متن مهدوی

توقیع امام زمان (عج)

 ☀️ #توقیع امام زمان (عج)☀️

?امام زمان (ع) در توقيعي به خط مبارک خود ، بعد از دعا براي عافيت شيعيان از ضلالت و فتنه ها و درخواست روح يقين و عاقبت به خيري آن ها و تذکر به اموري چند مي فرمايد :

?« و في ابنه رسول الله صلي الله عليه و آله لي أسوه حسنه » ؛(1)
 «فاطمه دختر رسول خدا(ص) براي من اسوه و الگويي نيکوست.»
 
??در اين که حضرت مهدي (ع) کدام گفتار يا رفتار حضرت فاطمه (س)را سرمشق خويش قرار داده اند ، احتمالات فراواني بيان شده است که در اين جا به سه مورد آن اشاره مي کنيم :

1⃣حضرت زهرا(س) تا پايان عمر شريفش با هيچ حاکم ظالمي بيعت نکرد . حضرت مهدي (ع)هم بيعت هيچ سلطان ستمگري را بر گردن ندارد .

2⃣شأن صدور اين نامه اين است که برخي از شيعيان ، امامت ايشان را نپذيرفتند . حضرت در جواب عملکرد آن ها فرمود : « اگر مي توانستم و مجاز بودم آن چنان مي کردم که حق بر شما آشکار گردد و به گونه اي که هيچ شکي بر شما باقي نماند ، ولي مقتداي من حضرت زهرا(س)است .

??ايشان با اين که حق حکومت از حضرت علي(ع) سلب شد ، هيچ گاه براي بازگرداندن خلافت ، از اسباب غير عادي استفاده نکرد ، من نيز از ايشان پيروي مي کنم و براي احقاق حقم دراين دوران، راه هاي غيرعادي را نمي پيمايم».

3⃣حضرت در پاسخ نامه فرموده اند: « اگر علاقه و اشتياق ما به هدايت و دستگيري از شما نبود به سبب ظلم هايي که ديده ايم ، از شما مردمان روي گردان مي شديم » . امام ، با اشاره به حضرت زهرا(س) مي خواهد بفرمايد:

??همان طوري که دشمنان به حضرت زهرا(س) آزار و اذيت و روا داشتند و سکوتي که مسلمانان پيشه کردند ، هيچ کدام سبب نشد که ايشان از دعا براي مسلمانان دست بکشند ، بلکه ديگران را بر خود مقدم مي داشتند ، من نيز اين ظلم ها و انکارها را تحمل مي کنم و از دل سوزي و دعا و راهنمايي و … براي شما چيزي فرو نمي گذارم .

?پي نوشت :
1- الغيبه طوسي ، ص 286 ، ح 245.
برگرفته از کتاب غيبت کبري.

? #بیا_تا_جوانم_بده_رخ_نشانم ?

⚫️آجرک الله یا صاحب الزمان (عج)⚫️
___________________________

نوشته‌های مرتبط

یگانه بودن امام معصوم

Entezar

فضیلت صلوات

Montazer

نقد عرفان های نو ظهور قسمت بیستم

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد