پرسمان مهدوی

میزان معرفتمان به امام زمان از کجا بفهمیم

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

محتوای مطلب

پرســـــش و پاســـــــخ مهــــــدوے

میزان معرفتمان به امام زمان (عج) از کجا بفهمیم


سوال می شود که از کجا بفهمیم میزان معرفتمان به امام زمان (عج) در چه حدی است؟چه طور بفهمم به امام زمان (عج) معرفت دارم یا نه! که مصداق حدیث مرگ جاهلیت نشوم؟!

جواب خیلی واضح هست، از امام صادق (ع) پرسیدند از کجا بفهمیم نماز و روزه ی ما صحیح هست؟ ایشان فرمودند؛ از آنجا که شما را چه قدر از گناهان نگه می دارد!

پس یقینا وقتی کسی می خواهد بداند چقدر نسبت به امام عصر (عج) معرفت دارد! ببیند چقدر اطاعت از امام دارد، ببیند چه قدر خودش را در معرض اطاعت از امام قرار می دهد و حرف امام را گوش  می کند! ببیند چه قدر حرف شنوی از حرف اهل بیت دارد! چه قدر در انجام واجبات خودش را کوشا نشان می دهد! چه قدر در ترک گناهان سعی و تلاش می کند.

به میزانی که تقوا پیشه می کنیم و سمت گناهان نمی رویم، به میزانی که واجبات را انجام می دهیم! به میزانی که اطاعت از امام می کنیم، معرفت ما به همان میزان هست! هر که اطاعتش بیشتر، معرفتش هم بیشتر و هر کس معرفتش بیشتر ثوابش از مستحبات هم بیشتر!

اگر می بینید در زیارات اهل بیت ثواب های متفاوتی ذکر شده، مثلا در زیارت امام حسین (ع) نوشته 70حج، جای دیگر نوشته 40 یا 100حج، اختلاف و تناقض نیست! بحث آن راوی بود. راوی ای که سطح معرفتش پایین تر بود امام ثواب پایین تری ذکر می کند و معرفت بالاتر را ثواب بیشتر!

پس اگر می خواهیم معرفت خودمان نسبت به امام عصر (ص) را بیشتر کنیم، باید اطاعت از امامان را قوی کنیم، واجباتمان را به نحو احسن انجام بدهیم و از طرفی ترک گناهان کنیم! این طوری می توانیم خودمان را به آن حد معرفت امام برسانیم.

استاد احسان عبادی

نوشته‌های مرتبط

محل حکومت امام زمان بعد از ظهور کجاست

Montazer

اگر به اندازه آب خوردن به ما نیاز داشتند ظهور میکردیم

Montazer

دلایل عمر طولانی امام زمان

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد