احادیث امام زمان (عج)

تفسیراحادیث حضرت مهدی بهره گیری ازخورشیدپشت ابر

phoca thumb l emam zaman 225 - تفسیراحادیث حضرت مهدی بهره گیری ازخورشیدپشت ابر

?◆✿✫✿◆?

‌? امام مهدی .عج. فرمودند:

‌【چگونگی بهره‌گیرى و استفاده از من در دوران غیبت همانند انتفاع از خورشید است در آن موقعی که به وسیله ابرها از چشم افراد ناپدید شود.¹】

⛅️‌ چــرا خورشید پنہـانــــ؟!

‌◆✦ علم امروز در زمینه رابطه زمین و خورشید به نکته مهمی رسیده است و آن این است که خورشید، به کمک قوه جاذبه‌ ای که دارد منظومه شمسی را حفظ می‌کند، به طوری که اگر خورشید نبود و جاذبه‌اش وجود نداشت، زمین در مدار معینی نمی‌توانست حرکت کند، در فضا پرتاب می‌شد و از بین می‌رفت.

‌? این جاذبه‌ منحصر به وقتی که خورشید ظاهر باشد نیست، آن وقتی هم که خورشید در پشت ابر است باز این نکته هست و ما در هر لحظه از جاذبه خورشید استفاده می‌کنیم، جدا از این که خورشید ظاهر باشد یا پشت ابر باشد، یا شب باشد و آن طرف کره زمین را نور بدهد.

❂‌ شاید یکی از نکاتی که امام تشبیه به خورشید شده در همین باشد که مردم همیشه از وجود امام زمانشان استفاده می‌کنند و فرق نمی‌کند که حجت خدا در بین مردم ظاهر و آشکار باشد یا نباشد.

‌☝️ همچنین حدیث «لَو لا الحُجّة لسَاخَت الارض بِاهلهَا» اگر حجت خدا روی زمین نباشد، زمین پا بر جا نمی‌ماند و از بین می‌رود، از احادیثی است که هم اهل سنت آن را نقل کرده‌اند و هم شیعه که اگر وجود امام تشبیه به خورشید بشود، از این جهت خیلی قابل توجه است، که خورشید هم اگر لحظه‌ای نباشد زمین نمی‌تواند، در این نظم خاصی که قرار دارد پا بر جا بماند و از بین می‌رود.

❖ دلایل و تفسیرهای مفصل و جالبی در این باره وجود دارد که به علاقه‌مندان پیشنهاد می‌کنم در این زمینه تحقیق و مطالعه کنند.

‌? منبع
‌ ❶ بحارالأنوار، ج 53، ص 181

?◆✿✫✿◆?

نوشته‌های مرتبط

حدیث دین برتر

Montazer

حدیث مهدوی تمام شك‌ها را از بين مى‌برديم

Entezar

حدیث کساني که اموال ما را نزد خود نگاه مي دارند

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد