متن مهدوی

چگونگی قیام حضرت مهدی قسمت دوم

چگونگی قیام حضرت مهدی قسمت دوم

 

⚡️⚡️⚡️امام(عليه السلام) يك به يك سنگرهاي كليدي جهان را فتح مي‌كند زيرا كه علاوه بر يارانِ وفادار و مؤمن، از امداد فرشتگان الهي نيز برخوردار است و مانند پيامبر اسلام(صلي الله عليه و آله وسلم) از لشگر رعب و وحشت مدد مي‌گيرد و خداوند توانا چنان ترسي از او و يارانش در دل‌هاي دشمنان مي‌افكند كه هيچ قدرتي را توان رويارويي با آن حضرت نيست.
?امام باقر(عليه السلام) فرمود:
«قائم از ما به وسيله رُعب (وحشت در دل دشمنان) ياري مي‌شود.» (10)
⚡️⚡️⚡️گفتني است يكي از نقاط جهان كه به وسيله سپاه امام فتح مي‌شود بيت المقدس است (11)  و پس از آن واقعه بسيار مباركي اتفاق مي‌افتد كه در جريان قيام و انقلاب امام مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) سرنوشت ساز است و جبهه آن حضرت را تقويت مي‌كند و آن فرود آمدن حضرت عيسي(عليه السلام) از آسمان است.

?10- كمال الدين، ج 1، باب 32، ح 16، ص 603.
?11- روزگار رهايى، ج 1، ص 554.

?
??
???
??????
??????
???
??
?
⚡️⚡️⚡️حضرت مسيح(عليه السلام) كه به فرموده قرآن زنده است و در آسمان‌ها به سر مي‌برد به زمين مي‌آيد و پشت سر امام مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) به نماز مي‌ايستد و بدين وسيله فضيلت و برتري پيشواي دوازدهم شيعيان را بر خود و پيروي خود را از امام مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) به همگان اعلام مي‌كند.
?پيامبر اسلام(صلي الله عليه و آله وسلم) فرمود:
«سوگند به آن كس كه مرا به حق برانگيخت در حالي كه بشارت دهنده مردمان باشم، اگر از عمر دنيا نمانده باشد مگر يك روز، خداوند آن روز را چنان طولاني مي‌كند تا فرزندم مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) در آن قيام كند، پس از آن عيسي بن مريم(عليه السلام) فرود مي‌آيد و پشت سر مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) نماز مي‌خواند.» (12)
?به دنبال اين اقدام حضرت عيسي(عليه السلام) بسياري از مسيحيان كه جمعيت فراواني از جهان را تشكيل مي‌دهند به پيشواي شيعيان، ايمان مي‌آورند. گويي خداوند، عيسي(عليه السلام) را براي چنان روزي حفظ كرده است تا چراغ هدايتي براي حق طلبان باشد.

?12- بحارالانوار، ج 51، ص 71.

2
?
??
???
??????
??????
???
??
?
⚡️⚡️⚡️البتّه ظهور معجزات به دستِ هدايتگر حضرت مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) و طرح مباحث فكري براي راهنمايي بشريت از برنامه‌هاي انقلاب بزرگ مهدوي است كه راه را براي هدايت مردم باز مي‌كند.
??در همين راستا امام(عليه السلام)، الواح تورات تحريف نشده ـ كتاب مقدس يهود ـ را كه در نقاط خاصي از دنيا دفن شده است خارج مي‌كند (13)  و يهوديان كه نشانه‌هاي امامت او را در الواح مي‌بينند، به آن حضرت ايمان مي‌آورند. و پيروان اديان ديگر نيز با مشاهده اين تحول بزرگ و نيز شنيدن پيام حق امام و ديدن معجزات از آن حضرت، گروه گروه به آن حضرت مي‌پيوندند و اينگونه است كه وعده حتمي پروردگار محقّق مي‌گردد و اسلام عزيز همه عالم را مي‌گيرد.                                                                                                                       ?همان‌گونه كه قرآن كريم بشارت داده است:
هُوَالَّذِي اَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدي وَ دينِ الْحَقِّ لِيظْهِرَهُ عَلَي الدّينِ كُلِّه وَلَوْكَرِهَ الْمُشْرِكُونَ؛ (14)
و او خدايي است كه پيامبرش را با (دلائل) هدايت و دين حق فرستاد تا (سرانجام) آن را بر همه دين‌ها غالب گرداند اگرچه كافران را خوش نيايد.

?13- روزگار رهايى، ج 1، ص 522.
?14- سوره توبه، آيه 33.

نوشته‌های مرتبط

چرا جوانان اکثریت سپاه آخرالزمان را تشکیل می‌دهند

Montazer

هشت ویژگی یاران امام زمان قبل و پس از ظهور

Montazer

احادیث اهمیت روز جمعه

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد