تفسیر دعای عصر غیبت

تفسیر دعای عصر غیبت قسمت سی و نهم

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

تفسیر دعای عصر غیبت

 قسمت سی و نهم

در فراز بعدی دعا «وَ تَوَفَّنٰا عَلیٰ مِلَّتِهِ» می گوید؛ خدایا پایان عمر جان ما را بر دین امام زمان(عج) بگیر

یعنی خدایا اگر توفیق شهادت را به ما ندادی، این توفیق را به ما بده که دینمان، همین اعتقاد به امام زمانی که داریم تا آخر عمر همراهمان باشد! یک روزی نشود که این شک ها و تردید ها در هنگام مرگ، ما را از امام زمانمان دور بکند!

و نشود که موقع مرگ شک و تردید به سراغ ما بیاید و شیطان نگذارد که کلمه ی شهادتین را بگوییم! واقعا زمان غیبت، زمان سختی است!!

باز هم تکرار می کنم، این روایت معروفی که امام صادق (ع) می فرمایند; «رَبَّنَا لَا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَیْتَنا…»[ آل عمران/8] این آیه را زیاد بخوانید، چون امروز بر صراط مستقیم هستید، نمی دانید که آیا فردا هم هستید یانه!!

همان دکتر سروشی که مثال زدیم، کارش به جایی رسیده که، صراحتا می گوید قرآن کلام خدا نیست و پیغمبر (ص) این حرف ها را می زند! بعد جالب است مثال هم می آورد می گوید سوره ی حمد را نگاه بکنید!

«بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحیٖمِ، الْحَمْدُلِلَّه رَبِّ العالَمِینَ.. یعنی حرف بنده است با خدا و از زبان خدا یقینا نیست!

به او می گویند خدا ممکن است خودش، خودش را خطاب بکند! می گوید نه، امکان ندارد!! می گویند بعضی از آیات قرآن می گوید″ قُل ″ یعنی بگو، یعنی ای پیغمبر بگو! می گوید نه، ممکن است پیغمبر (ص) خودش با خودش حرف بزند! می گویند چه طور پیغمبر (ص) خودش با خودش حرف می زند! ولی خدا نمی تواند با خودش حرف بزند!؟؟

چه شد که این افراد این طوری می شوند!؟ این دکتر سروش از لحاظ علمی بالاست، حتی شاید نماز شبش را هم بخواند! چون کافر نیست خودش را مثلا مسلمان می داند!! فقط می گوید قرآن کلام خدا نیست و امام زمانی وجود ندارد و به قول خودش مسلمان است.!! علم بالاست، اما می بینید..

علم ایمان آور نیست! لزوما این نیست که شما عالم باشید، پس با ایمان هم باشید!! مگر خوارج کم علم داشتند، ایمان نداشتند!! یک پیرمرد هیچ سوادی ندارد ولی ایمانی دارد که، خیلی از ماها ممکن است نداشته باشیم!

اینکه می گوییم این دعا را بخوانید، چون این دعا پر مغز است! شما هر چه برای دنیا و برای سعادت آخرت بخواهید در این دعا جمع است!

می گوید «وَ تَوَفَّنٰا عَلیٰ مِلَّتِهِ..» خدایا اگر من توفیق شهادت در رکاب امام عصر (عج) را نداشتم، حداقل مرگ من را در این راه قرار بده!

ادامه دارد …

استاد احسان عبادی

 

نوشته‌های مرتبط

شرح و تفسیر دعای عصر غیبت قسمت سی و یک

Entezar

شرح و تفسیر دعای عصر غیبت قسمت دوم

Entezar

شرح و تفسیر دعای عصر غیبت قسمت نهم

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد