متن مهدوی

حدیث شناسی بخش سوم

حدیث شناسی

⬅️سلسله مباحث حدیث شناسی  مهدوی شماره 3

بررسی کتب معتبر حدیث مهدوی

حدیث جعلی عبدالله

حدیثی  پخش شده که ،فردی در حجازبه حکومت خواهد رسید ،که به نام حیوان ، تعبیر دادند به فهد پادشاه قبلی عربستان  که ( فهد به فارسی پلنگ می گویند.) بعد از او برادرش عبدالله خواهد آمد پیغمبر سه بار تکرار می کند که وای بر شیعیان ما از دست او، خبر مرگش را به من بشارت  بدهید تا من بشارت  ظهور حجت را به شما بدهم سند حدیث در کتاب  مسند احمدبن حنبل از کتب  معتبر اهل سنت .ذکر کردند .

چنین روایتی در این کتاب  وجود ندارد، پس  این حدیث کاملا جعلی است . در هیچ کتاب روایی و حدیثی نیست .

جعلی با ضعیف فرق می کند  ضعیف یعنی سند دارد سندش ضعیف هست وقتی می گوییم جعلی  به این معنی است که حدیثی نداریم، این حدیث جعل شده و  به هیچ عنوان صحت ندارد متاسفانه حتی بعضی سخنرانان  مطرح کشور هم در سخنرانیهای خود این حدیث را به عنوان بشارت ظهور نقل کرده اند که بعداز مرگ عبدالله این حدیث پخش شد.

اما یه حدیث  راجع  به عبدالله  در کتاب الغیبه شیخ طوسی آمده  که  امام صادق(ع) می فرماید .هرکس مرگ عبدالله را ضمانت بکند من هم ظهور را برای او تضمین می کنم

در این روایت  فقط نوشته عبدالله حرفی از پادشاه حجاز بودن، یا پادشاه فلان کشور باشد  اشاره نشده . پس نمی توانیم بگوییم این همان پادشاه عربستان هست ، اجازه ی تطبیق دادن هم  نداریم .

این خبر،خبر واحد هست یعنی  فقط شیخ طوسی نقل کرده و شخص  دیگری نقل نکرده است .

از کجا معلوم  این عبدالله ،عبدالله عربستان باشد.پادشاه کشورهای دیگه هم نامشان عبدالله هست . این عبدالله از علائم غیر حتمی ظهور است و علائم غیر حتمی ظهور ممکن هست  اصلا رخ ندهد.

مراقب احادیث جعلی مهدویت باشیم.

برگرفته ازفایل حدیث شناسی مهدوی
شماره 3

استادعبادی

حدیث شناسی مهدوی شماره  3
بررسی حدیث جعلی عبدالله

نوشته‌های مرتبط

گونه شناسی یاران امام زمان(عج)

Entezar

بخشش گناه شیعیان توسط امام زمان(عج)

مصطفی میرعابدینی

لقب الغوث امام زمان

امیرحسین عامری
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد