حدیث امام کاظم (ع) در رابطه با ظهور

?امام کاظم?

✅✅«يغيب عن ابصار الناس شخصه و لا يغيب عن قلوب المومنين ذکره، و هو الثاني عشر منا، يسهل الله له کل عسير و يذلل له کل صعب و يظهر له کنوز الأرض و يقرب له کل بعيد، و يبير به کل جبار عنيد، و يهلک علي يده کل شيطان مريد. ذاک ابن سيدة الاماء الذي يخفي علي الناس ولادته، و لا يحل لهم تسميته، حتي يظهره الله عزوجل، فيملأ به الأرض قسطا و عدلا، کما ملئت جورا و ظلما».✅✅


??«شخص او از ديدگان ناپديد مي‏شود ولي ياد او هرگز از خاطره‏ي مومنان فراموش نمي‏شود. او دوازدهمين ماست که خداوند هر مشکلي را براي او آسان سازد، و هر سختي را براي او هموار نمايد، گنج‌هاي زمين را براي او ظاهر کند، و راه‌هاي دور را براي او نزديک نمايد، ستمگران را به دست او نابود سازد، و اغواگران را به وسيله‏ي او از هستي براندازد. او پسر بهترين کنيزان است، که ولادتش بر مردمان پوشيده باشد، و بردن نام او روا نباشد (اشاره به تقيه شيعيان در غيبت صغري)، تا خداوند تبارک و تعالي اذن ظهور دهد و به دست او زمين را پر از عدل و داد نمايد، چنانکه پر از ظلم و بي‌داد شده باشد».??

?بحار الانوار/ج 51/ ص150انشا الله بتونیم سرباز خوبی برای امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشیم -------------------------------------------------- ما زخم خورده ی پهلوی مادرمان حضرت زهرا (س) هستیم .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شش =