تفسیر دعای عصر غیبت

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت شصتم

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

تفسیر دعای عصر غیبت

قسمت شصتم


در فراز بعدی دعای عصر غیبت؛ از خدا می خواهد! خدایا به امام زمان (عج) نصرت بده، امام زمان (عج) را یاری بده!

انواع تأییدات: یعنی خدای متعال وقتی بخواهد بنده ی خودش، امام و حجت خودش را تأییدکند و یاری بدهد چه طور یاری می دهد؟؟

1- تأیید با پیروزی، یعنی پیروزی جنگی. آیه [13/آل عمران] «قَدْ کَانَ لَکُمْ آیَةٌ فِی فِئَتَیْنِ الْتَقَتَا فِئَةٌ تُقَاتِلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَأُخْرَیٰ کَافِرَةٌ یَرَوْنَهُمْ مِثْلَیْهِمْ رَأیَ الْعَیْنِ، وَاللَّهُ یُؤَیِّدُ بِنَصْرِهِ مَنْ یَشَاءُ إِنَّ فِی ذَلَكَ لَعِبْرَةً لِأُولی الْأَبْصار» می گوید؛ قطعا یقینا (خدا دارد می گوید یقینا حتما) در برخورد میان دو گروه (یعنی شما و کفار) برای شما نشانه هایی بود! گروهی برای خدا می جنگیدند و گروهی کافر بودند! که می گوید این کفار مؤمنین را به چشم خودشان دو برابر می دیدند.

یک سوال؟ یکی از احمق هایی که علیه قرآن کار می کند می گوید قرآن تناقض دارد؟ می گوید یک جایی (در جنگ بدر یا جنگ دیگر ) قرآن می گوید ما شما را در چشم دشمنان اندک جلوه می دهیم! اما اینجا دارد می گوید شما را دو برابر نشان می دهیم پس این تناقضی برای قرآن است؟

در تفسیر این را می گوییم که این برای دو مرحله است: یکی مرحله ی قبل از شروع جنگ است که خدا مؤمنین را کم نشان می دهد که دشمن بگوید اینها کم هستند، زیاد نیستند می شود به راحتی اینها را شکست داد! و یکی مرحله ی شروع جنگ است که وقتی جنگ شروع شد آنجا خدا مؤمنین را زیاد جلوه می دهد که دشمن بترسد. پس در حقیقت تناقض در قرآن نیست!

می گوید مؤمنین را در چشم کفار دو برابر نشان می دادیم و خدا هر که را بخواهد به یاری خود تأیید می کند. این آیه به غزوه ی بدراشاره می کند، با وجود اینکه سپاه اسلام 313 نفر بودند، با اینکه خیلی طعنه ها می زدند که شما نمی توانید پیروز بشوید و… ولی توانستند
پیروز بشوند!

تأییدات الهی در این آیه، که به دو ✌️?نوع می شود اشاره کرد:

۱-اولین:تأیید با کمک فرشتگان و امدادهای غیبی

۲- دومین:نصرت همان وعده ای بود که خدا به مؤمنین داده بود، که یقینا شما در این جنگ پیروز هستید.

در مورد امام عصر(عج)هم همین است می گوید؛ با یارانی کمی که دارد(حالا یاران 313 نفر بارها گفتیم آنها فرمانده های لشکر هستند و هزاران هزار یار دیگری دارد. ولی یقینایاران امام عصر(عج) نسبتا به یاران دشمن مقدارشان کمتر است) یقینا خداوند متعال امام زمان (عج) را هم با امدادهای غیبی خودش و هم با وعده ی پیروزی یاری می کند! وعده ای از قبل به شما بدهند و به شما بگویند که حتما شما در این جنگ پیروز هستی، خود این یک قوت قلب است!!این یک تقویت روحیه برای شماست، که اگرثابت قدم باشیم!مطمئن هستیم که پیروزیم! خدا هم با آن وعده های قبلی وهم با تأییدات و امدادهای غیبی امام عصر(عج) و یارانش را کمک می کند!

ادامه دارد..

استاد احسان عبادی

 

نوشته‌های مرتبط

شرح دعای عصر غیبت قسمت بیست و سوم

Entezar

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت پنجاه و چهارم

Montazer

شرح و تفسیر دعای عصر غیبت قسمت بیست و هفتم

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد