متن مهدوی

نقد عرفان های نو ظهور قسمت سیزدهم

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

نقد عرفان های نوظهور(عرفان حلقه)

قسمت سیزدهم

درشب 27 ماه رمضان در بعضی از شهر ها دعای گنج العرش را می خوانند و به دست دختر خانم های مجرد حنا می بندند که بختشان باز شود.

کجا اهل بیت ما گفته اند چنین کاری بکنید؟!؟

یا نماز امام زمان (عج) می خوانند در حین گفتن صدبار « اﯾّﺎکَ ﻧَﺴْﺘَﻌﯿﻦ »راه می روند! آیا این را اهل بیت ماگفته اند؟ مراجع ما گفته اند؟ عموم این ها بر می گردد از فتواهایی که از بعضی افراد بی سواد در این جلسات هستند.

می گویند :فلان حاج خانم ؛ مادر شهید این حرف ها را زد ،بله مادر شهید اجر و مقامش بالاست ولی دلیل براین نیست که هر چیزی گفت درست است و عالم دین باشد. مادر شهید اجرش بالاست کسی شکی درآن ندارد ولی آیا استاد مباحث دینی هم است؟ می گوید این احکام را چه کسی گفت ؟ می گوید حاج خانم که مداح است، چون حاج خانم گفت درست است؟؟ این ها ضعف های ماست. مخصوصا این جلسات زنانه که برگزار می شود، در بعضی از این جلسات انحرافات زیاد است و باید جلویش را گرفت.

طرف می گوید خوابی دیدم رفتم ، پیش فلان حاج خانم  ،خواب مرا تعبیر کرد.

پدر علامه مجلسی  علم تعبیر خواب داشت می گفت: تعبیر خواب علمی است که پیغمبر (ص) ،ائمه یا کسانی که خدا به آنها الهام کند دارند.  یعنی هر کسی علم تعبیر خواب ندارد ،طرف ممکن است مرجع تقلید باشد اما علم تعبیر خواب نداشته باشد. پس هر کسی نمی تواند تعبیر خواب بکند.

یک سری افراد برای یادگیری مباحث دینی، به افراد غیر متخصص رجوع می کنند و همین ها انحرافات را شروع می کنند. طرف از این بنده خدا سوال می کند ؛ یک “نمی دانم “در دهانش نیست!!؟ آقا جواب سوال رابلد نیستی بگو نمی دانم، تمام شد رفت.!!یا فلان مداح  می گوید آقا بیا سینه  بزنیم… رهبری که گفته من از این طور سینه زدن راضی نیستم ؟!! می گوید اشکالی ندارد ان شاءالله رهبر راضی است.

شب ولادت ائمه است دو ساعت  شعر مولودی می خواند و بعد می گوید: خُب جوانان مولودیمان را خواندیم دستمان را زدیم: دلها بسوزد برای امام حسین (ع) بریم کربلا .شب ولادت اهل بیت است، متأسفانه این هاضعف هایی است که ما داریم.

ادامه دارد …..

برگرفته از فایل شماره 1″ نقد عرفان حلقه”
استاد احسان عبادی

نوشته‌های مرتبط

رجعت در کتاب الفبای مهدویت

Montazer

حضرت عیسى(ع) و امام زمان(عج)

Entezar

اصهب و ابقع چه کسانی هستند

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد