متن مهدوی

نقد عرفان های نوظهور قسمت دوازدهم

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

نقد عرفان های نوظهور(عرفان حلقه)

قسمت دوازدهم

8-تلفیق حق و باطل


مطالب حق را با باطل قاطی می کنند. مثلا لابه لای حرف هایشان به آیات قرآن و احادیث استناد می کنند که شما اگر بخواهید به این ها اَنگ انحراف بزنید ، بگوید طرف احادیث ما را می خواند انحرافش کجا بود.

حدود بیش از 4 هزار فرقه معنویت گرا در اروپا و آمریکا وجود دارد . که بیشتر استفاده و تبلیغ هایشان از همین ابزار رسانه است. الان مهم ترین شگرد این کلاس های عرفان های انحرافی برگزاری مراسم به اسم کلاس اخلاق ، به اسم کلاس تفسیر قرآن، به اسم کلاس معرفت نفس ، بیشترکلاس ها  در زیر لایه های این مباحث مطرح می شود.

در این کلاس ها مطالب مختلفی از خواب و رویا ,تمسک به ادعیه ای که هیچ سندیتی ندارد می شود .

چند دعا مانند ؛ دعای معراج، دعای گنج العرش ،دعای هفت هیکل ، هفت قفل ، ده قفل ،چهل هیکل ، صدقفل که هیچ کدام از این دعاها سندیتی ندارد.
که متأسفانه در دست مردم است .

کتاب گنج های معنوی:
استاد ما می گفت اگر ده تا مطلب معتبر در آن پیدا کردید ما به شما جایزه می دهیم، مطالبی نوشته که مغز آدم سوت می کشد که این ها را از کجا گرفته و آورده است  این ها را در جلسات انحرافی می گویند.

تمسک به موارد خرافی از جمله تسبیح ام البنین، تسبیح حضرت رقیه واقعا نمی دانیم از کجا پیدا شد!؟، و جالب اینجاست که در اینترنت هم سرچ کنید یک تسبیح رنگی می آید که می گویند تسبیح ام البنین است، (در مجالس می گویند روز چهار شنبه 3بار تسبیح بزن و ذکر بگو ، ذکر تسبیح ام البنین را بگو 2تاچهار شنبه انجام بده ؛ چهار شنبه سوم راگرو بگیر حاجت گرفتی بقیه ذکر را بگو.)  خب ! ذکر چیه ؟ هر بار که این تسبیح را می زنی بگو ام البنین دخیلم , شرمنده و علیلم.

اگراهل بیت ما بخواهند ذکر یاد بدهند ذکر فارسی به ما یاد می دهند؟ واقعا نمی دانم که این چیزها از کجا آمده است ؟

حاج آقا قرائتی بارها گفته این شیوه ختم انعام هیچ سندیتی ندارد.

می گویند پس چرا کتاب هایش چاپ می شود؟ خُب ،کتاب اُشو هم در ایران چاپ می شود دیگر این کتاب ها چاپ نشود متأسفانه  وقتی نظارت نباشد همین میشود
این ها درد های ماست.

ما دعای فارسی داریم ولی اهل بیت ما هر چه گفتند عربی بود، برخی مراجع گفته اند درقنوت می شود فارسی هم خواند نظر مراجع است ولی ادعیه از اهل بیت ما آمده اهل بیت دعا را عربی گفته اند.

کسانی که گروه هایی در رابطه با اذکار دارند .و همین ادعیه ها را می زنند ، خدای نکرده این ها منحرف نیستند. این بندگان خدا اطلاع ندارند ،و گرنه به آنها اََنگ انحراف نمی زنیم ، بندگان خدایی هستند که دلشان پاک است می خواهند برای خدا واهل بیت قدمی بردارند حالا براساس نداشتن اطلاعات کافی می گویند آقا بیاید یک سری ختم دعای معراج بگیریم و…..

ادامه دارد …..

برگرفته ازفایل شماره1″ نقد عرفان حلقه”
استاد احسان عبادی

نوشته‌های مرتبط

امام زمان و تابوت سکینه (تابوت عهد)

Entezar

نقد عرفان های نو ظهور قسمت چهاردهم

Montazer

يارى امام زمان با يارى امام حسين

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد