تفسیر دعای عصر غیبت

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت سی و پنجم

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

تفسیر دعای عصر غیبت

قسمت سی و پنجم

در فراز بعدی دعا می گوید؛ «وَ اَقِمْنٰا بِخِدْمَتِهِ..» خدایا ما را در راه خدمت رسانی به امام زمان (عج) با قوام کن، پایدار کن!

این طور نشود که ما یک روزی سرباز امام زمان (عج) باشیم،یک روزی جنب و جوش داشته باشیم، کلاس مربیگری و کلاس مهدویت و کتاب خواندن و همه ی اینها را انجام بدهیم وبعد سرگرم امورات زندگی خودمان بشویم و خدمت به حضرت را فراموش کنیم!!

ما بارها گفتیم، عرصه ی مهدویت عرصه ای است که یک مقدار مظلوم واقع شده! افرادی که میلیون میلیون حاضر هستند برای نذری شب عاشورای امام حسین (ع) خرج کنند، اما دریغ!! از اینکه 50 ،100 تومان در راه مهدویت خرج کنند، همین مقدار را هم کمک نمی کنند!یعنی به این فهم و شعور نرسید که کمک به راه امام زمان (عج)، همان راه امام حسین (ع) است!

از امام حسین (ع) و از امام صادق (ع) از هر دو امام این روایت نقل شده است، وقتی از این عزیزان سوال می کنند که آیا مهدی (ع) متولد شده!؟ این عزیزان می فرمایند؛ خیر مهدی ما هنوز متولد نشده! «وَلَوْ اَدْرَکْتُهُ لَخَدَمْتُهُ اَیَّامِ حَیاتِی» اما اگر او را درک می کردم، تمام عمرم را به او خدمت می کردم.

علامه مجلسی می گوید؛ مراد از اینکه امام حسین و صادق(ع)می گویند ما خادم امام زمان(عج) می شدیم، منظوراین است که امام زمان(عج)را بزرگش می کردند، و پرورشش می دادند و در رکاب او می جنگیدند!!

یکی از دعاهای امام رضا (ع)، دعای قنوتش که مربوط به امام زمان(عج) است، «اَللّٰهُمَ اَصلِحْ عَبْدَكَ وَ خَلیفَتَكَ بِما اَصْلَحتَ بِهِ اَنْبِیائكَ وَ رُسُلَكَ وَ حُفَّهُ بِمَلائِکَتِكَ وَ اَیَّدهُ بِرُوحِ القُدُسِ مِنْ عِندِكَ وَ اَسلُکهُ مِنْ بَینِ یَدَیهِ وَ مِنْ خَلفِه رَصَداً یَحْفَظُونَهُ مِنْ کُلِّ سُوءٍ وَ اَبِدلَهُ مِنْ بَعدَ خَوفِهِ اَمناً یَعْبُدُكَ لا یُشْرِكُ بِكَ شَیئاً وَ لا تَجْعَل لأَحَدٍ مِنْ خَلقِك عَلیٰ وَلِیَّكَ سُلطاناً وَ اَئذَنْ لَهُ فی جِهادِ عَدُوِّكَ وَ عَدُوِّه وَاجْعَلْنی مِنْ اَنْصارِه اَنَّكَ عَلیٰ کُلِّ شَیئٍ قَدیر»

در این فراز «وَاجْعَلْنی مِنْ اَنْصارِه..» می گوید؛ خدایا مرا از سربازان امام زمان (عج) قرار بده!

در روز غدیر دعایی از امام صادق (ع) نقل شده است که انتهای دعا این را می گوید،من را جزءخدمتگزاران به امام زمان (عج) قرار بده!

واقعا باید تأسف خورد! نمی دانیم چه طوری مردم را متوجه کنیم، همان طور که مقداری نذری برای امام
حسین (ع) می دهی! مهم تر از آن غذای نذری، کار برای امام زمانت است! که واقعا نیاز است. آن هم چه نذری!!!؟ بعضی وقتها نذری که اصلا به فقرا داده نمی شود، فقط در مسجد ریخت و پاش می شود، فقط برای اینکه بگویند من فلان مقدار نذری را دادم، من فلان مقدار را کمک کردم!! فقط چشم هم چشمی و امثال اینهاست! واسمی ازفقرا و محرومین ومستضعفین برده نمی شود!

ادامه دارد …

استاد احسان عبادی

نوشته‌های مرتبط

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت سی و هشتم

Montazer

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت پنجاه و چهارم

Montazer

شرح و تفسیر دعای عصر غیبت قسمت سی و یک

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد