داستان پیراهن حضرت مهدی(عج)

? دانستنیهــــ?ــــاے مهــــ?ــــدویت

✨پیراهن حضرت مهدی(عج)✨

?در روایات فراوانی گفته شده برخی از میراث پیامبر اکرم(‏ص) و ائمه اطهارعلیهم السلام نزد حضرت مهدی(ع) است. از جمله آنها پیراهن پیامبر(ص).

?یعقوب بن شعیب از امام صادق‏ (ع) روایت کرده که آن حضرت فرمود:

⁉️«آیا پیراهن قائم را که با [بر تن داشتن] آن قیام کند، نشانت ندهم؟ عرض کردم: چرا… پس [آن حضرت] جعبه ‏ای را خواست و آن را گشود و از آن پیراهن کرباسی را بیرون آورد. آن را باز کرد (یا روی زمین پهن کرد). ناگاه دیدم در آستین چپ آن، خون مشاهده می‏شود (خون آلود است).?

??سپس فرمود: این پیراهن رسول خدا(ص) است؛ روزی که دندان‏های پیشین آن حضرت ضربه دید، آن را بر تن داشت و قائم دراین پیراهن قیام خواهد کرد. [راوی گوید:] من آن خون را بوسیدم و بر روی خویش نهادم
(به صورت خود مالیدم). سپس امام صادق‏(ع) آن را در هم پیچید و برداشت». [۱]

?همچنین ابوبصیر از حضرت صادق‏ (ع) چنین نقل کرده است: «…یَکُونُ عَلَیهِ قَمِیصُ رَسُولِ اللهِ‏صلی الله علیه وآله الَّذِی عَلَیْهِ یَومَ اُحُدٍ…» [۲] ؛ «… پیراهن رسول خدا(ص) که در روز احد به تن داشت، بر تن او است…».??

??البته دربرخی روایات نیز لباس حضرت مهدی(ع) همان لباس حضرت علی(ع) بیان
شده است.✅

?حماد بن عثمان می‏گوید: در خدمت امام صادق‏( ع) بودم که مردی به آن حضرت عرض کرد: خداوند به صلاحت دارد! شما فرمودید که علی بن ابیطالب‏ (ع)لباس خشن به تن می‏کرد؛ پیراهن چهار درهمی می‏پوشید و امثال این‏ها، در حالی که می‏بینم شما خود جامه ‏ای نیکو پوشیده ‏اید!?

?حماد می‏گوید: حضرت به او فرمود: «علی بن ابیطالب‏ (ع) آن لباس‏ها را در زمانی می‏پوشید که عیب نبود.اگر چنان لباس‏هایی را امروز
می‏پوشید موجب شهرت او می‏شد.♻️

??امام صادق‏ (ع)در این باره فرموده است: «پس بهترین لباس هر زمانی، لباس اهل آن زمان است؛ ولی هنگامی که قائم ما اهل بیت قیام کرد، لباس علی (ع)را بر تن کرده و به روش آن حضرت عمل خواهد کرد».(۳)

?منابع
[۱] الغیبه، ص ۲۴۳، ح ۴۲.
[۲] همان، ص ۳۰۷، باب ۱۹، ح ۲.
[۳] الکافی، ج ۱، ص ۴۱۱، ح ۴انشا الله بتونیم سرباز خوبی برای امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشیم -------------------------------------------------- ما زخم خورده ی پهلوی مادرمان حضرت زهرا (س) هستیم .


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هفده =