متن مهدوی

چرا باید به امام زمان نزدیک شویم

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

چرا باید به امام زمان نزدیک شویم

1-دلیل اول ایشان حجت خدا روی زمین هستند، ولی و امام ما هستند، در حق ما لطف می کنند. در حقیقت همان طور که ما برای داشتن یک پدر باید خدا را شکر کنیم، باید برای داشتن امام هم خدا را شکر کنیم!

2-دلیل دوم ایشان واسطه ی فیض هستند. یعنی واسطی هست که نعمت های خدا را به ما می رساند! آیا ما نباید از واسطه ی فیض تشکر کنیم؟ این همه نعمت های خدا که به دست ما می رسد، چه طور می رسد!؟ به وسیله ی امام عصر (عج) و به واسطه ی ایشان می رسد. «بِیُمنِهِ رُزِقَ الوَری» به یُمن ایشان هست که ما رزق و روزی می خوریم، پس باید تشکر کنیم، پس باید به ایشان نزدیک شویم.!

3-دلیل سوم اینکه ایشان در حق ما دعا می کند. روایات متعدد، ملاقات های متعدد این را تأیید می کند! نامه ای که امام زمان (عج) به شیخ مفید می نویسد و می گوید؛ ″ما در رعایت حال شما شیعیان فرو گذاری نمی کنیم (کوتاهی نمی کنیم) همیشه به فکر شما هستیم، برای شما دعا می کنیم و یاد شما را فراموش نمی کنیم″ وقتی حضرت در حق ما دعا می کند، پس ما وظیفه داریم خودمان را به امام عصر (عج) نزدیک کنیم!

4-دلیل چهارم استغفارهایی هست که ایشان برای ما می کند. در ملاقاتی که سید بن طاووس محضر امام عصر (عج) داشت، شنید و دید که حضرت اینطور دعا می کند که ″خدایا شیعیان ما گناهانی مرتکب شده اند، گناهانشان را ببخش″ یعنی حضرت برای گناهان من و شما استغفار می کند.  پس یقینا من باید به چنین شخصی نزدیک بشوم، این یک کار عقلیست!

5-دلیل پنجم نیاز خودم. من وقتی می خواهم به خدای متعال نزدیک بشوم، و قرب پیدا کنم و راه کمال را طی کنم و فردای قیامت سربلند باشم یک راهی را باید طی کنم و این راه ″امام زمان (عج)″ هست! «اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا بابَ اللّٰهِ الَّذِی..» سلام بر تو ای باب و راه خدا..

در زیارت سرداب می گوییم، اَلسَّلامُ عَلَیْكَ یَا سَبِیلَ اللَّهِ الَّذِی مَنْ سَلَكَ غَیْرَهُ هَلَك..» سلام بر تو ای راه خدا که اگر کسی بخواهد غیر از تو به خدا برسد، هلاک می شود! پس من باید خودم را به امام عصر (عج) نزدیک کنم تا خودم را به خدای متعال نزدیک کنم!

اینها دلایلی است که باید برای امام زمان (عج) کار کرد و برای ایشان هدیه فرستاد! به خاطر همه ی نعمت هایی که به واسطه ی ایشان از خدای متعال به دست ما رسیده است..!

استاد احسان عبادی

نوشته‌های مرتبط

کدام شهر در آخرالزمان اهمیت دارد

Entezar

وضعیت عمومی بشر قبل از ظهور

Entezar

پاداش یاری کردن خالصانه امام زمان(عج)

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد