سخنرانی

چگونه زندگی کنیم در کلام استاد شجاعی

چگونه زندگی کنیم در کلام استاد شجاعی

چگونه زندگی کنیم در کلام استاد شجاعی همراه منتظران ظهور باشید

چگونه زندگی کنیم در کلام استاد شجاعی

مبنای شناخت خداوند تبارک و تعالی راضی بودن به فعلِ خداست.شما اگربخواید بیشتر از اونچه که عرض می کنم رو با قلبتون ان شاالله بگیرید دعای افتتاح رو شبها بهش توجه کنید.

پخش آنلاین

برای دانلود با لینک مستقیم (50% ترافیک رایگان) کلیک نمایئد.

چگونه زندگی کنیم در کلام استاد شجاعی

در دعای افتتاح تعداد زیادی شما الحمدلله دارید الحمدلله.
این الحمدلله ها کار هر کسی نیست یعنی شما ممکن هست بگن آقا مستحب ماه رمضان دعای افتتاح بخوونیدشما هم برید و بخوانید بعضی از قسمتهاش قشنگ می خونید اما دعا ارزشش به این هست موقعی که شما می خوانیدش از دل خودتون بخونید یعنی راست بخونید اینارو و حرف دل خودتون باشه.اینکه دعا یک مکتب تربیتی هست برای این است که به ما یاد میدن که شما از زبان خودتون اینارو بخونید یعنی تو باید این بشی که بتونی اینو بگی یعنی این جزء عقاید خودت باشه جزء باورهای خودت باشه بتونی به زبان بیاری.

chegoone zendegi konim shojae 1 - چگونه زندگی کنیم در کلام استاد شجاعی

فارسی با خدا صحبت کنیم با عربی !!

اما اینکه ما بگیم خب ما اصلا نمیفهیم چون جمله عربی نمیفهمیم چی هست فقط عربیشو میخونیم مثل همین جوشن کبیر ،جوشن صغیرو خیلی چیزای دیگه که الان داریم می خوانیم جملشم نمیفهمیم‌ چیه اصلانمیفهمیم.
تا این مقوله بیاد باورش داریم یا باورش نداریم باید بفهمیم دعارو شرط قبولی دعا این هستش که دعا این شخصی که میخونه ،میگه توجه داشته باشه که جی میگه اگر توجه نداشته باشه فایده نداره .

مثلاً میگن این دعارو چهل بار بخونید فلان خواستتون برطرف بشه این فکر می کنه گیر سر عربی خواندن اینه و چهل بار خوندنش میره چهل بار عربی این و برمیداره میخونه ولی هیچ خواسته ی از خدا نداشته فایده نداره.
دعا یعنی اینکه من بفهمم چی میگم توجه داشته باشم به درخواستم چون دعای افتتاح کار یه آدم راضیه یعنی کسی است که به مقام رضا رسیده کار آدم معمولی نیست.

اینکه ما سرمایه گذاری کردیم که میگیم الان ما در بحث معرفت بیام روی رضا کار بکنیم برای این است که ما اگر این قضیه برامون کاملاً جا بیفته میتونیم مثلاً امثال دعای افتتاح رو دعای فوق العاده قدرتمندی هست رو از دلمون بخونیم و خدا میدونه اونموقع که انسان از دلش بخونه چقد لذت میبره یه اتحاد یگانگی با ارواح طیبه معصومین علیه السلام پیدا می کنه و با خدا در صلح هست خیلی مهمه که انسان شاکی در خونه خدا بره از خدا چیزیرو بخواد تا اینکه با خدا در صلح باشه.

خواندن مطالب مفید بیشتر
دانلود سخنرانی ماه رمضان استاد شجاعی

یعنی همه اون چیزای که میخونه با باور و با شهود بگه خیلی فرق داره شما در نمازتون مامورید شهودات و مشهودات خودتونو بگید اشهد ان لا اله الا الله وحده لاشریک له یعنی این و من شهود کردم باهاش مخالفتی هم ندارم یعنی قبول دارم یه همچین چیزیو این عین حقیقتی هست که من دارم میبینم تا اینکه یک نفر بگه خب در نماز به ما گفتن این جمله رو بخون این کجا.

chegoone zendegi konim shojae 2 - چگونه زندگی کنیم در کلام استاد شجاعی
تا اینکه یک نفر خودش این جمله از نهاد خودش بر بیاد این نماز و این دعا هست که سازندگی داره 《الحمدلله الذی لم یتخذ صاحبه و لا ولدا》 برای کسی که رضا داره و معرفت داره یکی از لذتهاش این هست که خداوند همسر و فرزند نداره .
الان شما میگی این یعنی چی که خداوند همسر و فرزند نداره ما هن اینا گفتن بگیم میگیم 《الحمدلله الذی لم یتخذ صاحبه و لا ولدا》 ولی این تو جایگاهی سیر و سلوک نقش خیلی مهمی دارا اگر کسی و اینو بفهمه یک کسس لذت ببره و این حقیفت و شهود کنه که خدا همسر و فرزند ندارا ووچون خدا همسر و فرزند نداره سپاسگزار باشه قشنگی خدا تو اینه که همسر و فرزند نداره اگر خدا همسر و فرزند داشت دیگه فایده ی نداشت دیگه خدا نبود اصلاً

《ولم یکن له شریکالملک(هیچ شریکی نداره) ولم یکن له ولی من الذل و کبره تکبیرا》《 الحمدلله به جمیع محامده کلها علی جمیع نعمه کلها》《خدایا من با تمام حمدها و سپاس ها به تمام نعمتها شکر می کنم حمدش و به جا میارم》《الحمدلله الذی لا مضاد له فی حکمه》《 خدامضاد وضدی در حکمش وجود نداره هر حکمی کنه همون خواهد شد》

chegoone zendegi konim shojae 3 - چگونه زندگی کنیم در کلام استاد شجاعی
این خدا قشنگ این خدا دوست داشتنی این خدا زیباست و من چون خدا کسی نمیتونه زور بهش بگه دوسش دارم این الحمدلله ذوق ها و لذتهای و هضهای یک آدم راضی است یک آدمی که شهود کرده خیلی کیف داره اینکه آدم شهود کنه یعنی بگه خدایا من خیلی کیف می کنم از اینکه تو اینجوری هستی .
ولا منازع له فی امره. الحمدلله الذی لا شریک له فی خلقه ولا شبیه له فی عظمته(در عظمتت هم شبیهی نداری) الحمدلله الفاشی فی الخلق امره وحمده الظاهر فی کلمه مجده.
اینا خیلی مهم هست‌ که ماببینیم لذت ببریم این نقش رضاست.
رضا دنیا و آخرت انسان رو میسازه و باعث میشه انسان دنیای لذت بخش و آخرت لذت بخشی بیاره. ما یه شعار هست که همیشه تو از جلسه تکرارش می کنیم و اون این هست که علامت یک مومن شادی و آرامش.
در درسهای که بعداً میدیم تفصیل این شعار یعنی اینکه اگر کسی بعداً گفت حالا چرا مومن شاد و آرام هست به این دلیل یکی از دلایلش اینه که مومن راضی است.
《فلا و ربک لا یومنون حتی یحکمک》 《هرگز مومن نیستن مگر اینکه تورو حاکم قرار بدن》
در اختلافاشون در جاهایی که گیر میکنن در مسائلی که براشون حل نیست تورو حاکم خودشون قرار بدن بعد می فرماید:
《ثم لا یجد فی قلوبهم حرج من ما غضیت》《 بعد از اینکه تورو حاکم‌کردن ای رسول خدا تو قلبشون ناراحتی از این حکمی که تو کردی ایجاد نشه》 مومن یعنی این .
یک زن و شوهری الان اختلاف دارن باهم رفتن پیش یک کارشناس مذهبی پیش یک روحانی امام جماعت یک کارشناس مذهبی میگن آقا ما بینمون اختلاف وجود داره الان شما به مابگو که حق با من یا با همسرم اون کارشناس حرفهای دو طرف و میشنوه بعد به مرد میگه آقا اینجا حق با خانم شماست اینجا تو اشتباه کردی.
این تو دلش ناراحت از این حکمی که آقا کرده این و بهش میگن بی ایمانی چون این آقا که خودش کاره ی نیست که خودش چیزی نداره که بگه اگر حکم و میگه حکم و داره از روی کتاب الله میگه ،میگه شرعیش این هست که شما این اشتباه و کردی میبینی خیلی بهش بر میخوره میاد بیرون به زن میگه دفعه دیگه پیش این آقا نریا نه جلساتش میری نه نواراشو گوش کن نه کلاسش برو دیگه راضی نیستم .
بعضیا به همون مقدار تکبر دارن یعنی کافیه یکبار علیهشون حرف بزنی بهش بگی آقا این کارت مشروع نیست این کارت خلاف اخلاق این کارت خلاف عرفان این کارت خلاف شرع یعنی تا جایی قبولت داره که حرفی خلاف ذائقه فرد نزنی اگر خلاف ذائقش زدی میره دنبال کار خودشون تکبر می کنه این و بهش میگن بی ایمانی .
یا خانم همینطور آقا آمده با خانم کارشناس مذهبی،کارشناس مذهبی بهشون گفته خانم شما کارتون اینجا اشتباه شما اینجا این اشتباهاتو کردی حرف زور من زیر بار نمیرم.
بود زمانهای بود که یه خانمی رفته بود پیش پیغمبر گفت شوهر من گردن من چه وظایفی داره دختر بود به نام حولا رسول الله فرمود که این و حق داره این حق داره این حق و داره دو طرف حقارو گفت، گفت شوهر توهم این حقارو داره زیر بار نرفت.
قرآن میگه شما ایمان ندارید چون پیامبر اندازها و ریاضیهای من خدارو داره اعلام میکنه شما اگر به منم اعتماد نداشته باشید من خدارم قبول نکنید پس روی چه مبنای میخواهید زندگی بکنید حق و باطل چه جوری شناخته میشه شما مگه دنبال حقیقت و آنچه که مصلحت خودتون هست نیستید چرا.پس هر چی که پیغمبر من میگه قبول کنید پیامبر میگه هر چه ائمه میگن ائمه میگن هر چی علما میگن قبول کنید قرآن دست روی نقطه روانی خاصی گذاشته میگه که کسانی که ادعا میکنن مومن هستند اگر اندازها و حدود ایمانیرو براشون مشخص کردی زیر بار نرفتن تکبرشون بهشون اجازه نداد این ایمان نداره.طرف آمده گفته من حرف خدارو قبول دارم حرف معصوم قبول دارم.
آقا ولایت فقیه امری است که معصومین علیه السلام به ما رسوندن که ما باید در غیبت امام زمان تابع فقیه جامع و شرایط باشیم به عنوان رهبر طرف خودش با سواد ممکن مجتهد باشه بارها شده ما کسانی و داشتیم که مجتهد بودن وقتی امام فرمود فلان کارو باید بکنید زیر بار نرفتن بهشون برخورد این میشه بی ایمانی.
ادعا میکنن قبول دارنا ولی حرف امام زمانم قبول ندارن.
زیاد شده ائمه صحبتی کردن فرمایشی کردن خیلی از اصحاب زیر بار نرفتن
رسول خدا فرمودن زیر بار نرفتن قرآن میگه اینا اگر از تو نپذیرن مومن نیستن در مورد این آیه که هرکز مومن نیستن تا اینکه تورو حاکم کنن و در قلبشون از حکم تو هیچ هرجی ایجاد نشه هیچ احساس بدی دست نیاد ببینید خدا داره با تو حرف میزنه یعنی خدایی که علیم و بذات الصدور هست.
میگه اگر حرف پیغمبرو قبولم‌ بکنی اما تو دلت ناراحت باشی مومن نیستی فردای قیامت بخاطر همین که تو دلت یه همچین چیزی اتفاق افتاد و قبول نکردی عذابت میکنن
همین که تو دلت راضی نیستی میگه حالا خدا گفته باشه ولی من قلباً خودم راضی نیستم

نوشته‌های مرتبط

شرایط ظهور سخنرانی استاد حسین پور

Entezar

فایل صوتی انتظار یار

Entezar

صحبت های حجت الاسلام عالی از مهدویت

مصطفی میرعابدینی
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد