تفسیر دعای عصر غیبت

شرح و تفسیر دعای عصر غیبت قسمت دهم

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

شرح و تفسیر دعای عصر غیبت

قسمت دهم


مقام معظم رهبری درجمع پاسداران سال قبل گفتند که خرمشهرها در پیش رو است!و این خرمشهرها دیگر جنگ نظامی نیست!

اینکه در فضای مجازی می بینید دشمن شبهه مطرح می کند و متأسفانه جوانهای ما از این شبهات به راحتی گمراه میشوند،اینهاست!!

به راحتی طرف یک جمله ای را از کتاب یکی از مثلا نویسندگان شیعه مطرح می کند! ، آن بنده خدا که می خواند نمی داند، نظر یک نویسنده نظر کل شیعه که نیست، نظر او هست!

شیخ صدوق با تمام بزرگواری خودش، که محدث بزرگ شیعه است! نظرش در کتاب من لا یحضره الفقیه این است که با لباس آلوده به شراب می توان نماز خواند! نظر ایشان هست، نظر کل شیعه که نیست!

با نظر یک نفر کل اعتقادات شیعه که اثبات نمی شود!! آن بنده خدا هم که خبر ندارد، می گوید پس در کتب شیعه اینها را نوشته است! نسبت به شیعه به راحتی بدبین می شود! خیلی حواسمان جمع باشد اینکه می گویند، معرفت سلب شدنی است٫ اینجاست! الان فکر می کنیم خوبیم، از کجا معلوم که در آینده هم خوب باشیم!!

به همین خاطر می گوییم  انسان باید این دعای کسب معرفت را همیشه بخواند، “که خدا این معرفت از من گرفته نشود! “البته خدا هیچ وقت این معرفت را از ما نمی گیرد!

شبیه دانشگاه٫ به طرف می گویی این ترم نمره ات چه شد!؟ می گوید استاد من را انداخت! استاد تو را نیانداخت٫ درس نخواندی و افتادی! این هم همان است، خدا آدم را گمراه نمی کند٫ طرف خودش به آن مسیر می رود!  نتیجه آن مسیر گمراهی است٫ اثر وضعی آن قضیه است!

خواندن مطالب مفید بیشتر
تفسیر دعای عصر غیبت قسمت پنجاه و دوم

مثلا طرف قاتل است٫ جهنم می رود! خدا که این را از قصد به جهنم نمی اندازد!! خدا که مقصر نبود، خودش قتل کرد!

حدیث دیگر از امام صادق(ع) درباره ی کسب معرفت ،می گوید: آیه معروف «رَبَّنَا لَا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَیْتَنَا وَهَبِ لَنَا مِنْ لَدُنْك رَحْمةَ إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّاب»[ آل‌ﻋﻤﺮان/ آیه8]  این سوره را زیاد بخوانید و اطمینان داشته باشد
که دلتان به سمت باطل میل نخواهد کرد! (فکر نکنید همیشه این طوری هستید٫این آیه را زیاد بخوانید و حواستان جمع باشد) (تفسیر عیاشی/ج1,ص164)

اینکه می گویم دعا این قدر مهم است برای این است که، در فرازهای مختلف این دعا دائم از خدا طلب معرفت می کنند! “خدایا به من معرفت بده! خدایا من را بدون معرفت نمیران..! ”

️یک قسمت دیگری که از این فراز به دست می آید “شهادت به ائمه اثنی عشر” است!! وقتی می گویی خدایا من را به ولایت این دوازده امام هدایت کن٫ یعنی اعتقاد دارم که ائمه دوازده تا هستند.

ادامه دارد …

استاد احسان عبادی

نوشته‌های مرتبط

شرح دعای عصر غیبت قسمت بیست و نهم

Entezar

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت چهلم

Montazer

شرح دعای عصر غیبت قسمت بیست و سوم

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد