کتاب

معرفی کتاب های مهدویت

معرفی کتاب های مهدویت

40 کتاب خواندنی در موضوع مهدویت، همراه با دانلود با لینک مستقیم و نیم بها

40 کتاب با موضوع مهدویت بنابر اهمیت آثار منتشر شده در عرصه مهدویت،  40 کتاب هر کدام در موضوع خود جزو بهترین ها هستند، همراه با فایل pdf تقدیم شما عزیزان می گردد.

موضوعات مختلف مهدویت و برای اقشار مختلف و در سطوح گوناگون، برترین کتب مهدویت به مشتاقان حضرت حجت عج الله تعالی فرجه الشریف پیشنهاد گردد.

معرفی کتاب های معتبر و خوب در زمینه مهدویت

1 204x300 - معرفی کتاب های مهدویت

کتاب غیبت نُعمانی

1.کتاب غیبت نُعمانی

 

این کتاب اثر ارزشمند “محمد بن ابراهیم نُعمانی” است. ایشان از راویان بزرگ شیعه در اوایل قرن ۴ هجری، نویسنده ای خوش ذوق و دارای قدرت استنباط و اطلاعات وسیع درباره علم رِجال و احادیث، شاگرد محمد بن یعقوب کُلینی (مؤلف کتاب کافی) بود و از شهرت، احترام و اعتبار خاصّی نزد دانشمندان و فقهای شیعه بهره مند است. این کتاب، به یقین جزء یکی از بهترین کتابها در زمینه احادیث مربوط به خصوصیات حضرت مهدی، غیبت و عصر ظهور و ویژگیهای آن دوران است. تمام احادیث دارای سند بوده و نوع اَسناد خوب و مورد پسند اهل فن است (درسنامه مهدویت، ج۱، ص۵۹)

این کتاب، یکی از معتبرترین منابع ما در مباحث مهدویت به ویژه در مساله غیبت به شمار می رود (تاظهور، آیت الله نجم الدین طبسی، ج۲)

در میان آثار مربوط به غیبت امام زمان، این کتاب قدیمی ترین متن است. بزرگانی مانند شیخ مفید، شیخ طوسی از این کتاب بهره گرفته اند و روایاتش را نقل کرده اند. (آیت الله مدنی بجستانی، فرهنگ کتب حدیثی شیعه، ج۱)

دانلود کتاب غیبت نُعمانی(کلیک نمائید)

2 204x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب کمال الدین و تمام النعمه

 

2.کتاب کمال الدین و تمام النعمه

نویسنده این کتاب، شیخ صدوق، از بزرگترین شخصیتهای جهان اسلام و از برجسته ترین چهره های درخشان علم و فضیلت است که به دعای امام زمان متولد شده است (ماجرای مفصلی دارد.)

شیخ صدوق در ابتدای کتابش مینویسد: در خواب دیدم در مکّه در حال طواف کعبه هستم. در دور هفتم مولایم حضرت قائم را دیدم که بر در کعبه ایستاده. با دلی مشغول و حالی پریشان نزدیک شدم… سلام کردم و پاسخ دادند و فرمودند: “چرا درباره غیبت کتابی نمی نویسی تا غم و اندوهت برطرف شود؟” گفتم: ای فرزند رسول خدا، قبلا درباره غیبت نوشته ام. فرمودند: “نه به آن طریق؛ اکنون به تو فرمان میدهم کتابی درباره غیبت بنویسی و در آن، غیبت های پیامبران را یادآوری کنی”

این کتاب شامل ۲بخش است. ۱-شامل مباحث کلی و احادیث جامعی درباره غیبت در امّت های پیشین و اثبات اینکه غیبت امام زمان امری تازه نیست بلکه دارای سابقه طولانیست. ۲-موضوعاتی مانند: ولادت، امامت، غیبت و دلایل آن، تشرّفات، نامه های صادره از حضرت و… (درسنامه مهدویت، ج۱، ص۶۱)

دانلود کتاب کمال الدین و تمام النعمه(کلیک نمائید)

 

3 202x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب غیبت شیخ طوسی

 

3.کتاب غیبت شیخ طوسی

این کتاب ارزشمند، تالیف شیخ طوسی است. ایشان در فقه و اصول، حدیث، تفسیر، کلام و رِجال تالیفات فراوانی دارد و ۵ سال نزد شیخ مفید درس خوانده و از برجسته ترین چهره های علمی جهان تشیّع و شخصیت مورد اعتماد شیعه است.

بی گمان این کتاب از بهترین، مهمترین و کاملترین منابع شیعه در مورد غیبت حضرت مهدی است و در آن، به علت و انگیزه غیبت امام زمان و حکمت الهی که موجب آن گردیده اشاره شده است.

ایشان در نگارش این اثر ارزشمند، شیوه ای نو و ابتکاری بکار گرفته و به جوانب مختلف غیبت حضرت مهدی اشاره کرده است. همچنین با استدلال به قرآن و روایات و حُکم عقل، به پاسخگویی به شُبهات مخالفان پرداخته است. همچنین شامل فضایل حضرت، سیره و روش ایشان در زمان غیبت و زمان ظهور است و بسیاری از نشانه های ظهور را ذکر کرده است. (درسنامه مهدویت ج۱ ؛ فرهنگ کتب حدیثی شیعه ج۱)

دانلود کتاب غیبت شیخ طوسی(کلیک نمائید)

 

4 210x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب گرانسنگِ مِکیالُ المکارم

 

4.کتاب گرانسنگِ مِکیالُ المکارم

مولف(آیت الله سید محمدتقی موسوی اصفهانی) در مقدمه اش مینویسد: در نظر داشتم کتاب مستقلی در موضوع فوائد دعا برای امام زمان، انتظار فرج و… بنویسم که مشکلات روزگار مرا از آن بازداشت تا اینکه امام زمان را در خواب دیدم که فرمودند: این کتاب را بنویس و عربی هم بنویس و نام آن را “مکیال المکارم فی فوائد الدعا للقائم” بگذار.

این کتاب، مکرّر چاپ شده و از طرف علما استقبال شده است. توسط سید مهدی حائری قزوینی ترجمه شده و نیز انتشارات مسجد جمکران، آنرا خلاصه کرده و با نام “آیین انتظار” به چاپ رسانده است.

آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید میفرمایند: از بهترین و جامعترین کتابها در موضوع #دعا برای فرج است و سزاوارست همه از آن استفاده کنند و امام شناسی خود را با آن کامل کنند.

از مطالب مهم این کتاب دو جلدی، شناخت امام زمان، نَود فایده دعا برای فرج، اوقات و حالات تاکید شده برای دعا، و هشتاد وظیفه منتظران میباشد.

دانلود کتاب مِکیالُ المکارم(کلیک نمائید)

 

5 211x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب امام مهدی از ولادت تا ظهور

 

5.کتاب امام مهدی از ولادت تا ظهور

این کتاب اثر ارزشمند سید محمد کاظم قزوینی است و موضوعاتی در مورد شخصیت والای حضرت مهدی مورد بحث قرار داده که عبارتست از:

1-مهدی کیست؟ ۲-نام و نسبِ او. ۳-قرآن و نوید از آنحضرت. ۴-نویدها در سنّت پیامبر. ۵-نوید از مهدی در روایات امامان. ۶-چگونه از دیدگان نهان گشت؟ ۷-غیبت کوتاه امام مهدی. ۸-چهار نایب خاص. 9-غیبت طولانی او. ۱۰-چگونه تاکنون زیسته ات؟ ۱۱-چه زمانی ظهور خواهد کرد؟ ۱۲-پس از ظهور چگونه حکومت خواهد کرد؟ ۱۳-زندگی جامعه در عصر طلایی او. ۱۴-مدت حکومت او. ۱۵-چگونه روزگارش به پایان میرسد…

کلیه مطالب کتاب مستند به احادیث است و شامل چندین فهرست است که کار را برای خوانندگان آسان نموده است.

دانلود کتاب امام مهدی از ولادت تا ظهور(کلیک نمائید)

 

6 210x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب مجموعه فرمایشات حضرت بقیة الله

6.کتاب مجموعه فرمایشات حضرت بقیة الله

این کتاب بوسیله محمد خادمی شیرازی گردآوری و ترجمه شده و مجموعه ای از توقیعات و سخنان صادر شده از امام زمان همراه با دعاهای آن حضرت است. ارزش این کتاب در جمع آوری سخنان امام و ترجمه و شرح آنها در یک مجموعه مستقل است.

نگارنده در فصل های کتاب، به نقل سخنان حضرت مهدی -از پیش از ولادت تا آغاز غیبت صغری- و نامه های صادره از وجود مبارک حضرت ولی عصر در غیبت صغری و کبری و گفتارهای ایشان در روزهای آغازین ظهور میپردازد.

مولف در مقدمه اینگونه مینویسد: تا کنون مجموعه سخنان درباره حضرت مهدی در یک کتاب جمع آوری نشده است و علمای ما در کتاب های معتبر مشروحاً -ولی پراکنده- آن را بیان فرموده اند.

دانلود فایل pdf کتاب مجموعه فرمایشات حضرت بقیة الله(نسخه الکترونیکی این کتاب در حال آماده سازی است.)
7 223x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب روزگار رهایی

 

7.کتاب روزگار رهایی

این کتاب ترجمه ی کتاب “یوم الخلاص” است که در یک جلد نگارش یافته بود ولی کتاب روزگار رهایی به دلیل وجود متن عربی بسیاری از روایات، در دو جلد نگارش شده است. نویسنده آن، جبل عاملی، کامل سلیمان است.

این کتاب، در ۲۰ بخش تنظیم شده که نیمی از آن به بیان کلّیاتی از احوال، آثار غیبت و انتظار، و دلایل و حکمت های آنها و ردّ منکران حضرت مهدی پرداخته است و نیمه ی دوم کتاب به حوادث نزدیک ظهور، قیام و حکومت حضرت مهدی، نشانه های آخرالزمان، صفات یاران و مخالفان وی، که به شیوه ابتکاری پرداخته است.

دانلود جلد اول کتاب روزگار رهایی(کلیک نمائید)

دانلود جلد دوم کتاب روزگار رهایی(کلیک نمائید)

 

8 204x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب آشتی با امام زمان

معرفی کتاب های مهدویت

8.کتاب آشتی با امام زمان

این کتاب اثر محمد شجاعی درباره مسئولیت های ما در برابر امام زمان است. مجموعه ای از کاوش های مولف با توجه به آیات و احادیث راجع به وظایف شیعه نسبت به حضرت مهدی نوشته شده است.

متن ساده و روان ادبی؛ دسته بندی بر اساس موضوعات روز و ارجاع به سخنان کلیدی امام راحل جزو ویژگی های ممتاز این کتاب است. فصل اول به بررسی ضرورت های وجود حجت و امام در زندگی میپردازد. فصل دوم درباره نسبت های عملی و رفتاری و ارتباط با معصوم و دلایل دوری معصوم و سختی حاصل از آن سخن می گوید.

در فصل سوم به بیان امیدها و نویدها درباره ویژگیهای آخرالزمان، نسبت انقلاب اسلامی و صدور انقلاب با ظهور، روایات مربوط به نقش آفرینی های ایرانیان پس از ظهور میپردازد. در فصل چهارم نیز از وظایف الهی ما نسبت به حضرت مهدی سخن میگوید.

دانلود کتاب آشتی با امام زمان(عج)(کلیک نمائید)

 

برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما
دانلود کتاب قران بشیر
9 215x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب امام مهدی، موجودِ موعود

9.کتاب امام مهدی، موجودِ موعود

این کتاب در بر گیرنده مجموعه مباحث، گفتارها و نوشته هایی از آیت الله عبدالله جوادی آملی است که در سه بخش تنظیم شده و حاوی این مطالب است:

1-امام شناسی. ۲- انتظار. ۳- از ظهور تا مدینه فاضله مهدوی.

مطالبی که در قالب سه سرفصل فوق آورده شده است با این موضوعات است: معیار زندگی جاهلانه، حیات انسان از دیدگاه قرآن، بهترین راهِ مسلمان مُردن، بشارت ائمه به وجود حضرت ولی عصر، نیمه شعبان شب قدر اهل بیت، اسرار غیبت امام عصر، شرایط تحقق حقیقت انتظار، تکالیف منتظران، سیمای عمومی عصرِ ظهور، دولت کریمه مهدوی و…

دانلود فایل pdf کتاب امام مهدی، موجودِ موعود(نسخه الکترونیکی این کتاب در حال آماده سازی است.)
10 218x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب ظهور حضرت مهدی از دیدگاه اسلام و مذاهب جهان

10. کتاب ظهور حضرت مهدی از دیدگاه اسلام و مذاهب جهان

این کتاب نوشتار تاریخی-عقیدتی، در ظهور مهدی موعود به زبان فارسی، اثر سید اسدالله هاشمی شهیدی از محققان معاصر است. مولف اثر خود را در ۱۲ بخش سامان داده است:

1-مساله مهدویت و اصالت آن و اندیشه های انکار ظهور حضرت و نظر یاران و تابعین و سایر مذاهب. ۲- مهدی موعود از دیدگاه اسلام، تشیّع و اهل سنّت. ۳- شناخت مهدی موعود. ۴- اعتراف دانشمندان اهل سنت به صحت احادیث مهدوی. ۵- گفتار دانشمندان اهل سنت (بیهقی شافعی، ابن خلکان، خطیب بغدادی و…) ۶- مدعیان دروغین مهدویت. ۷- انتظار در قرآن و روایات و اهمیت آن. ۸- نویدهای ظهور در قرآن. ۹- نویدهای ظهور در تورات و انجیل و سایر کتب مقدس ادیان دیگر. ۱۰- دینِ آینده ی جهان. ۱۱- یاس و ناامیدی، گسترش فساد اخلاقی، اختراع سلاح های مرگبار، اعتراف دانشمندان به لزوم حکومت واحد جهانی. ۱۲- پس از ظهور.

دانلود کتاب ظهور حضرت مهدی از دیدگاه اسلام و مذاهب جهان(کلیک نمائید)

 

11 300x155 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب درسنامه مهدویت

11.کتاب درسنامه مهدویت

کتاب درسنامه مهدويت اثر خدامراد سليمانيان، مطالعه انديشه مهدويت و موعودگرايى از ابتداى شكل‌گيرى تا آغاز امامت حضرت مهدى و تحليل و بررسى غيبت ولى عصر با استناد به آيات، احاديث، ادعيه، زيارتنامه ‌ها و توقيعات خود آن حضرت مى‌باشد كه به زبان فارسى و به سفارش بنياد فرهنگى حضرت مهدى موعود نوشته شده است و ۴ جلدی است.

این کتاب عموما در دوره های تکمیلی معارف مهدویت که توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود برگزار میشود، تدریس میشود و کتابیست که علاوه بر قلم ساده و روان، به تمام ابعاد مباحث مهدویت پرداخته است.

فلسفه و علل غيبت، فوايد امام غايب، غيبت صغرى و نيابت خاص، ارتباط با حضرت مهدى(عج) در عصر غيبت، محل زندگى، همسر و فرزندان حضرتش، انحراف از مهدويت و انتظار در فرهنگ شيعه و غيبت كبرى در نيابت عام، وظايف منتظران و كتابشناسى مهدويت از عناوين اصلى كتاب مى‌باشد.

دانلود کتاب درسنامه مهدویت(کلیک نمائید)

 

12 201x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب حکومت جهانی مهدی

12.کتاب حکومت جهانی مهدی

این کتاب، اثر حضرت آیت الله مکارم شیرازی است. ایشان در این کتاب به سؤالات مطرح شده در زمینه حکومت امام مهدی اشاره ای داشته، سپس سعی می نماید تا به دور از هرگونه تعصب و گرایش های افراطی و پیش داوریهای غیرمنطقی به پرسش های مطرح، پاسخ مناسب ارائه نماید.

نویسنده مجموعه مطالب خود را در دو بخش روش حکومت جهانی حضرت مهدی و راه پیروزی امام عصر ارائه کرده است و در طی این دو بخش به شبهات و سؤالات موجود پاسخ می دهد، از جمله این که چرا آینده جهان روشن است؟ چرا انسان با وجود بدبختی ها و مشکلات بسیار باز به آینده امیدوار است؟ و نیز قسمت پایانی کتاب را به بحث از مدعیان دروغین مهدویت اختصاص داده است.

دانلود کتاب حکومت جهانی مهدی(کلیک نمائید)

 

13 204x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب صحیفه مهدیّه

13.کتاب صحیفه مهدیّه

این کتاب نوشته سیّدمرتضی مجتهدی و ترجمه محمّدحسین رحیمیان مجموعه ای است از نمازها و ادعیه و زیارت هایی که از ناحیه مقدسه حضرت صاحب الزمان به دست ما رسیده و یا در مورد حضرت بقیه الله نقل شده است. دارای ۱۲ باب و بیش از ۴۵۰ نماز، دعا، زیارات و… میباشد.

موضوعات مطروحه در کتاب عبارتند از: باب اوّل: نمازها شامل ۱۷ نماز. باب دوم: ادعیّه‌ی قنوت شامل ۱۲ دعا. باب سوم: ادعیّه‌ی تعقیب نمازها شامل ۱۷ دعا. باب چهارم: ادعیّه‌ی ایّام هفته شامل ۱۲ دعا. باب پنجم: ادعیّه‌ی هر ماه شامل ۱۶ دعا. باب ششم: ادعیّه‌ی هر روزه شامل حدود ۴۰ دعا. باب هفتم: توسّلات شامل ۹ توسّل. باب هشتم: عریضه‌ها شامل ۳ عریضه. باب نهم: استخاره‌ها شامل ۸ استخاره. باب دهم: ادعیّه‌ای که به نقل از حضرت مهدی رسیده است شامل ۸ دعا. باب یازدهم: زیارات شامل ۱۷ زیارت. باب دوازدهم: زیارات و ادعیّه‌ای که مربوط به وُکلا و اصحاب آن حضرت است.

دانلود کتاب صحیفه مهدیّه(کلیک نمائید)

 

14 200x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب دولت کریمه امام زمان

 

14.کتاب دولت کریمه امام زمان(عج)

کتابِ دولت كریمه امام زمان همراه با بحث‌های جالب درباره شکوفایی عقل و اندیشه، پیشرفت دانش و بینش، توسعه اقتصادی در حکومت آینده جهان با نکته‌های فراوان و تازه، به قلم سید مرتضی مجتهدی سیستانی نگاشته شده و به همت انتشارات الماس چاپ و منتشر شده است.

این کتاب شامل ۸ بخش با عناوین عدالت با ۱۴ زیر مجموعه، قضاوت با ۱۱ زیر مجموعه، پیشرفت اقتصادی با ۸ زیر مجموعه، تکامل عقول با ۲۰ زیر مجموعه، تکامل معنوی با ۱۲ زیر مجموعه و تکامل علم و فرهنگ با ۴۰ زیر مجموعه است.

دانلود کتاب دولت کریمه امام زمان(عج)(کلیک نمائید)

 

15 225x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب کلید واژه آیات مهدوی در قرآن

 

برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما
دانلود کتاب ظهور نور

15.کتاب کلید واژه آیات مهدوی در قرآن

این کتاب، جدیدترین اثر در این عرصه است که توسط یکی از فرهیختگان عرصه ی مهدویت سامان یافته است. نویسنده سید محمد جعفر روضاتی، و انتشارات آن عطر عترت میباشد.

مولف که از سلاله ی پاکان و از شجره ی طیبه آل روضات هستند، از نخستین روز تاسیس مرکز جهانی حضرت ولی عصر، در کنار حضرت آیت الله بحر العلوم میردامادی، یار و یاور ایشان و از فعالان پر کار و پربار این مرکز می باشند.

مولف با ذوق سرشار، حُسن ابتکار و در اختیار داشتن منابع فراوان –کتابخانه ی تخصصی– کتاب کلید واژه ی آیات مهدوی در قرآن کریم را تدوین کرده، دست به ابتکار تازه زده، برای هر آیه یک عنوان قرار دادی تعیین نموده، آنگاه برای هر آیه «کد» ساخته، که این کد بیان گر ردیف سوره ها و شماره ی آیه در میان آیات آن سوره می باشد.

در تفسیر هر آیه، یک یا چند حدیث از منابع اولیه نقل کرده، سپس دیگر منابع حدیثی یا تفسیری را یادآور شده است. متن کامل، سپس ترجمه ی هر حدیث را به قلم روان سامان داده است. این کتاب بهمراه یک سی دی نرم افزار تلفن همراهِ آن، عرضه میگردد.

دانلود کتاب کلید واژه آیات مهدوی در قرآن(کلیک نمائید)

 

16 216x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب دارُلسَّلام

 

16.کتاب دارُلسَّلام

«دارالسلام» اصطلاحي است قرآني، به معناي سراي صلح، امن و سلامت، كه دو بار در قرآن كريم به كار رفته است. مفسران شيعه و اهل سنّت، دارالسّلام را به معناي بهشت میدانند.

این کتاب از آثار ارزشمند و ميراث گران قدري است. كه در حوزة مهدويّت، دربارة امام عصر(ع)، وظيفة منتظران و غيبت صغري و كبري و مسائل مرتبط با آن به قلم فقيهي برجسته و عالمي وارسته از سر ارادت و خلوص نيّت به نگارش درآمده است. مؤلّف آن مرحوم «علامه محمود ميثمي عراقي» فرزند جعفر بن باقر بن قاسم از نوادگان «ميثم تمار» صحابي معروف اميرمؤمنان علي است و پيداست كه محبّت به علي و فرزندانش را از جد بزرگوار خود به ارث برده است.

آنچه از مطالعة كتاب دستگير خواننده مي‌شود اين است كه نيّت مؤلف از آغاز، نقل تشرّفات، مكاشفات كساني بوده كه در خواب يا بيداري به حضور آن آفتاب عالم‌تاب نائل آمده‌اند. در اين كتاب داستان‌ها و شرف ‌يابي ‌هايي يافت مي‌شود كه براي اولين بار نقل گرديده است.‌ تشرّفات متعددي كه مؤلف از افراد موثّق و اشخاص معتمد شنيده و گردآوري كرده است. نكتة ديگر آن كه مؤلّف در نقل مكاشفات و تشرّفات تنها به شنيده‌ها و گفته‌ها بسنده نكرده و تا جايي كه براي وي مقدور بوده، اصل واقعه را يا خود از زبان آن نيك‌بخت شنيده يا كتباً از وي درخواست كرده است.

دانلود کتاب دارُلسَّلام(کلیک نمائید)

 

17 182x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب کرامات حضرت مهدی

 

17.کتاب کرامات حضرت مهدی

ديدار امام زمان پيش از آن كه به عاملى، زمانى يا مكانى بستگى داشته باشد، به عوامل روحى و معنوى وابسته است. بايد حجاب از چهره جان و ديده دل برداشته شود، تا قابليّت ديدار حاصل آيد. آنكس كه دل به مهر جمال دل آرايش باخته، و هواى وصال او را در جان مى پرورد بيش از هر چيز بايد به ترك گناه بينديشد.

با نگاهى گذرا به شرح حال كسانى كه در طىّ دوران غيبت كبراى مولا امام زمان، سعادت شرفيابى به حضور مقدّسش را داشته، يا از كرامات و معجزات و عنايات خاصّه آن حضرت بهره مند گشته اند، مى توان دريافت كه بيشترين و مهمترين عامل در حصول اين توفيق الهى براى آنان، همان توجه قلبى و مواظبت هاى عملى و رعات تقوى و استمرار برگونه اى خاص، از عبادت خداوند و اطاعت اوليائش بوده است.

کتاب کرامات حضرت مهدی، تنها نمونه اى از اين هزاران خاطره از ارتباط مردم با امام عصر است، خاطره هایى كه اكثر آنها چه بسا در هيچ دفترى ثبت نشده، و بر هيچ زبانى تكرار نشده باشد. و ناشر آن انتشارات مسجد مقدس جمکران است.

دانلود کتاب کرامات حضرت مهدی(کلیک نمائید)

 

18 207x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب دادگستر جهان

 

18.کتاب دادگستر جهان

این کتاب اثر آیت ا… ابراهیم امینی است که به شیوه مناظره به نگارش درآمده است. وی در علت تألیف این کتاب می نویسد: اعتقاد به وجود مهدی موعود و امام زنده غایب یک عقیده اسلامی است… عقیده ای که به وسیله اخبار متواتر و قطعی الصدور به اثبات رسیده و قابل تشکیک نمی باشد، ولی بسیاری از مسائل مربوط به آن نیاز به تحقیق و بررسی دارد، از قبیل طول عمر، غیبت طولانی، علت غیبت و…

در این باره اشکالات زیادی از سوی مخالفان به صورت کتبی و شفاهی در بین قشر جوان و تحصیل کرده القا می شد که نیاز به پاسخ گویی داشت.

در بخش های مختلف کتاب مباحثی از جمله آغاز عقیده به مهدی، مهدی در ادیان، فلسفه غیبت، علائم ظهور، جهان در عصر مهدی و… مورد بحث و بررسی قرار می گیرد که مجموعه مطالب در سیصد و چهل صفحه تنظیم و منتشر شده است.

دانلود فایل pdf کتاب دادگستر جهان (موجودنیست)
19 225x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب ظهور نور

 

19.کتاب ظهور نور

این کتاب ترجمه «الشّموس المضیئة فی الغیبة و الظهور و الرجعة» نوشته علی سعادت پرور است که آن را سیدمحمدجواد وزیر فرد با قلمی روان و شیوا ترجمه نموده اند. همان گونه که مؤلف در مقدمه می نویسد: در این کتاب با تکیه بر آیات قرآن و روایات پیامبر اکرم و ائمه اطهار درباره زندگانی حضرت قائم و وقایع مربوط به آن توضیحاتی ارائه می شود.

مؤلف مجموعه مباحث را در ضمن چهار باب که هر باب مشتمل بر چند فصل است، در طی دویست و نود و سه صفحه به شرح ذیل تنظیم و ارائه نموده است.

باب اوّل: مسائل مربوط به قبل از غیبت صغری

باب دوم: روایات دوره غیبت صغرا و کبری

باب سوم: وقایع زمان ظهور تا رجعت

باب چهارم: رجعت

دانلود فایل pdf کتاب ظهور نور(موجود نیست)

 

20 199x300 - معرفی کتاب های مهدویت

20.کتاب

آشنایی با امام زمان(عج)

این کتاب ترجمه بخش سوم کتاب ارزشمند «اعیان الشیعه» از علامه بزرگوار سیّد محسن جبل عاملی است. این کتاب در هفت فصل به شرح ذیل تدوین شده است:

فصل اوّل زندگی نامه حضرت مهدی و نیز ویژگی های جسمانی و خلق و خوی و سیره عملی آن حضرت مورد بررسی قرار می گیرد؛ در فصل دوم به مسأله غیبت و وقایع دوران غیبت صغرا و معرفی نایبان خاص امام پرداخته می شود؛ در فصل سوم، شباهت های مختلف امام زمان به پیامبران الهی مورد اشاره قرار می گیرد؛ در فصل چهارم با استناد به برهان های عقلی و نقلی مسأله امامت و زنده بودن و قیام حضرت مهدی به اثبات می رسد؛ در فصل پنجم چند حکایت از حکایات تشرّف یافتگان به محضر امام عصر ذکر می شود؛ و در فصل ششم بخشی از نشانه ها و علامت های ظهور مورد اشاره قرار می گیرد؛

و بخش پایانی کتاب که با عنوان «در کرانه ظهور» ارائه می شود، مسائلی مانند روز ظهور، مکان ظهور و مدت حکومت و ویژگی های جهان در عصر ظهور و… مورد بررسی قرار می گیرد.

دانلود فایل pdf کتاب آشنایی با امام زمان(عج)(موجود نیست)
21 209x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب خورشید مغرب

 

21.کتاب خورشید مغرب

این کتاب سالها پیش توسط دانشمند محترم، استاد محمدرضا حکیمی با هدف تبیین ابعاد مختلف معارف مهدویت تألیف شده است. نویسنده با قلمی روان و شیوا و نیز استدلال های محکم و معتبر به شبهات و سؤالاتی که از طرف افراد مختلف، از جمله علمای مذاهب گوناگون مطرح شده است، مطالبی بیان می کند، از جمله مباحثی که در این اثر به صورت نسبتا مبسوط به آنها پرداخته شده است؛

عبارت است از مسأله تولد امام مهدی از طریق بررسی اقوال مختلف، شرایط دوران ولادت و کسانی که موفق به دیدار آن حضرت در روزهای نخستین تولد شدند و… تبیین سیرت و شمایل حضرت مهدی آن گونه که در روایات شیعه و سنی وارد شده است یا امام مهدی در کتب پیشینیان، و نیز مسلمانان، به ویژه در قرآن کریم.

افزون بر مطالب مذکور موضوعاتی از جمله مسأله طول عمر، انتظار، ضرورت حاکمیت احکام دینی در این کتاب به صورت مناسب مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

دانلود فایل pdf کتاب خورشید مغرب(موجود نیست)

 

22 235x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب صحیفة المهدی

22.کتاب صحیفة المهدی

مؤلف این کتاب آقای جواد قیّومی اصفهانی است؛ وی با استناد به منابع و مأخذ روایی معتبر، مجموعه ای از دعاها و زیارات و کلماتی را که به امام عصر منتسب است، جمع آوری کرده و پس از تنظیم آنها مقدمه ای بر آن افزوده است. این کتاب ارزشمند در سیصد و نود صفحه و یک مقدمه و چهار فصل کلی به شرح ذیل چاپ و منتشر شده است.

در مقدمه موضوعاتی مانند ولادت، امامت، غیبت امام زمان و وظیفه منتظران و… مورد بحث و بررسی قرار می گیرد؛ در فصل اوّل که عمده ترین بخش کتاب حاضر است، مجموعه ای از نیایش ها و ادعیه آن حضرت در طی ده بخش ارائه می گردد؛

در فصل دوم گزیده ای از پیام ها و سخنان آن حضرت به چشم می خورد، فصل سوم به اشعاری در زمینه مدح و منقبت امام مهدی اختصاص دارد و بخش چهارم نیز که قسمت پایانی کتاب است به فهرستهای مختلف و منابع و مأخذ مطالب کتاب اختصاص داده شده است.

دانلود کتاب صحیفة المهدی(کلیک نمائید)

 

برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما
دانلود کتاب حکومت جهانی مهدی(ع)

 

23 192x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب گفتمان مهدویت

23.کتاب گفتمان مهدویت

پاسخ به شبهات و ارائه دلایل متقن برای رفع ابهام از ابعاد مختلف موضوع مهدویت، همواره یکی از کارهای مهمی بوده است که علمای بزرگ شیعه در برهه های مختلف تاریخی به آن اقدام کرده اند که ضمن پاسخ گویی به سؤالات و شبهات موجود، به مسئولیت خطیر خود نیز به نحو احسن عمل کرده اند.

کتاب «گفتمان مهدویت» اثر آیت ا… صافی گلپایگانی، تلاش بسیار ارزنده ای است که در آن به سؤالاتی در زمینه سه محور تشیّع، امامت و مهدویت در حدّ ضرورت و با استناد به آیات و روایات و براهین علمی و عقلی پاسخ داده می شود. عمده ترین بخش این کتاب بخش «مهدویت» است که در آن موضوعات مختلفی به صورت پرسش و پاسخ مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.

دانلود کتاب گفتمان مهدویت(کلیک نمائید)

 

24 300x200 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب دُکّان‌ های کاغذی

 

24.کتاب دُکّان‌ های کاغذی

کتاب دکان‌های کاغذی به قلم علی محمدی هوشیار منتشر شده است. از دیرباز، باورهای آخرالزمانی مورد سوء استفاده افراد منحرف بوده و برای رسیدن به اهداف و اغراض مسموم خود، احساسات دینی مردم را بازیچه خود قرار داده‌اند. یکی از این باورها، اعتقاد به مهدویت است که از صدر اسلام تا کنون مدعیان بی‌شماری داشته و از این رهگذر، مسلمانان را فریب داده و به سوی خود دعوت کرده اند.

کتاب دُکّان ‌های کاغذی با موضوع جریان شناسی مدعیان دروغین مهدویت از سده نخست اسلام تا عصر حاضر تدوین شده است. نویسنده کتاب کوشش کرده تا با پیروی از جدیدترین روش‌ های علمی جریان‌ شناسی، به تحلیل لایه‌ایِ علت‌ها در جریان‌های مدعی مهدویت بپردازد.

در این کتاب؛ پس از طبقه بندی مدعیان دروغین مهدویت، از گونه شناسی ادعائی تبعیت شده و هر شاخه از مدعیان به طور مجزا ادعاشناسی شده و تبعات منفی هر گونه را نسبت به زمان خود مورد بررسی قرار داده است.

دانلود فایل pdf کتاب دُکّان‌ های کاغذی(موجود نیست)
25 300x293 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب سبک زندگی منتظرانه

 

25.کتاب سبک زندگی منتظرانه

این اثر اولین کتاب نگارش شده در موضوع سبک زندگی مهدوی توسط استاد حسن ملایی مدیر گروه اخلاق مرکز تخصصی مهدویت است.

وی با استناد به دلایل دینی، معتقد است که انتظار قائم آل محمد را باید در فضای مبارزه تاریخی حق و باطل معنا کرده و بنابراین انتظار ظهور از جنس جهاد بوده و منتظر شخصیتی مبارز و آماده برای جهاد به همراه حضرت مهدی است.

در این کتاب پس از تبیین مفاهیم مهم و منزلت سبک زندگی منتظرانه، مؤلفه‌های سبک زندگی منتظرانه در ارتباط با خدا و ولی خدا، خود، خانواده و جامعه به اجمال مورد بررسی قرار گرفته است.

دانلود کتاب سبک زندگی منتظرانه(کلیک نمائید)

 

26 300x169 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب انتظار با طعم فوتبال

 

26.کتاب انتظار با طعم فوتبال

نویسنده این کتاب استاد حسن ملایی مدیر گروه اخلاق مرکز تخصصی مهدویت است که تلاش کرده است تا بخشی از بایسته‌های رفتاری سبک زندگی منتظران امام زمان را با بهره‌گیری از بازی پرطرفدار فوتبال، در اختیار جوانان مهدوی قرار دهد.

این نکات چهل گانه به صورت بسیار مختصر و زیبا بیان شده به گونه‌ای که تمام کتاب را می‌توان در کمتر از بیست دقیقه مطالعه نموده و پس از تفکر در زندگی خود جاری نمود.

دانلود فایل pdf کتاب انتظار با طعم فوتبال(موجود نیست)
27 300x161 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب ما منتظریم

 

27.کتاب ما منتظریم

این کتاب به واقع منظومه فکری چهل ساله ی مقام معظم رهبری درباره مهدویت است و حاصل دو سال تحقیق استاد حسن ملایی از اساتید مرکز تخصصی مهدویت درباره اندیشه‌های مهدوی مقام معظم رهبری است که پس از اخذ مجوز از مؤسسه انقلاب اسلامی (مرکز نشر و آثار مقام معظم رهبری) و وزارت ارشاد هم اکنون در اختیار همه منتظران امام زمان قرار گرفته است.

نویسنده کتاب، علت این تدوین را جایگاه رهبری و جامعیت حضرت آیت الله خامنه‌ای در شناخت دین و سیاست اسلامی بیان کرده و بر اهمیت توجه به دیدگاه‌های ایشان در مقمه کتاب تأکید کرده است.

از ویژگی‌مهم این کتاب، تقسیمِ آن به چهارده بخش و تقسیم هر بخش به موضوعات فراوان مرتبط با مهدویت است که دسترسی مخاطب به موضوعات گوناگون با نگاه مهدویت را آسان می‌کند.

دانلود کتاب ما منتظریم(کلیک نمائید)

 

28 225x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب لواءالانصار

 

28.کتاب لواءالانصار

لواءُ الانصار یا شیوه های یاری قائم آل محمّد (علیه السلام) نام کتابی است که به قلم مرحوم آیت الله میرزا محمّد باقر تالیف شده است.  ایشان ۷۰ جلد کتاب و رساله نوشت که نیمی از آنها به موضوعات مهدویت مربوط می شود.

این کتاب در دو فصل نگارش و تدوین یافته است: فصل اوّل در فضیلت نصرت و یاری اهل بیت(علیهم السلام) در اخبار و روایات است که مؤلف با آوردن احادیث و اخباری فضیلت یاوری اهل بیت پیامبر را مختصراً بازگو می کند. فصل دوم کتاب که سایر بخش های کتاب را در برمی گیرد، در بیان چگونگی و کیفیت نصرت و یاری امام زمان در امر دین است.

دانلود کتاب لواءالانصار(کلیک نمائید)

 

29 230x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب انتظار عامیانه، عالمانه، عارفانه

 

29.کتاب انتظار عامیانه، عالمانه، عارفانه

کتاب “انتظار عامیانه، عالمانه، عارفانه” اثری مهدوی از حجت الاسلام استاد علیرضا پناهیان است و موسسه بیان معنوی آن را به چاب رسانده است.

این کتاب با بررسی مفهوم انتظار، سه رویکرد متفاوت به این مفهوم را مورد بررسی قرار می‌دهد؛ نگاه عامیانه، نگاه عالمانه، نگاه عارفانه. در بخش انتهایی کتاب نیز، به تناسب مفهوم انتظار با جوان و ویژگی‌های جوانی پرداخته شده است.

دانلود کتاب انتظار عامیانه، عالمانه، عارفانه(کلیک نمائید)

 

30 210x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب کلمات قصار امام زمان
برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما
دانلود کتاب گفتمان مهدویت

30.کتاب کلمات قصار امام زمان(عج)

این کتاب توسط محمد تقی اکبرنژاد به نگارش درآمده است. عناوین اصلی کتاب شامل:

امام و آخرین نامه به همراه دستورات نهایی ایشان به علی بن محمّد سمری رحمه الله؛ امام و مدعیان دروغین نیابت؛ امام و علمای اسلام؛ اصحاب امام زمان علیه السلام در دوره غیبت از زبان امام حسن عسکری؛ فرمایشات امام زمان علیه السلام به شیخ مفیدرحمه الله؛ توقیعات فقهی؛ دعاهای امام زمان علیه السلام؛ روضه خوانی امام زمان؛ معجزات امام زمان علیه السلام؛ دیدار با امام زمان علیه السلام میباشد.

دانلود کتاب کلمات قصار امام زمان(عج)(کلیک نمائید)

 

31 191x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب مبانی معرفتی مهدویت

 

31.کتاب مبانی معرفتی مهدویت

در تالیف استاد اصغر طاهرزاده درباره حضرت‌ حجت تلاش شده خواننده تا حدّي به عظمت وجود حضرت حجت در هستي پي ببرد و سعي كند در راستاي شناخت امام زمان نهايت تلاش را بنمايد.

در این کتاب دلایل عقلی وجود حضرت حجت و نحوۀ حضور آن حضرت در هستی، نقش و حضور فعّال حضرت در زمان غیبت، مقام وِلایی حضرت و این ‌که شناخت امام خود به ‌خود یک نحوه سلوک و سیر به ‌سوی حقایق عالمِ غیب را به همراه دارد.

دانلود کتاب مبانی معرفتی مهدویت(کلیک نمائید)

 

 

32 191x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب خانواده و تربیت مهدوی

32.کتاب خانواده و تربیت مهدوی

کتاب ارزشمند خانواده و تربیت مهدوی با تلاش حجت الاسلام دکتر مرتضی آقاتهرانی و محمدباقر حیدری کاشانی تالیف شده است.

این کتاب با بررسی بنیان خانواده و بسط اهمیت خانواده در تربیت فرزندان به بیان راهکارهای تربیت نسلی مهدی‌یاور و منتظر می‌‏پردازد.

فاصله‌ی ما با مهدی موعود بیش از هر چیز فاصله‌ی معرفتی و معنوی است، برای نزدیکی به ساحت آن حضرت و وارد شدن در شمار مهدی یاوران بیش از هر چیز به ایجاد تناسب اخلاقی در وجود خود با آن یگانه‌ی اخلاق نیازمندیم.

دانلود کتاب خانواده و تربیت مهدوی(کلیک نمائید)

 

33 300x155 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب هیچکس به من نگفت

 

33.کتاب هیچکس به من نگفت

کتاب “هیچکس به من نگفت” نوشته ی حسن محمودی است که بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود آن را منتشر کرده است.

عنوان کتاب کاملا با محتوای کتاب سازگار است؛ کتاب شامل صفحاتی است که همه آنها با “هیچ‌کس به من نگفت” آغاز می‌شود. موضوع کتاب شکایت نویسنده از دوران نوجوانی‌اش است که در غفلت به سر‌برده و هیچ کس نبوده که به او بگوید چگونه با امام زمان خودش ارتباط برقرار کند، دل او راضی و خشنود کند، خودش را برای اینکه یکی از یاران آن حضرت شود آماده کند و…

سبک کتاب و اسلوب نگارشی آن با مخاطب خاص آن که نوجوانان هستند، تناسب دارد.

دانلود کتاب هیچکس به من نگفت(کلیک نمائید)

 

34 218x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب میر مهر
برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما
دانلود کتاب قرآن حکیم همراه شرح آیات منتخب

34.کتاب میر مهر

حجت الاسلام سید مسعود پورسیدآقایی، نویسنده ی کتاب، عضو شورای واحد پژوهش و نگارش فیلم نامه در مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما و از مسئولین بنیاد حضرت مهدی میباشند.

در مقدمه ی کتاب اینگونه آمده: امام عصر (عج) تجلی رحمت واسعه‏ ی حق است. باید نمودها و جلوه‏ های محبت و مهر او را به همه‏ ی انسان‏ها، به ویژه دوستداران آن امام نشان داد. بررسی این نمونه‏ ها، در شرایط امروز و برای انسان خسته‏ ی معاصر، از اهمیت مضاعفی برخوردار است؛ چه این که بسیاری، به جای مهر، بر قهر آن امام همام تاکید ورزیده ‏اند.

در بخش اول کتاب، به برخی از جلوه های محبت امام، مثل: غمخواری، دعا، عیادت و … پرداخته شده و بخش دوم کتاب، مواردی از تشرفات به محضر امام ذکر شده است.

دانلود فایل pdf کتاب میر مهر(موجود نیست)

 

35 191x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب قدیمی ترین قصه عاشقانه ناتمام

35.کتاب قدیمی ترین قصه عاشقانه ناتمام

کتاب “قدیمی ترین قصه عاشقانه ناتمام” نوشته ی لیلا غلامزاده نطنزی است و دفتر نشر معارف، آن را به چاپ رسانده است.

نویسنده با سبکی خلاقانه، در قالب مباحثه ی استاد و دانشجویان در کلاس درس، به بیان جنبه هایی از سبک زندگی مهدوی میپردازد.

بخش اول داستان، استاد با بیان خاطره ای از دوران کودکی که مادرش برای او و خواهر و برادرش، مباحث مهدوی را بیان میکرده، بحث را شروع میکند و در ادامه به سبک زندگی مهدوی میپردازد.

دانلود فایل pdf کتاب قدیمی ترین قصه عاشقانه ناتمام(موجود نیست)

 

36 214x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب درسنامه نقد و بررسی جریان احمد الحسن بصری

36.کتاب درسنامه نقد و بررسی جریان احمد الحسن بصری

این کتاب نوشته ی علی محمدی هوشیار، با حمایت موسسه مصاف ایرانیان، ویژه ی پژوهشگران به چاپ رسیده است.

در “مقدمه موسسه” کتاب، به قلم استاد علی اکبر رائفی پور آمده است: “یکی از نکات کلیدی که در نتیجه تدقیق در سیره اهل بیت برای انسان روشن میشود، برخورد بسیار جدی حضرات معصومین با انواع بدعت ها و حرکت های انحرافی بوده است.

یکی از عمده جریان های انحرافی در تشیع، جریانهایی هستند که مدعی مهدویت بوده و با سوء استفاده از اشتیاق منتظران، دست به عوام فریبی زده و خود را به عنوان مهدی یا نایب و سفیر آن حضرت معرفی کردند.”

نویسنده ی کتاب در ١٦ درس، به بررسی پیدایش، ادعاها، شیوه های تبلیغی و … جریان احمد الحسن یمانی، به عنوان یکی از جریانهای انحرافی در حوزه ی مهدویت پرداخته است.

دانلود فایل pdf کتاب درسنامه نقد و بررسی جریان احمد الحسن بصری(کلیک نمائید)

 

37 225x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب فرهنگ‌نامه مهدویت

37.کتاب فرهنگ‌نامه مهدویت

فرهنگ‌نامه مهدویت، اثر خدامراد سليميان، فرهنگ الفبايى اصطلاحات مربوط به مهدویت است. نويسنده، كتاب را با انگيزه آشنايى علاقمندان به بحث‌هاى مهدویت و امام عصر و آشنايى نسل حاضر با فرهنگ مهدویت تدوین کرده است.

این كتاب که مجموعه‌اى بر اساس حروف الفباست، بيشتر مربوط به مباحث مختلفى درباره امام زمان، از جمله مفاهيم، علامت ها و برخى آثار مرتبط با آن حضرت مى‌باشد كه هر مطلب، در سرفصل مربوط به خود به نگارش درآمده است.

نویسنده در هر يک از سرفصل ها، ضمن بیان معناى لغوى آن، به ذكر آيات، روايات، منابع تاريخى و ديگر منابع آن موضوع اشاره كرده و كوشيده است تا اطلاعات جامعى از موضوع، به خواننده انتقال دهد.

دانلود فایل pdf کتاب فرهنگ‌نامه مهدویت(کلیک نمائید)

 

38 199x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب رویای نیمه شب

 

38.کتاب رویای نیمه شب

بی شک داستان تشرفات و ملاقات با حضرت مهدی در عصر غیبت، یکی از عوامل دلگرمی شیعیان و تقویت اعتقاد آنان به حضور حضرت است.

لحظاتی که در اوج گرفتاری و اضطرار، از او یاری میخواهی و منجی حقیقی عالم، نجاتت میدهد؛ شیرین و به یاد ماندنیست.

رمان “رویای نیمه شب” به قلم مظفر سالاری؛ ماجرای پسری سنی است که سودای عشقِ دختری شیعه را در سَر می پروراند. عشقی که او را به اعتقاد به باورهای آن دختر میرساند.

نویسنده ضمن بیانِ این داستانِ عاشقانه، ماجرای تشرف “ابوراجح” و شفا یافتن او به دست امام زمان را بیان میکند.

دانلود فایل pdf کتاب رویای نیمه شب (موجود نیست)
39 191x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب تربیت مهدوی

 

39.کتاب تربیت مهدوی

کتاب “تربیت مهدوی”، با تلاش «عصمت معدنی» تألیف و توسط انتشارات نسیم حیات به چاپ رسیده است.

مولف در چهار بخش و ده فصل، به موضوع تربیت فرزندان و وظایف اختصاصی و مشترک والدین در دوران مختلف نوزادی، کودکی، نوجوانی تا جوانی؛ براساس آموزه های اسلامی و مهدوی پرداخته است.

عناوین بخش های کتاب عبارتند از:

بخش اول: بسترسازی تربیت

بخش دوم: مراحل رشد و تربیت از دیدگاه اسلام

بخش سوم: آغاز سال هفتم کودک و پایان کودکی

و بخش چهارم: وزارت کودک

دانلود فایل pdf کتاب تربیت مهدوی(کلیک نمائید)

 

برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما
درباره کتاب شریف کمال الدین و تمام

 

40 226x300 - معرفی کتاب های مهدویت
کتاب منجی در ادیان

40.منجی در ادیان

منجی گرایی در اندیشه ی اسلام و ادیان آسمانی، اندیشه ای فراگیر و پیشه دار، و نقطه ی اوج و کمال تاریخ بشری است. انسان از گذشته های دور، همواره نسبت به نجات خود دغدغه داشته، و این منحصر به نجات اخروی و معاد نبوده، بلکه سعادت در این دنیا، از مسائل جدی او بوده است.

کتاب منجی در ادیان نوشته ی روح الله شاکری زواردهی، توسط بنیاد فرهنگی مهدی موعود و مرکز تخصصی مهدویت به چاپ رسیده است.

این کتاب در دو بخش ادیان ابراهیمی و ادیان غیر ابراهیمی، به بررسی منجی در ادیان مختلف پرداخته است. نویسنده در صدد است تا تلاش بشر برای ایجاد یک آینده ی امیدوار کننده، همراه با سعادت و خوشبختی و انتظار یک “موعود مصلح مشترک” را به تصویر بکشد.

دانلود فایل pdf کتاب منجی در ادیان(کلیک نمائید)

 

نوشته‌های مرتبط

اثبات امام زمان(عج) با کتاب اثبات الوصیه

Montazer

دانلود کتاب نگاهی تحلیلی به زندگی حضرت مهدی( عج)

Montazer

دانلود کتاب قرآن حکیم همراه شرح آیات منتخب

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

۸ نظرات