متن مهدوی

امام زمان(عج) کجای زندگی ما است

امام زمان(عج) کجای زندگی ما است

امام زمان(عج) کجای زندگی ما است

داستان ناله درخت خرما بر دوری از پیامبر(ص)

از وقتی که مسجد النبی ساخته شد،پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در موقع ایراد خطبه بر تنه ی درخت خرمایی که در مسجد باقی مانده بود تکیه می دادند،منتها وقتی جمعیت زیاد شد،منبری از چوب با دو پله و یک عرشه ساخته شد.اولین جمعه ای که پیش آمد،رسول اکرم جمعیت را شکافتند و با پشت سر گذاشتن آن ستون نخل،به طرف منبر رهسپار شدند.همین که بر عرشه ی منبر قرار گرفتند،یک باره صدای ناله ی ستون خشکیده همانند زنِ فرزند مرده بلند شد.با ناله ی ستون؛صدای جمعیت نیز به گریه و ناله برخاست.

▪️رسول خدا از منبر به زیر آمدند؛ ستون را در بغل گرفتند و دست مبارک را بر آن کشیدند و فرمودند: “آرام باش”.سپس به طرف منبر برگشته خطاب به مردم فرمودند:
ای مردم! این چوب خشک نسبت به رسول خدا اظهار علاقه و اشتیاق می کند و از دوری وی محزون می گردد؛ ولی برخی از مردمان باکشان نیست که به من نزدیک شوند یا از من دور گردند! اگر من او را در بغل نگرفته و بر آن دست نکشیده بودم، تا روز قیامت از ناله خاموش نمی شد.(۱)

phoca thumb l emam zaman 86 - امام زمان(عج) کجای زندگی ما است

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید

زندگی نامه مادر امام زمان نرجس خاتون

سید کریم کفاش و امام زمان(عج)

آری،درخت خشک لحظه ای از پیامبر دور شد و صدا به ناله بلند کرد؛ با این که آن حضرت را می دید.ما را چه شده است که امام زمان خویش را نمی بینیم و از او دوریم؛ امّا به زندگی عادی خویش سرگرم ایم؟ به یاد همه کس و همه چیز هستیم؛ جز امام زمانمان!

سیّد کریم پینه دوز از بخت یارانی بود که توفیق و سعادت دیدار ولیّ غایب خدا، امام زمان علیه السلام را در حجره ی محقّر خود داشت.نوشته اند که روزی امام ارواحناه فداء از آن مرد سعادتمند پرسیدند:

” سید کریم! اگر هفته ای بگذرد و ما را نبینی،چه خواهی کرد؟”.
سیّد کریم پاسخ داده بود: آقا جان می میرم! حضرت ولیّ عصر أرواحناه فداء نیز فرموده بودند:
اگر این گونه نبود، به سراغت نمی آمدیم.

تعارف را کنار بگذاریم؛ اگر به راستی چنین حالتی به برخی شیعیان( نه همه ی آن ها! ) دست بدهد و فِراق و هجران آن حضرت دستِ کم گروهی از دوستان را اندوهگین و بی قرار سازد، به سعادت وصال و حضور ایشان نخواهیم رسید؟

داستان ما داستان صغیری است که پدر خویش را از دست می دهد.او به دلیل عدم بلوغ فکری، نمی داند به چه بلا و محرومیّتی گرفتار شده است؛ اما بزرگ ترها-که عمق مصیبت را می فهمند- برای وی اظهار دل سوزی می کنند.

امام زمان(عج) کجای زندگی ما است

phoca thumb l emam zaman 83 - امام زمان(عج) کجای زندگی ما است

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید

سید کریم کفاش و امام زمان(عج)

حدیث امام حسن عسکری(ع) درباره دوری از امام زمان(عج)

امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند:

سخت تر از یتیمی که پدرش را از دست داده،آن یتیمی است که از امامش بریده شده است و نمی تواند به او برسد و بدو دسترسی ندارد.(۲)

(۱)بحارالانوار،۳۲۶/۱۷
(۲)بحارالانوار،۲/۲
آشتی با امام عصر،دکتر علی هراتیان

 

نوشته‌های مرتبط

چگونگی قیام حضرت مهدی قسمت دوم

Entezar

شباهت_های_امام_زمان_به_انبیاء_دیگر

Montazer

راه رسيدن به معيت امام زمان

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد