احادیث امام جواد (ع)

امام مهدي از ديدگاه امام جواد به نقل ازعبدالعظيم حسني

✅امام مهدي از ديدگاه امام جواد

?«حضرت عبدالعظيم حسني – بارگاه ایشان در شهر ري – مي‏فرمايد:
به خدمت امام جواد عليه السلام شرفياب شدم و تصميم داشتم که از آن حضرت در مورد مهدي قائم عجل الله فرجه سوال کنم. چون مرا ديد، پيش از آنکه من سوال خود را مطرح کنم، فرمود:

?«يا ابا القاسم! ان المهدي منا هو المهدي الذي يبعث محمدا صلي الله عليه و آله و سلم بالنبوة و خصناه

بالامامة، انه لو لم يبق من الدنيا الا يوم واحد لطول الله ذلک اليوم حتي يخرج فيه فيملأ الأرض قسطا و عدلا، کما ملئت جورا و ظلما، و ان الله تبارک و تعالي ليصلح له امره في ليلة، کما اصلح امر کليمه موسي (عليه السلام) اذ ذهب ليقتبس لأهله نارا، فرجع و هو رسول نبي. ثم قال: افضل اعمال شيعتنا انتظار الفرج».?
??????
?«اي ابوالقاسم! (کنيه‏ي حضرت عبدالعظيم) مهدي ما (ارواحنا فداه)، آن امام هدايتگر است که بايد در دوران غيبت انتظار او را کشيد و در زمان ظهور از او اطاعت نمود. او سومين فرزند من است. سوگند به پروردگاري که محمد صلي الله عليه و آله و سلم را به رسالت برانگيخت و تاج امامت را بر سر ما نهاد، اگر از عمر دنيا جز يک روز باقي نباشد، خداوند آن روز را طولاني نمايد، تا در آن خارج شود و زمين را پر از عدل و داد کند، آن چنان که پر از جور و ستم شده باشد.
??????
خداوند تبارک و تعالي امر فرج را در يک شب اصلاح مي‏کند، چنانکه امر رسالت کليم خود حضرت موسي عليه السلام را در يک شب هموار نمود، هنگامي که او رفت تا براي خانواده‏اش آتشي بياورد، با نور نبوت و مشعل رسالت برگشت. سپس فرمود:
?برترين عمل شيعيان ما انتظار فرج است».?

?کمال الدين/ ص377

?اللهم عجل الولیک الفرج?

نوشته‌های مرتبط

معرفی امام زمان(عج) توسط امام جواد(ع)

امیرحسین عامری

گریه شدید امام جواد

Montazer

حدیث واجب بودن انتظار ظهور

Montazer
بسیار خوش حال می شویم تا با ارسال نظرات ارزشمند خود مجموعه بیت ظهور را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد