داستان های امام زمان

داستان خاتون عشق بخش نهم

احادیث امام زمان (عج),داستان های امام زمان(عج),داستان های مهدوی,اشعار درباره امام زمان(عج),اشعار مهدوی,تشرفات خدمت ولی عصر,تشرفات خدمت امام زمان(عج),سخن بزرگان درباره امام زمان,سخنرانی های مهدوی

داستان خاتون عشق بخش هشتم


((نرجس(ملیکا)انتخابش را کرد و گفت عزت ابدی را میخواهم،امام هادی علیه السلام فرمودند:
– بشارت باد تورا فرزندی که پادشاه شرق و غرب عالم خواهد شد و زمین را پر از عدل و داد خواهد کرد،پس از آنکه از ظلم و جور لبریز شده باشد.
– سرورم!این فرزند از کدام شوهر خواهد بود؟!
– از آن کسی که پیامبر اسلام در فلان شب در فلان ماه و فلان سال رومی تو را برای او خواستگاری نمود.در آن شب حضرت عیسی بن مریم و وصی او تو را برای چه کسی تزویج کردند؟!
– در آن شب مرا برای فرزند دلبند شما تزویج کردند.
– آیا اورا می شناسی؟!
– مولای من!چگونه اورا نمیشناسم و حال آنکه از شبی که به دست حضرت فاطمه سلام الله علیها مسلمان شده ام شبی نیست که او به دیدن من نیاید.
امام دهم به غلامشان که نامش کافور بود فرمودند که خواهرشان حکیمه خاتون را,به نزد ایشان بیاورد،هنگامی که حکیمه وارد شد امام هادی علیه السلام به او فرمودند:این دختر همان است که گفته بودم؛خواهرم!اورا به خانه خود ببر و مسایل و احکام اسلام را به او بیاموز.
حکیمه خاتون،نرجس را با شادمانی تمام در آغوش گرفت و او را طبق دستور امام هادی علیه السلام به منزل خود برد…))
حکیمه خاتون،نرجس را به خانه خود برد و تمامی احکام و آداب اسلام را به او آموخت،در یکی ازین روزها امام حسن عسکری علیه السلام به خانه عمه شان حکیمه خاتون میروند و:
– سلام بر عمه بزرگوار ما حکیمه،
– سلام بر شما فرزند دلبند برادرم.خوش آمدید.
– حال نرجس چطور است؟!
– حال ایشان بسیار خوب است و تمامی احکام اسلام را به خوبی آموخته اند.فرزند برادر!آیا میل دارید ایشان را به,نزد شما بفرستم؟!
– نه عمه جان؛ اما از او در شگفتم!
– شگفتی شما از چیست؟!
– به زودی فرزندی از وی پدید می آید که نزد خدای تعالی گرامی است و خداوند به واسطه او زمین را پر از عدل و داد میگرداند همچنانکه از ظلم پر شده باشد؛
– آقای من!آیا نرجس را,به,نزد شما بفرستم؟!
– در این باره از پدرم کسب اجازه کنید.
و حکیمه خاتون جامه پوشیده به سمت منزل برادرشان امام هادی علیه السلام به راه افتادند تا اجازه بگیرند که نرجس را به نزد امام عسکری علیه السلام بفرستند…

ادامه دارد…
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

نوشته‌های مرتبط

داستان پولِ حلال

Montazer

علامه مجلسی از امداد امام زمان(عج)

Entezar

داستان درخواست دعا براى فرزند

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد