کلیپ مهدویت متن مهدوی

حفظ دین در آخرالزمان

حفظ دین در آخرالزمان

حفظ دین در آخرالزمان …

آیا اینکه ایمان مردم آخر الزمان در نظر پیامبر صل الله علیه و آله عجیب خوانده شده تخفیف یا پاداش ویژه ای برای مردم با ایمان دارد؟ مردم آخر الزمان یعنی ما چه امتیازاتی داریم؟ آیا ارزش با ایمان در سال ۱۴۳۹ قمری با شخص با ایمان در ۴چ قمری یکسان است؟ حضرت علی(ع) فرموده آنچه با چشم دیده شود در دل نشیند.

اوج فتنه ها و شبه ها در آخرالزمان

کلیپ استاد رائفی پور ایمان در آخرالزمان

موضوع کلیپ: ارزش ایمان در آخرالزمان…
سخنران: استاد رائفی پور
مدت زمان: 03:00 دقیقه
برای دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

icons download beitezohoor.ir - حفظ دین در آخرالزمان

حفظ دین در آخرالزمان

مردم اخر الزمان در شرایطی به سر می برند که اوج فتنه ها و شبه ها آنها را احاطه کرده است. به گونه ای که در روایات داریم، حفظ دین در آخر الزمان، مانند نگه داشتن آتش کف دست است. این در حالی است که آنها همچون نسلهای گذشته خود، امام زمانشان را ندیده اند و از این رو حفظ ایمان در چنین شرایطی، ارزشش بیش از موقعی است که مردم امام زمانشان رادیده اند. از این رو در روایات آمده که مؤمنین آخر الزمان از مؤمنین دیگر زمان بهتر هستند و اجرشان هم بیشتر است. چرا که طبیعی است که هرچه امتحان سخت تر باشد، امتیازش بالاتر است. بنا بر این در روایتی دیگر داریم:« إنّ عظیمَ الأجر لمَعَ عَظیم البَلاء». یعنی بالاترین اجرها با سخت ترین بلاهاست.

555 - حفظ دین در آخرالزمان

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید
ارزش ایمان در آخرالزمان

حدیث امام سجاد(ع) ارزش ایمان در آخرالزمان

قال علی بن الحسین سید العابدین : من ثبت علی موالاتنا فی غیبه قائمنا اعطاه الله عز و جل اجر الف شهیدا من شهداء بدر و احد.

امام چهارم حضرت زین العابدین فرمودند : هر کس بر ولایت ما در زمان غیبت قائم ما ثابت قدم بماند ، خداوند عز و جل ثواب هزار شهیدی که در جنگ بدر یا احد ، به شهادت رسیده باشد را به او اعطا می کند.

حدیث پیامبر(ص) ارزش ایمان در آخرالزمان

در روایت دیگری می خوانیم :
قال رسول الله – صلی الله علیه و آله – یا علی ! و اعلم ان اعجب الناس ایمانا و اعظمهم یقینا قوم یکونون فی آخر الزمان ، لم یلحقوا النبی فحجبت عنهم الحجه فامنوا علی سواد علی بیاض.

رسول خدا – که سلام خدا بر او و خاندان پاکش باد – فرمودند : ای علی ! بدان که عجیب ترین مردم و از نظر ایمانی و عظیم ترین ایشان در یقین ( به خداوند و نشانه های او ) گروهی در آخر الزمان هستند که پیامبر را ندیده اند و حجت خدا نیز از ایشان غایب شده است ، اما آنان هم چنان به سیاهی بر روی سپیدی ایمان دارند .
( یعنی ایمانشان به واسطه ی نوشته های سیاه بر کاغذ های سفیدی است که از پیشینیانشان به یادگار دارند. )

کمال الدین،ص ۳۲۳

آری ! آنان که حجت خدا را دیدند و به او ایمان آوردند کجا و آنان که هرگز حجت خدا را ندیده اند و او را از نوشته هایشان شناختند ، به او ایمان آوردند ، حضور سبزش را در کنار خود حس نمودند و عمری دم از محبت و ولایتش زدند کجا ؟

آنان که هر لحظه و ساعت ، صدای آسمانی امامشان را شنیده اند و زلال جانشان را در معارف الهی او شسته اند کجا ، شوریدگانی که هر لحظه در عطش انتظار دیدار مولایشان سوخته اند کجا ؟

قطعا خدا گروه دوم را بیشتر دوست می دارد و ثواب و منزلتی بیش از گروه اول برایشان در نظر خواهد گرفت .
حال ای منتظران مهدی ! ای کسانی که مروارید محبت او و پدران پاکش را در دل سفته اید ! ای کسانی که عشق و علاقه ی خود را بر او نثار می کنید ! ای ارادتمندان درگاه پاکش ! قدر خود و محبتتان و علاقه و عشقتان به اهل بیت را بدانید . دست بیعتی دوباره به مولایتان دهید و با او عهد کنید که تا آخرین دم ، بر ولایت و محبتش استوار خواهید ماند و او را یاری خواهید نمود .

پیامبر اکرم (ص) می فرمایند:
هر یک از آنان (مومنان واقعی دوره غیبت) اعتقاد و دین خویش را با هر سختی حفظ می کنند چنان که گویی درختان خار مغیلان را در شب تاریک با دست پوست می کنند یا آتش پر دوام را با دست نگاه می دارند.

5555 - حفظ دین در آخرالزمان

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید
امداد امام زمان (عج)و حفظ ایران

ارزش ایمان در آخرالزمان

معلوم می شود آنها (ایمان آورندگان آخرالزمان) با توجه به این قبیل از روایات، علاوه بر افزودن بر تلاش و کوشش، با موانع و مشکلات نیز آشنا می شوند و پیشاپیش آمادگیهای لازم را در خود ایجاد می کنند و درنتیجه در سخت ترین پیشامدها بر ایمان و عقاید خود پای می فشارند و در حد توان به زمینه سازی ظهور کمک می نمایند.امام سجاد علیه السلام در توصیف مومنان عصر غیبت می فرمایند: مردم زمان غیبت مهدی (ع) که به امامت آن حضرت پای بندند و همواره در حال انتظار ظهور به سر می برند از مردم همه زمانها برترند، زیرا خدا چنان درک و فهم و نیروی تشخیص آنان را قوت می بخشد که غیبت نزد آنان همانند زمان ظهور باشد… آنان به حق اخلاص ورزانند…

انسان دین دار عصر غیبت که دسترسی عادی به امام زمان (عج) ندارد بر اساس درک عقلی و تهذیب اخلاق و اندیشه به یقین والایی دست می یابد و همواره به دفاع از احکام و عقاید دینی می پردازد و این در شرایطی است که اغلب مردم در زرق و برق و لذات مادی خود را غرق ساخته اند و به احکام و ارزشهای دینی و فضیلت های انسانی بی توجه شده اند …

حدیث امام صادق(ع) ارزش ایمان در آخرالزمان

امام صادق علیه السلام می فرماید:
پیامبر (ص) و علی (ع) فرمودند یاعلی ! بزرگترین مردمان در ایمان و یقین کسانی هستند که در آخر الزمان زندگی می کنند ، آنها پیامبرشان را ندیده اند و امامشان در غیبت به سر می برد، با این همه آنان از روی علوم و معارف و کتابهایی که در اختیار دارند ایمان آورده و در ایمان خود پایداری می ورزند… بنابراین یکی از راههای مهم در امان ماندن از فتنه های آخر الزمان ،عمل به وظایف دینی و وظایف و مسئولیتهای مربوط به دوران غیبت است که به طور خلاصه این وظایف عبارتند از :
۱– تلاش برای شناخت بیشتر امام عصر (ع)
۲– خودسازی و تهذیب نفس
۳– انتظار فرج امام زمان (ع)
۴– سعی در اصلاح وضع جامعه
۵– حفظ و تحکیم پیوند معنوی با امام عصر (ع)
۶– پیروی از نائبان امام زمان (ع)

در رابطه با حدیثی که نقل گردید هم می شود همین نتیجه را گرفت که چون مردم قبل از آخر الزمان امام زمانشان را با چشم دیده اند و برای آنها دلنشین تر بوده، پس ارزش ایمان مردم آخر الزمان که چون ندیدند بر حسب ظاهر ممکن است با اکراه مواجه شوند پا روی این حس خود می گذارند، بالا تر است. اگرچه در شناخت امام زمان و دین آنچه بیشتر از چشم ظاهر به آدمی کمک می کند، بصیرت دل هست.

5 - حفظ دین در آخرالزمان

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید
وظایف منتظران

حفظ دین در آخرالزمان

از طرفی اگرچه حفظ دین به خاطر شرایطی که آخر الزمان دارد سخت تر است؛ اما در عوض امکانات موجود در آخر الزمان، بسی بیشتر و کامل تر از زمانهای دیگر است. چرا که در هیچ زمانى به اندازه زمان ما، ابزار و وسایلى که بتوان به کمک آنها دین را شناخت فراهم نبوده است. به عنوان مثال، اگر در گذشته شخصى براى استماع حدیثى فرسنگ‏ ها راه بیابان را طى می نمود، امروز با زدن چند کلید رایانه و یا مراجعه ساده به کتابها و نیز امواج رادیویى و تصویرى، می تواند به همان اطلاعات دسترسى پیدا کند. این در حالی است که مردم آخر الزمان، ازعقل و هوش بیشترى نیز برخوردارهستند.

الّلهُـــمَّ عَجِّــــــلْ لِوَلِیِّکَــــــ الْفَــــــــرَج الساعه

نوشته‌های مرتبط

نماز استغاثه به حضرت مهدی

امیرحسین عامری

امام زمان(عج) و حضرت یوسف(ع)

Entezar

ﺍوﻟﻴﻦ کاری که ﺍﻣﺎﻡ زمان (عج) ﺩﺭ ﺍﻧﻄﺎﻛﻴﻪ انجام می دهد

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد