متن مهدوی

معرفی امام زمان(عج) توسط امام حسین عسکری(ع)

معرفی امام زمان(عج) توسط امام حسین عسکری(ع)

محتوای مطلب

معرفی امام زمان(عج) توسط امام حسین عسکری(ع)

معرفی حجت خدا به احمد بن اسحاق

«احمد بن اسحاق می‏گوید: به خدمت امام حسن عسکری علیه‌السلام وارد شدم، در نظر داشتم که در مورد جانشین آن حضرت سوال کنم، امام علیه‌السلام خود ابتداً فرمود:«ای احمد بن اسحاق!

خدای تبارک و تعالی، از روزی که حضرت آدم را آفریده، لحظه‏ ای زمین را خالی از حجت نگذاشته، و تا روز قیامت هرگز بندگان خودش را بی ‏حجت نخواهد گذاشت.

▪️خداوند به برکت حجت خود بلاها را از اهل زمین دفع می‏کند و به سبب او باران را فرو می‏ فرستد و به خاطر او برکات زمین را خارج می‏ کند».

 

810614748 15090 1 - معرفی امام زمان(عج) توسط امام حسین عسکری(ع)

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید

معرفی امام زمان(عج) توسط امام جواد(ع)

امام و جانشین بعد از شما کیست؟

پرسیدم: ای فرزند پیامبر! امام و جانشین بعد از شما کیست؟ امام (علیه‌السلام) از جای برخاست و شتاب‌زده وارد خانه شد و چون بازگشت کودک سه ساله‏ ای بر دوش خود داشت که صورتش همچون ماه شب چهارده می ‏درخشید. آنگاه خطاب به من فرمود:«ای احمد بن اسحاق، اگر نبود اینکه تو در پیش خدا و حجت‌های او عزیز هستی، این پسرم را بر تو عرضه نمی‏ کردم. او هم‌نام پیامبر خدا صلی الله علیه وآله وسلم و هم کنیه‏ آن حضرت است.

برای مطالعه بیشتر روی عبارت زیر کلیک نمایید

معرفی امام زمان توسط پیامبر

مثَل او در این امت مَثَل حضرت خضر و ذوالقرنین

▪️هم اوست که زمین را پر از عدل و داد کند، آن سان که پر از جور و ستم شده باشد».سپس فرمود:«ای احمد بن اسحاق! مَثَل او در این امت مَثَل حضرت خضر (علیه‌السلام) و ذوالقرنین است.

آنچنان از دیده‏ها غایب می‏ شود که کسی در آن دوران از هلاکت رهایی نمی ‏یابد، جز کسی که خداوند او را بر اعتقاد به امامت او ثابت و استوار نگهدارد و او را به دعا برای تعجیل فرج او موفق گرداند»

▪️احمد بن اسحاق می‏ گوید: عرض کردم: سرورم! آیا نشانه‏ دیگری نیز هست که دلم آرام بگیرد؟ آقازاده‏ی بزرگوار با زبان روشن و فصیح فرمود:
«من یکتا بازمانده از حجت‌های خدا در روی زمین هستم. من دست انتقام خدا از دشمنان او هستم. ای احمد بن اسحاق! پس از رویت دیگر نشان نپرس».

کمال الدین / ص۳۸۴
اثباه الهدی/ ج۳/ ص۴۸۰

الّلهُـــمَّ عَجِّــــــلْ لِوَلِیِّکَــــــ الْفَــــــــرَج الساعه

نوشته‌های مرتبط

درباره ﻣﺎﺩﺭ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻥ(عج)

Entezar

رابطه قیام امام حسین(ع) با حکومت حضرت مهدی(عج)

Entezar

نقد عرفان های نو ظهور قسمت شانزدهم

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد