اندوه امام صادق برای شک کنندگان غیبت

اندوه امام صادق برای شک کنندگان غیبت

✳️…اندوه فراوان امام صادق علیه السلام بر کسانی که در دوران غیبت به شک و تردید مبتلا می گردند…‼️

?لسان به حق ناطق امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند:

? نظَرتُ فی الکِتابِ الجَفرِ صَبیحَهَ هذا الیومِ و هُو الکِتابُ المُشتَمِلُ عَلی عِلمِ المَنایا و البَلایا والرَّزایا و عِلمِ ما کانَ و ما یَکونُ اِلی یَومِ القِیامَهِ الّذی خَصَّ اللّهُ بِهِ مُحمّداً و الأئِمّهَ مِن بَعدِهِ و تَامَّلتُ مِنهُ مَولِدَ قائِمِنا و غَیبَهُ و إبطاءَهُ و طولَ عُمرِهِ و بَلوَی المؤمنینَ فی ذلک الزَّمانِ و تَوَلُّدَ الشُّکوکِ فی قُلوبِهِم مِن طولِ غَیبَتِهِ وارتِدادِ اَکثَرِهِم عَن دینِهِم و خَلعَهُم رِبقَهَ الاِسلامِ مِن اَعناقِهِم ؛ اَلَّتی قالَ اللّهُ تَقَدَّسَ ذِکرُهُ : “وَ کُلَّ اِنسانٍ اَلزَمناهُ طائِرَهُ فی عُنُقِهِ ” – یَعنی الوِلایَهَ – فأخَذَتنی الرِّقَهُ و استَولَت عَلَیَّ الاَحزانُ .

◀️صبح امروز در کتاب جَفْر نظر کردم  ؛

همان کتابی که در آن علم مرگ و میرها و بلاها و گرفتاریها و گذشته و آینده تا روز قیامت مندرج است
آن را خداوند مخصوص به پیامبر (صلی الله علیه و آله) و ائمه بعد از ایشان (علیهم السلام) قرار داده است.
در آن کتاب تأمل نمودم درباره تولد قائم ما اهل بیت و غیبت و #دیرکردِ او و طولانی شدن عمرش و #گرفتاری مؤمنان در آن زمان و پدید آمدن #تردیدهایی که به خاطر طولانی شدن زمان غیبت در دلهای آنها حاصل می شود و برگشتن بیشتر آنها از #دین خود و باز کردن طوق اسلام از گردنهای خود…!!
?همان طوقی که خدای متعال درباره اش فرموده است:

◀️”هر انسانی را طائری است که بر گردنش آویخته ایم” و منظور ولایت اهل بیت می باشد ؛ (بعد از این تأملات) دلم سوخت و اندوه فراوان بر من چیره شد ….?

? کمال الدین , باب ۳۳ , ح ۵۱

#اللهم_عجل_لولیک_الفرج ?انشا الله بتونیم سرباز خوبی برای امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشیم -------------------------------------------------- ما زخم خورده ی پهلوی مادرمان حضرت زهرا (س) هستیم .


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 8 =