احادیث امام صادق (ع) متن مهدوی

ایات مهدویت در قران

داستان های امام زمان(عج)-بیت ظهور

محتوای مطلب

خواندن مطالب مفید بیشتر
عیسی بن مریم یار حضرت مهدی (عج)

ایات مهدویت در قران


رابطه با حضرت مهدی (ع)به ما ارزش می دهد

«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اصْبِرُو اوَصَابِرُواوَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ؛ ای کسانی که ایمان آورده اید، شکیبایی ورزید و دیگران را نیز به شکیبایی وادارید و در برابر دشمن پایداری کنید،مرزداری نمایید و از خدا پروا کنید شاید رستگار گردید.»(آل عمران/ 200)

امام صاد ق(ع)در تفسیر این آیه چنین فرمودند:«در برابر واجبات صبر کنید، در برابر مشکلات صبر کنید و از پیشوایان خود دفاع کنید.» (1)

همچنین امام باقر(ع)در مورد آیه فرمودند: برانجام واجبات الهی صبر کنید و در برابر دشمنان پایداری کنید و مراقب و مرتبط با امامتان که به انتظارش هستید باشید.» (2)

رابطه ما با امام باید رابطه عاطفی، عملی و رفتاری باشد. یعنی باید با مغز و فکر، امام را بشناسیم؛ با دل و عشق و عاطفه، مرید و عاشق و مطیعش باشیم و در عمل نیز به سخنان ایشان گوش دهیم.

اگر بخواهیم با امام زمان(ع) رابطه داشته باشیم بایدبعد از شناخت،با ایشان رابطه عاطفی هم برقرارکنیم.قرآن می فرماید: «إِذَا حُیِّیتُم بِتَحِیَّةٍ فَحَیُّوا بِأَحْسَنَ؛ اگر کسی به شما سلام کرد شما گرم تر جواب بدهید» پس وقتی ما می گوییم:«السلام علیک یا صاحب الزمان(عج)» امام زمان (عج) سلام ما را می شنوند و جواب گرم تری به ما می دهند.

اساساً همین که ما می توانیم به امام زمان(عج) سلام کنیم پیداست که او ما را لایق دانسته که با ایشان حرف بزنیم. رابطه باحضرت مهدی(ع) است که به ما ارزش می دهد.اسکناس، یک تکه کاغذ است؛ چیزی که به آن ارزش می دهد نخی است که در وسط آن است. این نخ، ارتباط با مهدی (ع) و رابطه ما با خداست. نگذاریم این نخ پاره شود.

ائمه(ع) در قیامت از کسانی شفاعت می کنند در این دنیا رابطه شان با ائمه(ع) خوب باشد. هر کس اتصالش به امام زمان(ع) بیشتر است آن جا هم بیشتر مشمول شفاعت خواهد بود و اگر کسی این جا رابطه اش قطع شود، مشمول شفاعت نخواهد شد.

پی نوشت ها:
1.الکافی، ج2، ص81
2.الغیبة، النعمانی، ص199

خواندن مطالب مفید بیشتر
ایات مهدوی

«پرتوی از آیه های مهدوی»،
حجت الاسلام قرائتی

نوشته‌های مرتبط

یگانه بودن امام معصوم

Entezar

سلوک مهدوی آیت الله ناصری

Montazer

انتظار يعني آماده باش كامل

Entezar
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد