تفسیر دعای عصر غیبت

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت چهل و یکم

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

تفسیر دعای عصر غیبت

قسمت چهل و یکم

«بِحِفْظِكَ الَّذٖی لا یَضٖیعُ مَنْ حَفِظْتَهُ بِهِ، وَ احْفَظْ فٖیهِ رَسُولَكَ، وَ وَصِیَّ رَسُولِكَ عَلَیْهِ وَ ٰالِهِ السَّلٰامُ..» همان محافظتی که رسول خودت و جانشینان او را با آن محافظت کردی!! (اینجا فرازی است در رابطه با دعا برای حفظ جان حضرت)

شرها دو دسته هستند;
1- شر انسانی
2- شر طبیعی

شر انسانی که مشخص است انسانهای شرور…، شر طبیعی آن مریضی ها! آن آفت های طبیعی که برای انسان ممکن است نازل شود،!

دعا برای حفظ جان حضرت چیزی است که خدای متعال انجام داده است، رسولان و انبیاء این دعا را کردند! پس چه قدر خوب است که ما هم این دعا را همراه خودمان داشته باشیم و برای این بزرگان و اهل بیت دعا کنیم!!

مخصوصا برای وجود نازنین امام عصر (عج) چون شیطان وجود دارد! و هر لحظه امکان دارد این شر به ناحیه ی وجود مقدس امام زمان (عج) برسد، پس ما هم باید هر لحظه برای امام عصرمان دعا کنیم!

امام معصوم نقل می کند! شب 23 ماه رمضان اگر می توانی در نماز، در قیامت! در رکوعت، در سجودت، در همه ی حال دعای «اَللّٰهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ..» را بخوان، این دعا در شب 23 رمضان وارد شده و بعد امام می گوید؛ در تمام مراحل زندگی ات این دعا را ترک نکن و بخوان!

همان طور که تسبیح به دست می گیرد و ذکر صلوات و استغفار.. را دائم الذکر می گویید، یکبار هم در طول روز تسبیح دست بگیرید و صدتا دعای «اَللّٰهُمَ کُنْ لِوَلِیِّکَ..» را پشت سر هم بخوانید! به خواندن دائمی این دعای «اَللّٰهُمَ کُنْ..» توصیه شده است

شاید همیشه نشود، ولی ، اکثر ایام منظورمان است، در 24 ساعت شبانه روز در هر زمانی که می شود! کارهایتان را نیت امام زمانی بکنید، مثلا در هنگام غذا درست کردن، زبان انسان که آزاد است می تواند این دعاها را بخواند!  بعضی ها می گویند حواست نیست دعا ضرر دارد؟ نه، دعای«اَللّٰهُمَ کُنْ لِوَلِیِّکَ..» دعایی است که در حق امام زمان (عج) است اثر می گذارد، حتی اگر حواست هم نباشد!

امام خمینی کتابی به نام ″نصایح″ دارد، که در آن به پسر خودش احمد آقا می گوید، اینکه قرآن بخوانی بدون معنی فایده ندارد مکر شیطان است!

درست است قرآن با معنی خواندن یقینا ثوابش بالاتر است، ولی قرآن بدون معنی خواندن هم ثواب خاص خودش را دارد!! این هم همین است طرف می گوید دعا و صلوات که می فرستی حواست نیست، تسبیح همیشه دستت است، این مکر شیطان است!

ادامه دارد …

استاد احسان عبادی

نوشته‌های مرتبط

شرح و تفسیر دعای عصر غیبت قسمت دهم

Montazer

شرح و تفسیر دعای عصر غیبت قسمت سی و یک

Entezar

شرح و تفسیر دعای عصر غیبت قسمت چهارم

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد