متن مهدوی

تشخیص و تطبیق نشانه های ظهور بخش دوم

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

تشخیص و تطبیق نشانه های ظهور بخش دوم


قسمت 2⃣ از 3⃣

2⃣ نبود ابهام در شخصیت و نشانه های مهدی موعود

درروایات فراوانی که از پیامبر اعظم (ص) وامامان معصوم علیهم السلام وارد شده، همه ویژگی ها و نشانه های منجی موعود اسلام مشخّص شده است و هیچ ابهامی در مورد شخصیت او و چگونگی ظهورش وجود ندارد.

بنابراین، می توان گفت اگر کسی به درستی به مطالعه معارف مهدوی بپردازد و روایات نشانه های ظهور را با دقّت و تأمّل بررسی کند، هرگز به تشخیص هاو تطبیق های نادرست دچار نمی شود و فریب مدّعیان دروغین را نمی خورد.

این که در گذشته و امروز کسانی به طرح ادّعاهای دروغین پرداخته و کسانی هم با آنها همراهی کرده اند، دلیلی جز نادانی و ساده لوحی پیروان و شهرت طلبی و دنیا خواهی مدّعیان نداشته است.

افزون بر این، باید توجّه داشت که نشانه های ظهور – چنان که در روایات هم آمده است – مانند دانه های تسبیح به هم پیوسته اند و در ارتباط با هم معنا و مفهوم می یابند.

به بیان دیگر، نشانه های ظهور به ترتیب خاص، در فاصله زمانی معیّن و با شرایطی مشخّص رخ می دهند و این گونه نیست که رویدادی مانند خروج خراسانی یا یمانی رخ دهد، بی آن که زمینه ها، شرایط و مقدّمات آنها که در روایات به آنها اشاره شده است، فراهم شده یا دیگر رویدادها و نشانه های مرتبط با آنها رخ داده باشد.

3⃣ لزوم مراجعه به فقیهان و عالمان حوزه مهدویت

افزون بر آنچه گفته شد، راه دیگری نیز برای در امان ماندن از تشخیص ها و تطبیق های نادرست و مواجه نشدن با خطر پیروی از مدّعیان دروغین وجود دارد و آن، مراجعه به فقیهان، عالمان و صاحب نظران حوزه مباحث مهدوی است.

تجربه تاریخی نشان می دهد هرگاه اشخاص به دلیل غرور و خود پسندی و باور بیش از حد به خود از فقیهان و عالمان فاصله گرفته اند، به طرح ادّعاهای واهی و بی اساس پرداخته و خود و جماعتی را به هلاکت انداخته اند.

بنابراین، به محض مواجهه با فردی که خود را از یاران امام زمان (ع) و از زمینه سازان ظهور آن حضرت معرّفی می کند، پیش از هر گونه تطبیق و تصدیق، باید به سراغ فقیه و عالمی سرشناس رفت و موضوع را با او در میان گذاشت تا دچار گمراهی و سرگردانی نشویم.

نوشته‌های مرتبط

دلایل عقلی و نقلی مبنی بر نصرت امام حسین

Montazer

طالقان محل ظهور امام زمان(عج)

Entezar

نکاتی از دعای عهد،حجت الاسلام قرائتی

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد