دسته‌بندی نشده

پاسخ علامه کورانی از سوالات مرتبط با ظهور

پاسخ علامه کورانی به بعضی از سوالات مرتبط با ظهور

❓❓❓❓در مدت زمان قبل از ظهور چه سرزمين‌هايي دستخوش آشوب و بحران خواهند بود؟

بنابر روايات ما، قبل از ظهور در عراق حوادث و وقايعي به وقوع مي‌پيوندد که متأثر از آن سفياني بر سوريه مسلط مي‌شود و آنجا را تحت سلطة خود درمي‌آورد. از سوي ديگر، در يمن، يکي از ياران امام مهدي(ع) به نام يماني به قدرت مي‌رسد. همچنين از سويي وقايع و بحران‌هايي مانند: جنگ‌ها، زلزله‌ها، بحران مالي و… در مدت زمان محدودي رخ مي‌دهد که البته چندان طولاني هم نيست.


❓❓❓❓❓ آيا ما مي‌توانيم کشتارهاي کنوني شيعيان را در نهايت زمينه‌ساز شورش سفياني بدانيم؟

طبيعتاً همين‌طور است. وقتي که يمن از دست آنها خارج شود و نظام سعودي فرو پاشد، وهابيان و ناصبي‌هاي عربستان با يهود و غربي‌ها متحد مي‌شوند و نظام سوريه را تحت فشار قرار مي‌دهند و از طريق اين فشار بيروني و وقايع داخلي، زمينه براي سلطة سفياني فراهم مي‌گردد. حوادث شام متسلسل و پي‌درپي خواهد بود؛ ابتدا زلزله، سپس شکل‌گيري شورش و کودتا، سپس حرکت و شورش سفياني و مسلط شدن وي بر اوضاع.

❓❓❓❓❓ چه عواملي موجب مي‌شود که سفياني به راحتي بر شام مسلط شود؟

روايات ما بيان مي‌کنند که در آغاز، زلزله‌اي در شام رخ مي‌دهد که در آن يکصدهزار نفر از بين مي‌روند. بعد از مدت کوتاهي، حکومت در اختيار اصهب (شخص بور) قرار مي‌گيرد. اصهب از نام‌هاي شير (اسد) نيز مي‌باشد. آنگاه شخصي به نام «ابقع» بر ضدّ او شورش مي‌کند. اين، زمينة انقلاب عليه اصهب را فراهم مي‌آورد. درگيري مدتي بين آن دو به طول مي‌انجامد. بعد از مدتي سفياني شورش مي‌کند و هردوي آنها را از ميان برمي‌دارد و خود بر سرزمين شام تسلط مي‌يابد.

❓❓❓❓❓ هدف سفياني از اين شورش و درگيري چيست؟

هدف سفياني، مقابله با امام مهدي(ع) و شيعيان اوست.

❓❓❓❓❓ آيا نمي‌توان گفت هدف او صرفاً کشورگشايي و قدرت‌طلبي است؟

خير، سفياني با روم (غربيان) و يهود (اسرائيل) هم‌پيمان است. او نقشه‌اي دارد و هدف اصلي‌اش تسلط بر عراق است که لازم است ابتدا بر شام (سوريه و اردن) سلطه پيدا کند. و ناآرامي‌هاي عربستان باعث مي‌شود که هم‌فکرانش از او براي عربستان درخواست نيرو کنند. و او لشکري را به «مدينه» مي‌فرستد. پس او يکي از فرمانروايان عربي است که با اسرائيل و غرب متحد است. سفياني فقط دو لشکر اعزام مي‌کند، يکي به عراق و ديگري به مدينه. همچنين او حمله‌اي بزرگ به مرز مشترک عراق، سوريه و ترکيه (منطقة قرقيسيا) مي‌کند که دليل آن دستيابي به منابع طبيعي (معدن نفت، طلا يا …) با انگيزة اقتصادي است.

❓❓❓❓❓ سرانجام چگونه پروندة سفياني بسته مي‌شود؛ در حالي که از قدرت بالايي برخوردار است؟

سفياني فقط بر سوريه و اردن حکمراني خواهد کرد و تنها 2 لشکر براي حفظ امنيت به عراق و مدينه گسيل مي‌دارد. (مانند اينکه اتحادية عربي نيروهايي را براي برقراري امنيت به کشوري بفرستد) امّا سپاهي را که به جنگ با امام مهدي(ع) به مدينه مي‌فرستد، در سرزمين بيداء به واسطة خسف الهي، در زمين فرو مي‌رود. پس از آن خود سفياني در جنگ با امام مهدي(ع) به درک واصل مي‌شود.

??????

منتظران صالح بايستي خود صالح باشند و صالح كسي است كه آگاهانه برگزيند و براي تحقق آن تلاش خستگي ناپذير كند در آن صورت است كه اراده جمعي در راستاي اراده الهي شكل گرفته و جامعه اي كه سنت الهي نويد تحقق آن را داده است پديد مي آورد.

نوشته‌های مرتبط

عکس پروفایل امام زمان و عید نوروز

Entezar

عکس امام زمان و عید نوروز

Entezar

نوروز در کلام امام صادق(ع) و روایت نوروزی + کلیپ

Entezar

کلیپ میلاد امام علی(ع) برای اینستاگرام

Entezar

اعمال ۱۳ رجب چیست

Entezar

موشن گرافیک شهید ادواردو آنیلی همراه زندگی نامه

Entezar

دانلود مستند شهید ادواردو آنیلی

Entezar

تراکت خام ولادت امام علی(ع)

Entezar

دعای ماه رجب + متن دعا همراه صوت دعای رجب

Entezar

دانلود مجموعه روایت عهد سال 1397

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد