اخبار گوناگون

بیلدربرگ چیست

بیلدربرگ چیست,بیلدربرگ

بیلدربرگ چیست

شصت و ششمین اجلاس گروه «بیلدربرگ» که از روز پنجشنبه در شهر «تورین ایتالیا» برگزار شده بود روز یکشنبه به پایان رسید.

گروه بیلدربرگ

گروه «بیلدربرگ»، سازمانی جهانی است که هر ساله کنفرانسی را به صورت کاملاً سری و محرمانه در یکی از کشورهای اروپایی یا آمریکا برگزار می‌کند.

این کنفرانس دستور کار دقیقی ندارد، و در آن نه قطعنامه‌ای صادر می‌ شود، نه رأی‌ گیری‌ ای انجام می‌ شود،

نه بیانیه‌ ای درباره سیاست‌ هایش صادر می‌ شود و نه به خبرنگاران اجازه حضور داده می‌شود.

علت انتخاب نام بیلدربرگ

علت انتخاب نام «بیلدربرگ» برای این انجمن سری این بود که اولین گردهمایی آن سال 1954 در هتلی به همین نام در کشور هلند برگزار شد

و شاهزاده «برنهارد»، ولیعهد هلند به عنوان بنیانگذار این سازمان مرموز سخنرانی کرد.

00322 PhotoL - بیلدربرگ چیست

اعضای گروه بیلدربرگ چه کسانی هستند

این سازمان، بین 120 تا 140 عضو دارد که تمامی آنها از قدرتمندترین و بانفوذترین افراد در عرصه‌های سیاست، اقتصاد و رسانه محسوب می‌شوند.

بسیاری از اعضای دائم گروه بیلدربرگ سیاست مداران کهنه کار، صاحبان اقتصادهای بزرگ و پادشاهان و اعضای خاندان‌های سلطنتی کشورهای غربی هستند.

شخصیت های شرکت کننده یا خود از بزرگ ترین سهام داران کنسرسیوم های نفتی و نظامی اند و یا به نمایندگی از صاحبان و سهام داران بزرگ

آن کنسرسیوم ها در این کنفرانس های سالانه شرکت می کنند.بیلدربرگ علاوه بر این در اجلاس های سالیانه خود افرادی را به عنوان مهمان نیز دعوت می کند.

هر ساله عده زیادی علیه برگزاری نشست‌ های بیلدربرگ تظاهرات می‌ کنند

re817 - بیلدربرگ چیست

نشست های محرمانه بیلدربرگ «فراماسونرها»

موضوعات نشست سالیانه به شدت محرمانه نگاه داشته می‌ شود و برگزار کنندگان سعی می‌ کنند از هر گونه نشت اطلاعات درباره آن جلوگیری کنند. همین موضوع باعث گمانه‌ زنی‌ هایی درباره قدرت و نفوذ آن و نقشش در شکل دادن به رویداد های دنیا شده، تا جایی که عده‌ ای آن را نوعی «دولت سایه» یا «دولت نامرئی» برای تصمیم‌ گیری درباره رویدادهای جهان می‌ دانند. رازآلود بودن گروه «بیلدربرگ» سبب شده گروهی آن را با مجمع «فراماسونرها» مقایسه کنند و نقش آن را در طیف گسترده‌ ای از رویدادهای دنیا از جمله روی کار آمدن «بیل کلینتون»، «جورج دبلیو بوش» و «باراک اوباما»، به عنوان روسای جمهور آمریکا، روی کار آمدن «تونی بلر»، نخست‌ وزیر اسبق انگلیس، استعفای «مارگارت تاچر»، وقوع جنگ خلیج فارس، تحول نهضت اروپا، تحریم آرژانتین در جریان جنگ «فالک لند»، تقسیم آلمان به دو قسمت شرقی و غربی و حوادث دیگری از این دست برجسته بدانند.

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید

دانلود سریال مستند ظهور (The Arrivals) زیرنویس فارسی

تشکیل دولت جهانی توسط بیلدربرگ

ایجاد یک دولت جهانی که دارای یک بازار جهانی، ارتش واحد، یک بانک برای اداره امور اقتصادی، یک کلیسای جهانی برای به کارگیری مذاهب در جهت اهداف نظم نوین جهانی و از بین بردن مذاهب و هویت‌های ملی دیگر است، جزء اهداف بلندپروازانه‌ای هستند که به بیلدربرگ نسبت داده‌ شده‌ اند.

سال 2000، سیاستمدار انگلیسی «دنیس هیلی» که سال‌ ها از حاضران در اجلاس‌ های بیلدربرگ بود به گاردین گفت: «گفتن اینکه ما داریم برای تشکیل یک دولت جهانی فعالیت می‌ کنیم، اغراق‌ آمیز است، اما کاملاً هم غیرمنصفانه نیست.»

او همچنین گفت: «برخی از ما در بیلدربرگ فکر می‌ کنیم نمی‌ توانیم تا ابد سر هیچ و پوچ با هم سر جنگ داشته باشیم، آدم‌ ها را بکشیم و مردم را آواره کنیم. برای همین تصور می‌ کنیم خوب است که یک اجتماع واحد در سراسر جهان داشته باشیم.»

روزنامه گاردین همچنین اظهاراتی را از شاهزاده «برنهارد» در سخنرانی افتتاحیه بیلدربرگ نقل کرده که اهداف آن برای تشکیل ایده دولت واحد را تأیید می‌ کند. او سال 1954 گفته است: «از آنجا که کشورهای آزاد اروپا، ایالات متحده و کانادا باید در قالب یک واحد عمل کنند، آنها باید برای مثل هم فکر کردن تلاش کنند. این روندی، طولانی‌ مدت است.»گفته می‌شود ایده تشکیل اتحادیه اروپا که سال‌ها روی میز بیلدربرگ قرار داشت، از دل همین تفکر زاده شد.

images 1 - بیلدربرگ چیست

تحریم آرژانتین توسط بیلدربرگ

یکی دیگر از حاضران در این اجلاس هم در مصاحبه‌ ای با گاردین سال 2001 بدون افشای نام، نقش آن را در تحریم آرژانتین افشا کرده است.

او گفت: «در جریان جنگ فالکلند، درخواست دولت انگلیس برای تحریم‌های بین‌المللی علیه آرژانتین به در بسته می‌ خورد، اما در نشست بیلدربرگ، فکر می‌ کنم دیوید اوون از دانمارک بلند شد و سخنرانی پرحرارتی در حمایت از اعمال این تحریم‌ ها ایراد کرد.»

او اضافه می‌کرد: «آن سخنرانی نظر بسیاری را عوض کرد. مطمئنم، وزرای خارجه بسیاری به کشورهایشان برگشتند و گفتند که دیوید اوون چه گفته است. می‌ دانید بعدش چه شد؟ تحریم‌ها اعمال شدند.»

گفته می‌شود انتخاب برخی از سران آمریکا و کشورهای اروپایی از جمله «باراک اوباما» و «تونی بلر» بعد از اولین دعوت به «بیلدربرگ» اتفاق افتاده است.

سال 1391، عده‌ای انتخاب تاریخ‌های 18 و 19 ژوئن (29 و 30 خرداد) برای دور بعدی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 را با برگزاری اجلاس «بیلدربرگ» مرتبط دانسته و گفتند که انتخاب تاریخ به نحوی صورت گرفته که دو هفته بعد از نشست این گروه باشد.

در نشست سال جاری، وب‌سایت رسمی «بیلدربرگ» موضوع «عربستان سعودی و ایران» را یکی از 12 موضوعی اعلام کرده که در دستور کار برای بحث قرار دارد. 11 موضوع دیگر، عبارتند از:

پوپولیسم در اروپا
چالش نابرابری
آینده کار
هوش مصنوعی
آمریکا قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره
تجارت آزاد
رهبری جهانی آمریکا
روسیه
رایانش کوانتومی
جهان «پساحقیقت»
رویدادهای جاری

درباره حاضران در نشست، در بیانیه‌ ای روز 5 ژوئن آمده است: «تا به امروز 131 شرکت‌ کننده از 23 کشور حضورشان را اعلام کرده‌ اند. همانند همیشه، گروه متنوعی از رهبران و کارشناسان سیاسی از حوزه‌ های صنعت، امور مالی، دانشگاهیان و رسانه‌ ها دعوت شده‌ اند.»

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید

دانلود مستند سقوط جمهوری با لینک مستقیم

تشکیل دولت جهانی توسط بیلدربرگ

t7803 - بیلدربرگ چیست

نام کسانی که‌ در اجلاس بیلدربرگ شرکت می کنند

در زیر نام برخی از چهره‌ های منتفذ که جزء شرکت‌ کنندگان در اجلاس سال جاری بوده‌ اند آمده است.

«ینس استولتنبرگ»، دبیر کل ناتو که نامش در چند سال گذشته هم در فهرست دعوت‌ شدگان بوده جز شرکت‌ کنندگان در نشست سال جاری بوده است.

«هنری کیسینجر»، وزیر خارجه اسبق آمریکا هم شخصیتی است که نامش علاوه بر فهرست دعوت‌شدگان سال جاری، در میان حاضران سال‌های گذشته دیده می‌شود.

دعوت از «پاتریک پیشت»، از اعضای هیئت رئیسه توئیتر و «دیوش ماکان»، از افراد نزدیک به «مارک زاکربرگ»، موسس فیسبوک، «دمیس هاسابیس»، رئیس شرکت بریتانیایی «گوگل دیپ‌مایند» و «هارتمن نیون»، رئیس «آزمایشگاه هوش مصنوعی کوانتوم» در میان میهمانان سال جاری به پروژه‌ های بیلدربرگ در دو حوزه «هوش مصنوعی» و «رایانش کوانتومی» مرتبط است.

بخشی از دعوت‌ شدگان محققان حوزه‌ های بیوتکنولوژی، رباتیک، سلول‌ های بنیادین و یکپارچه‌ سازی زیستی انسان-ماشین هستند.

13910308000315 PhotoL - بیلدربرگ چیست

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید

دانلود مستند بازی نهایی با زیرنویس فارسی

نفت و بیلدربرگ

نفت پیوندی ناگسستنی با «بیلدربرگ» دارد و به تعبیری در اجلاس سال جاری هم مدیران غول‌ های نفتی جهان بخشی از دعوت‌ شدگان را تشکیل می‌دهند.

شاهزاده «برنهارد»، که بنیانگذار بیلدربرگ است، خود فرد مهمی در صنعت نفت بود و منصب مهمی در شرکن رویال داچ شل» داشت.

گاردین درباره ارتباط نفت و بیلدربرگ می‌ نویسد: «رگ‌ های بیلدربرگ از نفت حیات می‌ گیرند و قلب تپنده آن، خانواده رویال داچ شل و منافع نفتی آن است.»

به همین سبب مدیران ارشد شرکت‌ های غول نفتی «رویال داچ شل» و «توتال» از حاضران نشست سال 2018 بودند. لازم به ذکر است که «پاتریسیا باربیزت»،

از اعضای هیئت رئیسه شرکت توتال، جز اعضای دائمی بیلدربرگ است.

images - بیلدربرگ چیست

بیلدربرگ برای اولین بار از یک مقام ارشد واتیکان هم برای حضور در نشست خود دعوت به عمل آورده است.

کاردینال «پیترو پارولین» یکی از 131 میهمان هتل بیلدربرگ در شهر «اوستربیک» هلند بود.

از بخش رسانه‌ای «جان میکلویت»، سردبیر بلومبرگ و «زنی مینتون بدوس»، سردبیر هفته‌نامه اکونومیست در این نشست حاضر شده بودند.

«مارک کارنی»، رئیس بانک انگلستان، «پاشال دونهو»، وزیر دارایی ایرلند، «استانلی فیشر»، معاون سابق فدرال رزرو و رئیس سابق بانک اسرائیل

نیز از بخش بانکی و مالی در این نشست حضور پیدا کردند.

 

نوشته‌های مرتبط

روز کودکان بهبود یافته محک

Entezar

فیلتر تلگرام در یک اسفند 96

Montazer

برگزاری جشن های دهه فجر از منظر رهبر انقلاب +فیلم

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد