تفسیر دعای عصر غیبت

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت پنجاهم

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

شرح و تفسیر دعای عصر غیبت

قسمت پنجاهم

در کلام بزرگان آمده، که می خواهید یاد دائمی حضرت را داشته باشید چه کاری باید بکنید!؟ آیت الله کشمیری این طور فرمودند؛ سعی کنید روزی یک ساعت با حضرت خلوت کنید و در جای خلوت زیارت آل یاسین را بخوانید!

این توصیه ای که همیشه می کنیم که زیارت آل یاسین بخوانید، فایده اش اینجاست!! چون با زیارت آل یاسین مستقیم با خود حضرت حرف می زنید! زیارت عاشورا خوب است، زیارت جامعه خوب است! بقیه خوب هستند، نمی گوییم بقیه بد است! ولی زیارت آل یاسین یک خاصیتی که دارد شما مستقیم دارید با خود امام زمان (عج) صحبت می کنید! صلوات مستقیم به خود حضرت برمی گردد)

آیت الله کشمیری می گوید؛ سعی کنید روزی یک ساعت (به قول ما حتی کمتر هم شده) با حضرت خلوت کنید و در جای خلوت آل یاسین بخوانید و زیاد بگویید؛ «یاصَاحِبَ الزَّمان اَدْرِکنی» و «یا صَاحِبَ الزَّمان أغِثنی» (به فریادم برس) می گوید فایده ی اینها این است که رفاقت شما با حضرت زیاد می شود!

اینکه می گوییم حداقل روزی پنج دقیقه با حضرت صحبت کنید، مثل یک دوست! خیلی خودمانی دلیلش همین است! شاید روزهای اول برای ما تأثیری نداشته باشد! اما کم کم این محبت حضرت وقتی به دل می نشیند! دیگر اشک جاری می شود و یک حالت بسیار معنویی پیدا می شود و یاد حضرت را هیچ وقت فراموش نمی کنیم!

علامه شیخ محمد تقی قزوینی ایشان می گوید؛ وظیفه ی ما این است که نام حضرت را زنده کنیم!! (در زمان حضرت علی (ع) مردم وقتی حضرت را فراموش کرده بودند! اصحاب ذکر یاعلی را زیاد می گفتند) ایشان می گویند؛ وظیفه ی ما این است که نام امام زمان (عج) را زیاد کنیم! پس در همه حال بگوییم «یا وَلی العَصْرِ یا صَاحِبَ الزَّمان (عج)»

جمله ای که آیت الله بهجت گفته است؛ بلند می شوی بگو یا صاحب الزمان! می نشینی بگو یا صاحب الزمان! هر کاری می خواهی بکنی! بگو یا صاحب الزمان (عج) این خودش باعث می شود نام حضرت در دلها بیفتند!

یاعلی را الحمدالله مردم ما زیاد می گویند! ولی سعی کنیم یا صاحب الزمان (عج) را هم بیشتر بگوییم، یاد حضرت را در دلها زنده بکنیم!

چند  ایام طلایی هست، شبهای قدر، شب های عاشورا و شب نیمه ی شعبان!! سه شبی که همه می آیند! هر پسر و دختری با هر تیپ و عقیده و هر چیزی هست می آیند! این سه شب را سخنران می تواند با چند دقیقه سخنرانی معرفتی مردم را به سوی حضرت دعوت بکند و متأسفانه می بینید که فراموش می شود این چیزها..!!

ادامه دارد..

استاد احسان عبادی

نوشته‌های مرتبط

شرح دعای عصر غیبت قسمت پنجاه وسوم

Entezar

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت بیست و چهارم

Entezar

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت چهل و پنجم

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد