کلیپ فاطمیه

چرا حضرت زهرا «زهرا» ناميده شد؟ همراه کلیپ

چرا حضرت زهرا «زهرا» ناميده شد؟ همراه کلیپ

چرا حضرت زهرا «زهرا» ناميده شد

پخش انلاین

دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

دلیل لقب زهرا

از امام صادق(ع) سوال کردند چرا به حضرت فاطمه می گونید زهرا

فرمودند زهرا معنیش یعنی نورانی

امام صادق(ع) فرمودند وقتی که نور حضرت زهرا(س) خلق شد آنچنان بود که ملائکه از عظمت این نور به سجده افتادن و ملائکه از خداوند پرسیدند این نور چیست

این از نور من هست یعنی بین مقام نورانی حضرت زهرا مستقیم از خداوند است.

ادامه متن در کلیپ فوق …

چرا فاطمه زهرا لقب گرفتند؟

ابن‏عماره از پدرش روايت مي‏کنند که گفت: از امام صادق(ع) سؤال نمودم: چرا فاطمه(س) زهرا لقب گرفت؟
حضرت فرمود: براي اينکه هنگامي که براي عبادت در محراب مي‏ايستاد نور او براي اهل آسمان مي‏درخشيد همان طوري که نور ستارگان براي اهل زمين مي‏درخشد. [1] .

برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما

فاطمیه

laghabe hazrate zahra1 - چرا حضرت زهرا «زهرا» ناميده شد؟ همراه کلیپ

چرا حضرت زهرا «زهرا» ناميده شد؟

ابان بن تغلب گويد: به امام صادق – عليه‏السلام – عرض کردم: اي فرزند پيامبر؛ چرا حضرت زهرا – سلام الله عليها – «زهرا» ناميده شد؟
حضرت فرمود: براي اينکه براي حضرت اميرالمؤمنين – عليه‏السلام – مي‏درخشيد و در روز سه بار نورافشاني مي‏نمود. و نور چهره‏اش (وقت) نماز صبح را روشن مي‏ساخت، و در حالي که مردم در بسترشان بودند، سفيدي آن نور به حجره‏هاي آنان در مدينه وارد مي‏شد، و ديوارهاي آنها سفيد مي‏شد، آنها تعجب مي‏کردند، و مي‏آمدند خدمت رسول خدا – صلي الله عليه و آله و سلم – و از حضرتش در باره‏ي چيزي که مي‏ديدند سؤال مي‏کردند، حضرت آنها را به منزل فاطمه – سلام الله عليها – مي‏فرستادند و هنگامي که مي‏آمدند مي‏ديدند ايشان در محراب عبادتش نشسته و نماز مي‏گزارد، و نور از چهره‏اش مي‏تابد، متوجه مي‏شدند آن چيزي که ديدند از نور حضرت فاطمه – سلام الله عليها – بود.
و هرگاه نيمه‏ي روز مي‏شد و حضرت زهرا – سلام الله عليها – براي نماز آماده مي‏شد نور زردي از چهره‏اش ساطع مي‏گرديد، و اين زردي به حجرات مردم وارد مي‏شد، لباسها و رنگهاي آن را به رنگ زرد درمي‏آورد، خدمت پيامبر – صلي الله عليه و آله و سلم – مي‏آمدند و راجع به آنچه که ديدند از او مي‏پرسيدند، حضرت آنها را رهسپار خانه‏ي فاطمه – سلام الله عليها – مي‏کردند، آنها مي‏ديدند که در محرابش ايستاده است، در حالي که نور زردي از چهره‏اش مي‏تابد – که درود خدا بر او و پدرش و شوهرش و فرزندانش باد – متوجه مي‏شدند که آنچه که ديدند از نور چهره او است.
و هرگاه روز به پايان مي‏رسيد و آفتاب غروب مي‏کرد چهره حضرت فاطمه – سلام الله عليها – سرخ مي‏شد، و چهره او – از بابت شکر خدا و خوشحالي – مي‏درخشيد، و اين سرخي چهره آن حضرت به حجرات مردم مدينه وارد مي‏شد و ديوارهايشان سرخ مي‏شد، و از آن تعجب مي‏کردند و خدمت پيامبر – صلي الله عليه و آله و سلم – مي‏رسيدند، و از او درباره‏ي آنچه ديدند سؤال مي‏کردند، حضرت آنها را به خانه‏ي فاطمه – سلام الله عليها – روانه مي نمود، هنگامي که مي آمدند مي ديدند که حضرت زهرا – سلام الله عليها – در محرابش نشسته است، و خدا را تسبيح مي گويد، و تمجيد مي نمايد، در حالي که نور سرخي از چهره اش مي درخشد، متوجه مي شدند که آنچه ديدند، از نور چهره ي حضرت فاطمه – سلام الله عليها – است.
اين نور همواره باقي ماند، تا وقتي که حسين – عليه‏السلام – متولد شد، و اين نور همين طور در چهره‏هاي ما امامان اهل بيت امامي پس از امامي، تا روز قيامت منتقل مي‏شود. [2] .

برای مطالعه بیشتر لینک زیر هدیه ما به شما

کلیپ روضه حضرت زهرا(س)

روایت جابر از امام صادق(ع) درباره لقب حضرت زهرا(س)

3- جابر گويد: به امام صادق – عليه‏السلام – عرض کردم: چرا حضرت فاطمه زهرا – سلام الله عليها – «زهراء» ناميده شد؟
حضرت فرمود: براي اينکه خداي عزوجل آن حضرت را از نور عظمت خود آفريد، و هنگامي که نور او تابيد آسمانها و زمين را به نورش روشن نمود، و چشمهاي فرشتگان را خيره نمود، (و تحت تأثير شديد تابش خود قرار داد) و ملائکه براي خدا به سجده افتادند و عرضه داشتند: خداي ما؛ و سيد ما؛ اين نور چيست؟
خداوند به آنان وحي فرمود: اين نوري از نور من است، و او را در آسمانم سکونت دادم، او را از عظمت خود آفريدم، او را از صلب پيامبري از پيامبران خارج مي‏کنم، او را بر تمامي انبياء برتري مي‏دهم، و از آن نور؛ اماماني را خارج مي‏کنم که به امر من قيام مي‏کنند، و به سوي حق من هدايت مي‏کنند، و آنها را خلفاي خود در زمين بعد از انقطاع وحيم قرار مي‏دهم. [3] .

پی نوشت ها:
[1] بحارالأنوار: ج 43 ص 12 ح 6.
[2] بحارالأنوار: ج 43 ص 11 ح 2.
[3] بحارالأنوار: ج 43 ص 12 ح 5.

نوشته‌های مرتبط

کلیپ روضه حضرت زهرا(س)

Entezar

کلیپ شهادت حضرت زهرا(س)

Entezar

ارتباط فاطمیه و امام زمان(عج)

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد