متن مهدوی

نقد عرفان های نو ظهور

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

نقد عرفان های نو ظهور(عرفان حلقه)

1⃣قسمت اول


وقتی سردسته ی این گروه (محمد علی طاهری)  دستگیرشد ،خوشحال شدیم که این جریان بر چیده شده شده و خطری ندارد ، اما می بینیم درفضاهای مجازی و تلگرامی به صورت جدی کار می کنند و جوانان عزیز و پاک ما را با تحریک احساساتشان به انحراف می کشانند. (نوری از جلو به آن ها نشان می دهند و آنها خبر ندارد که این نوری که از جلو می آید نور نجات نیست ؛ بلکه نور قطاری است که دارد می آید تا از روی او رد شود ) یعنی از روزنه ی انحراف به این فرد نگاه می کنند و این فرد به اسم عرفان و مباحث مختلف وارد این گروه ها می شود.

این مقدمه و بحث بسیار مهم است .تا با شیوه های عموم فرقه های انحرافی برای شما مشخص شود و آشنا شوید ،چون این فرقه ها در شهر ،استان و کشور ما هستند.

هر انسانی به تبع انسان بودن و به تبع غریزه، خواهان رشد و کمال است ، همه این  را قبول دارند حتی آن کافر بی دین هم دوست دارد رشد و کمال پیدا کند .

حالا کسی که می خواهند این مسیر را طی کنند باید هم راه را پیدا بکنند و هم کسی که  راه شناس باشد، پیدا کردن مربی در این مسیر مهم است.

سید علی قاضی می گفت : در مسیر عرفان و مسیر رشد و سلوک به خدا اگر نصف عمرت را بگذاری تا یک استاد پیدا کنی  می ارزد.

اما بعضی چیزها باعث شد که  انسان به سمت این عرفان ها و معنویت های نو ظهور و کاذب برود .

زندگی مادی انسان مدرن و این که ذهن هایش خسته شده ، زندگی ماشینی این فرد را خسته کرده ، ازیک طرف به او گفتند دین افیون توده هاست و از یک طرف گفتند دین هیچ خاصیت و کار کردی ندارد ، هر چه بخواهی هر تکنولوژی ای به تو  می دهیم. و وقتی جلوتر می رویم می بینیم به بن بست می خورد.

یک سری آدم های معلوم الحال می گویند کشور ایران بدبخت است و از همه ی کشورها بیچاره تر و فقیر تر است…

یک سوال؟!؟!
در اینترنت آمار خودکشی جهان را سرچ کنید، کدام کشور ها خودکشی آنها بیشتر است؟ کره ،ژاپن ،آمریکا ، آلمان ،نروژ ،سوئیس ، سوئد ، تمام کشورهایی که پیشرفته می گویند تعداد آمارهای خودکشی آنها از ایران بیشتر است!! چرا؟

دلایل مختلفی دارد…

️یک دلیل آن ، عدم دین و مذهب واقعی و غیر تحریف شده است ، طرف می گوید ، من کشور پیشرفته ماشینیم  ولی از لحاظ انسانی دراوج بدبختی هستم ، به بن بست که می رسد کارش به خود کشی می کشد .

قابل توجه کسانی که می گویند ژاپن پیشرفته است ، این ها فقط پیشرفت ماشینی دارند و از لحاظ انسانی یکی از پست ترین و بی عرضه ترین کشور ها هستند . کشوری که حتی عرضه ندارد بدون اجازه آمریکا آب بخورد ، هنوز هم قانون کاپیتولاسیون آمریکایی دارند اگر به یک زن ٰژاپنی تعرض بشود ٰٰ،ژاپنی ها حتی عرضه ی محاکمه ی آن سرباز آمریکایی را ندارند.

قابل توجه آقایانی که می گویند زمان پهلوی عزت داشتیم ؛ زمان پهلوی اگر روشنگری های حضرت  امام(ره) نبود همین کاپیتولاسیون قرار بود در ایران  اجرا بشود.

ادامه دارد …..

برگرفته از فایل نقد عرفان حلقه
استاد احسان عبادی

نوشته‌های مرتبط

چرا امام زمان(عج) منتظر نام گرفته است

Entezar

شباهت حضرت یوسف (ع) و امام زمان (عج)

Entezar

امام زمان(عج) نهمین فرزند از نسل امام حسین(ع)

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد