احادیث امام صادق (ع)

داستان پیراهن حضرت مهدی(عج)

? دانستنیهــــ?ــــاے مهــــ?ــــدویت

✨پیراهن حضرت مهدی(عج)✨

?در روايات فراواني گفته شده برخي از ميراث پيامبر اکرم(‏ص) و ائمه اطهارعليهم السلام نزد حضرت مهدی(ع) است. از جمله آنها پيراهن پيامبر(ص).

?يعقوب بن شعيب از امام صادق‏ (ع) روايت کرده که آن حضرت فرمود:

⁉️«آيا پيراهن قائم را که با [بر تن داشتن] آن قيام کند، نشانت ندهم؟ عرض کردم: چرا… پس [آن حضرت] جعبه ‏اي را خواست و آن را گشود و از آن پيراهن کرباسي را بيرون آورد. آن را باز کرد (يا روي زمين پهن کرد). ناگاه ديدم در آستين چپ آن، خون مشاهده مي‏شود (خون آلود است).?

??سپس فرمود: اين پيراهن رسول خدا(ص) است؛ روزي که دندان‏هاي پيشين آن حضرت ضربه ديد، آن را بر تن داشت و قائم دراين پيراهن قيام خواهد کرد. [راوي گويد:] من آن خون را بوسيدم و بر روي خويش نهادم
(به صورت خود ماليدم). سپس امام صادق‏(ع) آن را در هم پيچيد و برداشت». [1]

?همچنين ابوبصير از حضرت صادق‏ (ع) چنين نقل کرده است: «…يَکُونُ عَلَيهِ قَمِيصُ رَسُولِ اللهِ‏صلي الله عليه وآله الَّذِي عَلَيْهِ يَومَ اُحُدٍ…» [2] ؛ «… پيراهن رسول خدا(ص) که در روز احد به تن داشت، بر تن او است…».??

??البته دربرخي روايات نيز لباس حضرت مهدی(ع) همان لباس حضرت علی(ع) بيان
شده است.✅

?حماد بن عثمان مي‏گويد: در خدمت امام صادق‏( ع) بودم که مردي به آن حضرت عرض کرد: خداوند به صلاحت دارد! شما فرموديد که علي بن ابيطالب‏ (ع)لباس خشن به تن مي‏کرد؛ پيراهن چهار درهمي مي‏پوشيد و امثال اين‏ها، در حالي که مي‏بينم شما خود جامه ‏اي نيکو پوشيده ‏ايد!?

?حماد مي‏گويد: حضرت به او فرمود: «علي بن ابيطالب‏ (ع) آن لباس‏ها را در زماني مي‏پوشيد که عيب نبود.اگر چنان لباس‏هايی را امروز
مي‏پوشيد موجب شهرت او مي‏شد.♻️

??امام صادق‏ (ع)در اين باره فرموده است: «پس بهترين لباس هر زماني، لباس اهل آن زمان است؛ ولي هنگامي که قائم ما اهل بيت قيام کرد، لباس علی (ع)را بر تن کرده و به روش آن حضرت عمل خواهد کرد».(3)

?منابع
[1] الغيبة، ص 243، ح 42.
[2] همان، ص 307، باب 19، ح 2.
[3] الکافي، ج 1، ص 411، ح 4

نوشته‌های مرتبط

امتحان ایمان مردم در زمان ظهور

Montazer

مسجد سهله در زمان ظهور

کبری خجسته

حدیث قاضى حقيقى

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد