دسته‌بندی نشده

میزان علاقه امام زمان به شیعیان

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

محتوای مطلب

خواندن مطالب مفید بیشتر
ملاقات علماء بزرگ اسلام با امام زمان

تشــــــــــــرفـــــــــــاتش

میزان علاقه امام زمان(عج) به شیعیان

محمد بن مهزیار زمانی که امام زمان(عج) به دنیا آمده و در قنداقه بودند، خدمت امام حسن عسکری(ع) رسید و امام عصر(عج) را دید.

امام حسن عسکری(ع) بسیار خوشحال بودند و یک انگشتر به محمد بن مهزیار هدیه دادند و وی انگشتر را از حضرت(ع) گرفت و به اهواز رفت و چندسالی گذشت و در زمان غیبت صغری به سامرا آمد.

 وی مشرف به حج شد و در طواف خانه خدا بسیار گریه کرد،دلش شکست و به خدا عرضه داشت، «خداوندا! من مهدی(عج) را در قنداقه دیده ام اما چندسالی است، ایشان را ندیدم و دلم از غم در حال ترکیدن است، خدایا این شیعیان آخرالزمان چه می کشند که عمری زندگی می کنند اما حضرت(عج) را نمی بینند» یعنی محمد بن مهزیار به حال ما در طواف خانه خدا گریه کرد.

بعد از اتمام طواف، فرستاده امام زمان
(عج) نزد وی آمد و او را به محضر حضرت(عج) برد، محمد بن مهزیار کنار ناودان طلا رفت و امام زمان(عج) را ملاقات کرد و حضرت(عج) فرمودند: «دیدی با ما چه کردند؟ کاری کردند که ما مجبور شدیم، از نظرها غایب شویم.»

محمد بن مهزیار می گوید: یک لحظه به ذهنم رسید که نکند حضرت(عج) مرا خواسته اند تا انگشتری پدرشان را از من بگیرند که آقا فرمودند: «ای محمد بن مهزیار، ما اهل بیت(ع) چیزی را که به کسی دهیم، پس نمی گیریم و یک انگشتر هم من به تو هدیه می دهم.»

امام زمان(عج) خطاب به محمد بن مهزیار فرمودند: «در طواف دلت، به حال شیعیان ما سوخت؟»، وی گفت: بله! دلم سوخت و به خدا عرضه داشتم، من که مهدی(عج) را دیده ام و در قنداقه دستش را بوسیده ام، چندسالی است که ایشان را ندیده ام، دلم از غم در حال منفجر شدن است، آقاجان! شیعیان آخرالزمان در فراق شما چه می کشند؟ که عمری زندگی می کنند، پیر می شوند، می میرند و شما را نمی بینند؟

امام زمان(عج) در پاسخ این جمله را فرمودند: «این شیعیان من که در آخرالزمان می آیند، مرا نمی بینند و بدون دیدن من، از دنیا می روند و به من معتقد هستند، اگر بدانند که من چقدر آنان را دوست دارم، از شوق دق می کنند و می میرند.

حجت الاسلام و المسلمین سيدحسين هاشمی

صوت انلاین

خواندن مطالب مفید بیشتر
داستان برطرف شدن مشکلات توسط امام زمان(عج)

[button_link size=”medium” src=”http://dl.beitezohoor.ir/mp3/alaghe-emamzaman-be-shiayan-beitezohoor.ir.mp3″]دانلود با لینک مستقیم[/button_link]

 

نوشته‌های مرتبط

دانلود سخنرانی رائفی پور

Entezar

دانلود مستند پوشش زنان قبل انقلاب و بعد انقلاب

Entezar

عکس نوشته های مهدوی

Entezar

دانلود سخنرانی استاد زائری درباره حجاب

Entezar

دعای امام رضا(ع) برای امام زمان(عج)

Entezar

دانلود کلیپ آخرین بار که به یاد امام زمان افتادید کی بود ؟

Entezar

عکس های نیمه شعبان hd با کیفیت اچ دی

Entezar

کلیپ میلاد امام زمان(عج) برای اینستاگرام

Entezar

سبک زندگی مهدوی

Entezar

دانلود رایگان کتاب از زبان پدر

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد