آذر ۲۰, ۱۳۹۷
احادیث امام صادق (ع)

تاثير دعا در تعجيل فرج امام زمان

?تاثير دعا در تعجيل فرج مولا

?فضل گويد از امام جعفر صادق (عليه السلام) شنيدم که مى فرمايد:
روزى خداوند به ابراهيم (عليه السلام) وحى کرد که به زودى صاحب فرزندى خواهى شد. ابراهيم (عليه السلام) بسيار خوشحال شد به سرعت به نزد ساره، همسر خود، شتافت تا اين مژده مسرّت بخش را به او برساند.


وقتى ساره از بشارت الهى مطلع شد، به ابراهيم (عليه السلام) گفت: چه مى گويى؟ من پير شده ام. چه طور ممکن است که صاحب فرزندى شوم.
ابراهيم (عليه السلام) سخت به فکر فرو رفت.
حق تعالى دوباره به او وحى کرد وفرمود:ای  ابراهيم! همسرت به زودى فرزندى به دنيا خواهد آورد که اولاد او به خاطر اين که مادرشان وعده مرا انکار کرد، چهارصد سال گرفتار عذاب خواهند شد!
(فرزندان ساره يعنى) بنى اسراييل، سال ها (به همين جهت) گرفتار عذاب (وستم فرعونيان) بودند. تا اين که روزى از طولانى شدن مدّت عذاب به تنگ آمده وچهل شبانه روز تمام به درگاه الهى گريه وزارى نمودند.
در اين هنگام، خداوند متعال موسى وهارون (عليهما السلام) را مبعوث نمود تا آن ها را از دست فرعونيان نجات دهند، وصد وهفتاد سال زودتر از موعد مقرر گرفتارى آنها را بردارند.
آنگاه امام جعفر صادق (عليه السلام) فرمودند: شما نيز اگر براى تعجيل در فرج قائم ما (عليه السلام) گريه وزارى کنيد، خداوند فرج ما را نزديک خواهد نمود. والاّ بايد تا آخرين روز موعد ظهور او در انتظار به سر بريد!
?: تفسير عياشى، ج 2، ص 163

?اللهم عجل لولیک الفرج?

Related posts

حدیث سختی دوستان

Entezar

حدیث غدیر عید الله الاکبر

Montazer

عجله نکردن برای رسیدن زمان ظهور

Entezar

1 دیدگاه

علی رضا فروردین ۳۱, ۱۳۹۵ at ۱۰:۴۷ ق.ظ

اللهم عجل لولیک الفرج

فرج نزديک است
ان شا الله

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟