تاثیر دعا در تعجیل فرج امام زمان

?تاثیر دعا در تعجیل فرج مولا

?فضل گوید از امام جعفر صادق (علیه السلام) شنیدم که مى فرماید:
روزى خداوند به ابراهیم (علیه السلام) وحى کرد که به زودى صاحب فرزندى خواهى شد. ابراهیم (علیه السلام) بسیار خوشحال شد به سرعت به نزد ساره، همسر خود، شتافت تا این مژده مسرّت بخش را به او برساند.


وقتى ساره از بشارت الهى مطلع شد، به ابراهیم (علیه السلام) گفت: چه مى گویى؟ من پیر شده ام. چه طور ممکن است که صاحب فرزندى شوم.
ابراهیم (علیه السلام) سخت به فکر فرو رفت.
حق تعالى دوباره به او وحى کرد وفرمود:ای  ابراهیم! همسرت به زودى فرزندى به دنیا خواهد آورد که اولاد او به خاطر این که مادرشان وعده مرا انکار کرد، چهارصد سال گرفتار عذاب خواهند شد!
(فرزندان ساره یعنى) بنى اسراییل، سال ها (به همین جهت) گرفتار عذاب (وستم فرعونیان) بودند. تا این که روزى از طولانى شدن مدّت عذاب به تنگ آمده وچهل شبانه روز تمام به درگاه الهى گریه وزارى نمودند.
در این هنگام، خداوند متعال موسى وهارون (علیهما السلام) را مبعوث نمود تا آن ها را از دست فرعونیان نجات دهند، وصد وهفتاد سال زودتر از موعد مقرر گرفتارى آنها را بردارند.
آنگاه امام جعفر صادق (علیه السلام) فرمودند: شما نیز اگر براى تعجیل در فرج قائم ما (علیه السلام) گریه وزارى کنید، خداوند فرج ما را نزدیک خواهد نمود. والاّ باید تا آخرین روز موعد ظهور او در انتظار به سر برید!
?: تفسیر عیاشى، ج ۲، ص ۱۶۳

?اللهم عجل لولیک الفرج?انشا الله بتونیم سرباز خوبی برای امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشیم -------------------------------------------------- ما زخم خورده ی پهلوی مادرمان حضرت زهرا (س) هستیم .


یک دیدگاه برای “تاثیر دعا در تعجیل فرج امام زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =