متن مهدوی

نقد عرفان های نو ظهور قسمت یازدهم

حدیث امین خداوند بر بندگانش

نقد عرفان های نو ظهور( عرفان حلقه)

قسمت یازدهم


4-اصل دروغ در تبلیغات
اگه با طرفداران احمد الحسن بحث کنید؛ می گویند تمام علمای نجف به آقای احمد الحسن ایمان آوردند شما چرا ایمان نمی آورید؟ تمام طلبه های قم به احمد الحسن ایمان آوردند شما چرا ایمان نمی آورید؟ این بزرگ نمای آن ها است که طرف مخاطب شان را تحریک کنند که همه دارند ایمان می آورند تو چرا ازقافله عقب ماندی ؟ بزرگ نمایی در تعداد پیروان ، این از مهم ترین شگرد ها یشان است .

5-در کلاس هایشان می گویند هدف ما رسیدن به آرامش و عشق است نغوذ بالله خدا واسطه است به خدا رسیدی ؛ رسیدی .نرسیدی هم مهم نیست. برو خوش باش ولی مواظب باش اسراف نکنی فقط عشق و آرامش برس حالا با هر چیزی به هر وسیله ای حتی شده سوء استفاده ی جنسی اشکال ندارد مهم عشق است چیزی که در مباحث عرفان آنها به وفور یاد می شود.

6-انسان محوری:
ملاک انسان است ،ملاک مراد و  رهبرآن فرقه است.
خلاف خدا بود عیب ندارد ؛ مراد  اینه که خودمان را خوشحال کنیم. به همین خاطر فرقه های صوفی به سمت قطب خودشان سجده می کنند.

7-این یکی ازاصول مهم این فرقه ها، مبهم و راز آلود حرف زدن هست که شما همه ی حرف های آنها  را متوجه نمی شوید ، اگر متوجه نشوید و بخواهید سر کلاس سوال کنید خجالت می کشید، چون می بینی همه سکوت کردند پس یعنی همه بلد هستند ، حتما  من نفهمیدم و..جریانی  بگویم  شاید  شما خنده تان بگیرد . ولی واقعیت است ، از شخصی که  به  کلاس  عرفان های انحرافی  می رفت از او سوال کردیم، در این کلاس ها چه چیزی یادگرفتی؟ می گوید : امروز استاد سر کلاس حرف هایی زد که محشر بود ؛ می گوییم خُُب به ما بگو این استاد چه چیزی می گفت ؟می گوید اصلا نمی شود گفت این قدر عالی حرف زد ، می گویم عالی حرف زد، بگو که چه چیزی گفت، می گوید نمی فهمیدیم چی می گفت ولی عالی حرف می زد .

این ها شگردشان راز آلود و مبهم حرف زدن است چون اگر سریع حرف بزنند بی سوادیشان لو می رود.

ادامه دارد …..

برگرفته از فایل شماره 1″نقد عرفان حلقه”
استاد احسان عبادی

نوشته‌های مرتبط

امام زمان و روح القدس

Entezar

قدرتمند بودن یاران امام زمان

Montazer

سيره قضايي امام(عج)

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد