احادیث حضرت محمد(ص)

پدران درآخر الزمان چگونه اند

?”پدران درآخر الزمان چگونه اند؟!”

?وای بر پدران مسلمانی که چیزی از فرایض دینی رابه فرزندان خود نمی آموزند و اگـر فـرزنـدانشان پاره ای از مسائل دینی رافراگیرند, پدران آنها,ایشان را از ادای این وظیفه باز می دارند .

?در حالات پیامبر علیه السلام وارد است روزی عده ای از کودکان در کوچه مشغول بازی بودند .پیامبر صلی الله علیه و آله در حین عبور, چشمش به آنها افتاد و خواست نقش بسیار بزرگ پدران و مسؤولیت سنگین آنها را در رشد کودک به همراهانشان گوش زدکند .

?فرمود : وای بر فرزندان آخرالزمان از دست پدرانشان، اطـرافـیـان پیامبر با شنیدن این جمله به فکر فرو رفتند .لحظه ای فکرکردند شاید منظور پیامبر, فرزندان مشرکان است که در تربیت فرزندانشان کوتاهی می کنند .

?عرض کردند : یا رسول اللّه , آیا منظورتان مشرکین است؟
?نـه بلکه پدران مسلمانی را می گویم که چیزی از فرایض دینی رابه فرزندان خود نمی آموزند و اگـر فـرزنـدانشان پاره ای از مسائل دینی رافراگیرند, پدران آنها,ایشان را از ادای این وظیفه باز می دارند .
?اطرافیان پیامبر با شنیدن این سخن , تعجب کردند که آیا چنین پدران بی مسؤولیتی نیز هستند.
?پـیامبر که تعجب آنها را از چهره شان خوانده بود ادامه داد : تنهابه این قانع هستند که فرزندانشان از  مال دنیا چیزی را به دست آورند . . . . آنگاه فرمود : من از اینان و قبیل پدران بیزار و آنان نیز از من بیزارند .
?بـیـان : در عـصـر حاضر, دلیل دور بودن و ناآگاهی قشر عظیمی ازکودکان و نوجوانان از مسائل مذهبی , بی توجهی والدینشان به این مساله مهم است.
?:مستدرک الوسائل , ج2 , ص62

خواندن مطالب مفید بیشتر
ایا امام زمان انتقام گیر است

نوشته‌های مرتبط

حدیث حضرت محمد درباره غیب

Montazer

حدیث پیامبر(ص) چهار فتنه و آشوب بر امت

Entezar

یاران حضرت مهدی در حدیث پیامبر

کبری خجسته
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد