بیایم مثل قنبر غلام واقعی امام زمان باشیم….

??بیایم مثل قنبر غلام واقعی امام زمان باشیم….??

???

مرحوم شیخ کلینی در کتاب کافی از امام صادق(علیه السلام) نقل می کنند که فرمودند:

قنبر، غلام علی علیه السلام، محبّت شدیدی به علی(علیه السلام) داشت و چون علی ـ که درودهای خدا بر او باد ـ بیرون می آمد، او نیز  بدون این که حضرت متوجه باشندپشت سر ایشان با شمشیر، بیرون می آمد.

یک شب علی(علیه السلام) او را دید، پرسید: مَا لَکَ یا قنبر؟ چه می خواهی ای قنبر؟ ( برای چه پشت سر من آمده ای؟)

قنبرگفت: جئتُ لأمشی خلف؛ پشت سر شما آمده ام [تااز شما محافظت کنم.]

علی(علیه السلام) فرمود: «وَیحک!! أمِنْ أهلِ السماء تحرُسنی أم من أهل الأرض؛ وای بر تو! می خواهی مرا از اهل آسمان حفظ کنی یااز اهل زمین؟

قنبر گفت: لا، بل من أهل الأرض؛ نه. از اهل زمین.

امام علی(علیه السلام) فرمود: «إنَّ أهلَ الأرضِ لا یستطیعونَ شیئاً إلا بإذن الله؛ ای قنبر، اهلزمین بدون اراده و خواست خداوند هیچ کاری نمی توانند انجام دهند، برگرد. قنبرهم برگشت.[۴]
۴.موسوعه الامام علی بن ابیطالب،ری شهری، ج ۱۲،ص۲۵۱؛ بحارالانوار، علامه مجلسی، ج۴۲، ص ۱۲۲.

آری قنبر این چنین در مکتب علی(علیه السلام) تربیت یافته بود که علاوه بر این که عشق و محبت خود را به مولایش نشان می داد، پا در جای قدم مولایش علی(علیه السلام) می گذاشت و از او تبعیت و پیروی می نمود و در این راه از کوچکترین خدمتی فروگذاری نمی کرد.
✔️حال ما منتظران امام زمان علیه السلام این گونه هستیم؟ همراه و یار و مونس ایشون هستیم؟ حاضریم  از جونمون، مالمون، زندگیمان بزنیم ولی حضرت سلامت باشند؟ به عهدی که دیروز و روزهای قبل بستیم عمل کردیم و آیا خواهیم کرد؟ حاضریم هر روز یبار دعای فرج و سلامتی بخونیم؟ حاضریم پامون رو تو جای پای امام زمان بذاریم؟ حاضریم همانطور که برای خانواده خودمون تو مسافرت ها صدقه میدیم برای سلامتی امام  زمانمون هم صدقه ای کنار بگذاریم؟؟؟؟؟؟؟

????????

ألـلَّـھُـمَــ ؏َـجِّـلْ لِوَلـیِـڪْ ألْـفَـرَجسلام علیرضا 21 ساله هستم انشا الله بتونیم سرباز خوبی برای امام غایبمون باشیم -------------------------------------------------- ID Telegram : Alireza145


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 13 =