داستان های امام زمان

ماجرای حضور امام زمان در عملیات کربلای ۵

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

 ماجرای حضور امام زمان(عج) در عملیات کربلای ۵

عباس کریمی، راوی اردوهای راهیان نور در گفت وگو با خبرنگار مهدویت خبرگزاری شبستان به مناسبت
فرا رسیدن هفته دفاع مقدس با اشاره به ارتباطات
رزمندگان این دوران با امام زمان (عج) و رواج فرهنگ مهدویت در جبهه ها اظهار کرد:

رزمندگان معتقد بودند از مقصد که به سمت جبهه ها که حرکت می کنند، باید ارتباط و توسل به ائمه اطهار (ع) را افزایش دهند و شهید محمدرضا شفیعی از افرادی بود که برای اعزام به جبهه ها، هزار صلوات نذر امام زمان (عج) در مسجد مقدس جمکران کرد.

✅برپایی دعای ندبه در جبهه ها

در جبهه ها نیز رزمندگان توسلات بسیاری به ائمه اطهار(ع) بویژه حضرت زهرا (س) داشتند و هر صبح جمعه چه در خط مقدم و چه در قرارگاهها، دعای ندبه برپا بود و توسل به امام زمان (عج) انجام می شد.

✅حضور امام زمان (عج) در عملیات کربلای 5

در این عملیات زمانی که یک سرگرد عراقی، اسیر  و به قرارگاههای عقب منتقل شد، به رزمنده های ما گفته بود که می خواهم با آن فرمانده ای که لباس سفید داشت و در جلوی سپاه حرکت می کرد، صحبت کنم رزمنده ها فرمانده را معرفی می کنند اما می گوید نه آن فرمانده لباس سفید بر تن داشت.

اکثر پیشرفت ها و موفقیت های دوران دفاع مقدس، به واسطه توسل های رزمنده ها به ائمه اطهار (ع) بویژه امام زمان (عج) بود، تصریح کرد: غربی ها در آن زمان به دنبال فراموشی اعتقاد به منجی و امام زمان (عج) بودند و پیروزی ها و توسل های رزمندگان در دوران دفاع مقدس به امام زمان (عج) در خنثی سازی این حربه، بسیار تاثیرگذار بود.

توسل های رزمندگان به امام زمان (عج)راهی برای اثبات وجود منجی(عج)رزمنده ها با عقیده و توسل های خود ثابت کردند منجی موعود(عج) حقیقت دارد و ان شاء الله با فرج خود باطل را از میان خواهد برد.

شهادت طلبی رزمندگان دفاع مقدس در میان همگان شهره است و همگی آنها تابع رهبری نایب امام زمان (عج) بودند و باورداشتند که در این میدان، پیروز واقعی جبهه حق خواهد بود.

✅پیروزی در کربلای 5 ناشی از توسلات به ائمه اطهار(ع) بود

زمانی که رمز عملیات کربلای 5«یا فاطمه الزهرا
(س)» انتخاب شد، روحیه توسل در میان رزمندگان افزایش یافت که در نهایت پیروزی و موفقیت حاصل شد.

✅فرماندهی جوانان در دوران دفاع مقدس

⚜محمود کاوه فرمانده 25 ساله در دوران دفاع مقدس بود که در هیچ کشوری این جوان را فرمانده نیروها قرار نمی دهد اما این جوانان در ایران اسلامی به تبعیت از سپاه امام زمان (عج) فرمانده بودند.

شهدای دوران دفاع مقدس عقاید بسیار والایی داشتند و آنها به واقع در زمره یاران امام زمان (عج) بودند و ولایت پذیری بالایی نیز داشتند و می توان گفت مصداق یاران امام زمان (عج) در رزمندگان دوران دفاع مقدس متجلی بود و حتی دفاع مقدس به نوعی تصویرسازی واقعه عاشورا بود.

بخش اعظم موفقیت های دوران دفاع مقدس ناشی از توسلات به ائمه اطهار (ع) بود، در عملیات مرصاد زمانی که عراقی ها به تنگه حسن آباد رسیدند، جلوی آنها گرفته شد و این اتفاق ناشی از توسلات رزمندگان بود که اعلام کردند در حال روضه خوانی و تعزیه برای امام حسین (ع) بودند و وقتی با عراقی ها روبرو شدند، آنها را شکست دادند.

نوشته‌های مرتبط

داستان پولِ حلال

Montazer

داستان از سیاحت غرب درباره امام زمان3

Montazer

داستان ملاقات شیخ حسنعلی نخودکی با امام زمان

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد