آذر ۲۶, ۱۳۹۷
متن مهدوی

توقیع امام زمان (عج)

 ☀️ #توقیع امام زمان (عج)☀️

?امام زمان (ع) در توقيعي به خط مبارک خود ، بعد از دعا براي عافيت شيعيان از ضلالت و فتنه ها و درخواست روح يقين و عاقبت به خيري آن ها و تذکر به اموري چند مي فرمايد :

?« و في ابنه رسول الله صلي الله عليه و آله لي أسوه حسنه » ؛(1)
 «فاطمه دختر رسول خدا(ص) براي من اسوه و الگويي نيکوست.»
 
??در اين که حضرت مهدي (ع) کدام گفتار يا رفتار حضرت فاطمه (س)را سرمشق خويش قرار داده اند ، احتمالات فراواني بيان شده است که در اين جا به سه مورد آن اشاره مي کنيم :

1⃣حضرت زهرا(س) تا پايان عمر شريفش با هيچ حاکم ظالمي بيعت نکرد . حضرت مهدي (ع)هم بيعت هيچ سلطان ستمگري را بر گردن ندارد .

2⃣شأن صدور اين نامه اين است که برخي از شيعيان ، امامت ايشان را نپذيرفتند . حضرت در جواب عملکرد آن ها فرمود : « اگر مي توانستم و مجاز بودم آن چنان مي کردم که حق بر شما آشکار گردد و به گونه اي که هيچ شکي بر شما باقي نماند ، ولي مقتداي من حضرت زهرا(س)است .

??ايشان با اين که حق حکومت از حضرت علي(ع) سلب شد ، هيچ گاه براي بازگرداندن خلافت ، از اسباب غير عادي استفاده نکرد ، من نيز از ايشان پيروي مي کنم و براي احقاق حقم دراين دوران، راه هاي غيرعادي را نمي پيمايم».

3⃣حضرت در پاسخ نامه فرموده اند: « اگر علاقه و اشتياق ما به هدايت و دستگيري از شما نبود به سبب ظلم هايي که ديده ايم ، از شما مردمان روي گردان مي شديم » . امام ، با اشاره به حضرت زهرا(س) مي خواهد بفرمايد:

??همان طوري که دشمنان به حضرت زهرا(س) آزار و اذيت و روا داشتند و سکوتي که مسلمانان پيشه کردند ، هيچ کدام سبب نشد که ايشان از دعا براي مسلمانان دست بکشند ، بلکه ديگران را بر خود مقدم مي داشتند ، من نيز اين ظلم ها و انکارها را تحمل مي کنم و از دل سوزي و دعا و راهنمايي و … براي شما چيزي فرو نمي گذارم .

?پي نوشت :
1- الغيبه طوسي ، ص 286 ، ح 245.
برگرفته از کتاب غيبت کبري.

? #بیا_تا_جوانم_بده_رخ_نشانم ?

⚫️آجرک الله یا صاحب الزمان (عج)⚫️
___________________________

Related posts

داد خواهی حضرت زهرا(س) نزد امام زمان(عج)

Entezar

دوران غربت و تنهایی امام زمان(عج)

Entezar

امام زمان(عج) را با چه نامی خطاب کنیم

Entezar

دیدگاه شما چیست؟

17 + سه =