشبرد اهداف استعماری خویش، با تمام توان از میان مسلمین بر علیه خود مسلمین، کمک بگیرند. همان اتفاقاتی که اکنون توسط پرچم های سیاه داعش در منطقه شام و سوریه، در جریان است و در ادامه ممکن است توسط حکومت های مرتجع و دست نشانده آمریکا و دنیای غرب و هم پیمانان منطقه ای شان، علیه جریان مقاومت و مسلیمن، ابعاد دیگری و تازه ای، پیدا کند.
هرچند استعمار و جبهه باطل، تلاش فروانی را از 10 سال پیش و با شتاب دادن مصنوعی و کاریکاتوری به حوادث آخرالزمانی، داشته و با فرقه سازی و تشکیل مدعیان دروغین مهدویت در اسلام شیعی و اهل سنت، سعی کردند که تحولات و وقایع نزدیک به فرایند ظهور منجی آخرالزمان، را مدیریت کنند. اما در مجموع و به دلیل تلاش های جبهه حق، بویژه در میان شیعیان، هنوز به موفقیت چشمگیری، دست نیافته اند. اما در میان اهل سنت، به علت عدم وجود رهبری واحد و مقتدر، با ادعای تشکیل خلافت اسلامی داعش، توانسته است، تا حدودی، به موفقیت هایی دست یابد.

مدعیان دروغین

modaeyan dorooghin mahdaviyat 8 - مدعیان دروغین در مهدویت

modaeyan dorooghin mahdaviyat 9 - مدعیان دروغین در مهدویت

احمد الحسن بصری یمانی دروغین و مدعی مهدویت

جریان احمد الحسن بصری یمانی دروغین و مدعی مهدویت، در عراق و جریان داعش در سوریه، دو روی یک سکه، هستند. اما به علت وجود فاکتورها و گزاره های متفاوت در منابع حدیثی و تاریخی در اهل سنت و شیعه، کارکردها و بازتاب‌ها نیز متفاوت عرضه شده اند.
داعش به علت وجود احادیث فضائل منطقه شام و رایات السود (پرچم‌های سیاه) و جنگ با رومیان در اعماق و منطقه دابق (منطقه ایی در شهر حلب سوریه) …، در سرزمین شام، به تبلیغ چهره آخرالزمانی خشن از اسلام، مشغول هستند، اما درست در نقطه مقابل، به علت وجود فراوان احادیث درباره نشانه‌های حتمی ظهور و شخصیت های مثبت عصر ظهور در منابع حدیثی شیعه، بیشتر تمرکز استعمار بر ساخت و جریان سازی فرقه های مدعی مهدویت و منجی گرای شیعی، در عراق و ایران، می باشد.
از این‌رو کارشناسان امر معتقدند که داعش و جریان احمد الحسن بصری یمانی دروغین، آخرین نسخه به روز رسانی شده مطالعات مستشرقین غربی، در جهان اسلام هستند که دقیقا در برخی مفاهیم، با یکدیگر هم پوشانی، نیز دارند. رنگ پرچم داعش، سیاه و رنگ پرچم احمد الحسن، سفید و عبارت روی پرچم داعش به عنوان نماد آخرالزمانی در اهل سنت، شهادتین (لا اله الا الله و محمد رسول الله) است در حالیکه عبارت پرچم یمانی دروغین به عنوان نماد آخرالزمانی شیعی “البیعۀ لله” است.
مطالعه نمونه های مدعیان دروغین مهدویت و همین مهندسی های معکوس در احادیث نشانه های ظهور در میان شیعه و اهل سنت، که به شکل یمانی دروغین در شیعه و داعش در اهل سنت تبلور یافته است نشان می دهد که این فریب کاری‌ها و حرکت های بدلی و ظهور انواع مدعیان دروغین در بستر ناآگاهی های آحاد مردم، راجع به اصل مهدویت و نشانه های ظهور، شکل می گیرد و طبیعتا اگر برخی از شیعیان می دانستند که قیام یمانی در روایات چه ویژگی ها و معیارهای، دارد، و یا برخی از اهل سنت، میدانستند که داعش، با اسلام اصیل و واقعی، تفاوت ماهوی دارد، قطعا اسیر فتنه های آخرالزمانی داعش و یمانی های دروغین، نمیشدند و از همان ابتدا، تحرکاتشان ناکام می ماند.
در عصر معاصر، گروه مدعی مهدویت در میان شیعه و پیروان احمد الحسن بصری، در اصل جریانی در مهدویت شیعی است که خاستگاه آن بحث خروج و قیام یمانی است که با آگاهی و شناساندن و معرفی نشانه های حتمی ظهور، چهره واقعی این جریان، برملا شده و این جریان تکفیری و مدعی یمانی در شیعه برخلاف فرقه داعش در اهل سنت، در نطفه، خفه خواهد شد.

نوشته‌های مرتبط

کلیپ عید امامت امام زمان(عج) برای اینستاگرام

Entezar

فرقه منحرف اسماعيليه‌

Montazer

کلیپ میلاد امام زمان(عج) برای اینستاگرام

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد