تفسیر دعای عصر غیبت

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت چهل و چهارم

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

تفسیر دعای عصر غیبت

قسمت چهل و چهارم

«اَللّٰهُمَ وَ مُدَّ فٖی عُمْرِهِ…» در این فراز می گوید؛ خدایا عمر امام زمان (عج) را زیاد کن «وَ زِذْ فٖی اَجَلِهِ..» ″ زِدْ، یعنی زیاد″ اجلش را زیاد کن!(زندگی اش را زیاد کن)

«وَاَعِنْهُ عَلیٰ ما وَلَّیْتَهُ، وَاسْتَر ْعَیْتَهُ..» و آن کارهایی که به او سپردی و باید آنها را انجام بدهد، در این کارها کمکش کن!

⬅️بحث را این طور ادامه می دهیم:

☝️?اول برای افزایش طول عمر امام عصر (عج) دعا می کند.! ما چه دعا بکنیم، چه دعا نکنیم !خدا یقینا طول عمر به امام زمان (عج) داده است و جلوتر هم تا زمان ظهور خواهد داد!

⁉️ شاید بگویید این دعایی که استجابتش معلوم است چه فایده ای دارد؟؟ در دعا، نباید فقط به بحث استجابتش نگاه کنیم! دعا علاوه بر بحث استجابت، فایده ای که دارد برای خود ماست!

??شما این دعا را هزار و چهارصد سال در ماه رمضان می خوانید «اَللّٰهُمَّ اَغْنِ کُلَّ فَقٖیرٍ» در حالی که هزار وچهارصد سال است این دعا مستجاب نشده است!! و کل فقیرها به هیچ عنوان غنی نشده اند!

⁉️پس آیا خواندن این دعا بی خود است!؟ نه، می گوییم این دعا علاوه بر خاصیتی که دارد، یک خاصیت هم برای خود ما دارد! ما به آن ثواب می رسیم، ما به آن قرب الهی می رسیم!

در رابطه با اینکه دعا در کارها چه قدر فایده دارد! روایتی از امام موسی (ع) در کتاب (کافی، ج2،
ص470) است که می گوید؛ بر شما باد به دعا کردن زیرا دعا به درگاه خدا و خواستن از او بلایی را که مقدر شده و قطعی است و چیز زیادی نمانده تا آن بلا بر شما نازل شود، برمی گرداند! (این اثر دعاست)

نکته مهم:

دعا برای طول عمر امام زمان (عج) کامل تر از دعای برای سلامتی امام زمان (عج) است! سلامتی ممکن است مقطعی باشد، ولی وقتی دعا برای طول عمر می کنید داخلش هم سلامتی است، هم طول عمر!!

در حقیقت این دعا به خود ما هم بر می گردد و خدا توفیق این طول عمر را به خود ما خواهد داد، با همین فراز دعا را از خواستن، با یک تیر چند نشان می زنیم!

 

ادامه دارد …

استاد احسان عبادی

 

نوشته‌های مرتبط

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت پنجاه و هشتم

Entezar

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت سی

Entezar

شرح دعای عصر غیبت قسمت پنجاه وسوم

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد