آذر ۱۸, ۱۳۹۷
احادیث امام جواد (ع)

امام مهدي از ديدگاه امام جواد به نقل ازعبدالعظيم حسني

✅امام مهدي از ديدگاه امام جواد

?«حضرت عبدالعظيم حسني – بارگاه ایشان در شهر ري – مي‏فرمايد:
به خدمت امام جواد عليه السلام شرفياب شدم و تصميم داشتم که از آن حضرت در مورد مهدي قائم عجل الله فرجه سوال کنم. چون مرا ديد، پيش از آنکه من سوال خود را مطرح کنم، فرمود:

?«يا ابا القاسم! ان المهدي منا هو المهدي الذي يبعث محمدا صلي الله عليه و آله و سلم بالنبوة و خصناه

بالامامة، انه لو لم يبق من الدنيا الا يوم واحد لطول الله ذلک اليوم حتي يخرج فيه فيملأ الأرض قسطا و عدلا، کما ملئت جورا و ظلما، و ان الله تبارک و تعالي ليصلح له امره في ليلة، کما اصلح امر کليمه موسي (عليه السلام) اذ ذهب ليقتبس لأهله نارا، فرجع و هو رسول نبي. ثم قال: افضل اعمال شيعتنا انتظار الفرج».?
??????
?«اي ابوالقاسم! (کنيه‏ي حضرت عبدالعظيم) مهدي ما (ارواحنا فداه)، آن امام هدايتگر است که بايد در دوران غيبت انتظار او را کشيد و در زمان ظهور از او اطاعت نمود. او سومين فرزند من است. سوگند به پروردگاري که محمد صلي الله عليه و آله و سلم را به رسالت برانگيخت و تاج امامت را بر سر ما نهاد، اگر از عمر دنيا جز يک روز باقي نباشد، خداوند آن روز را طولاني نمايد، تا در آن خارج شود و زمين را پر از عدل و داد کند، آن چنان که پر از جور و ستم شده باشد.
??????
خداوند تبارک و تعالي امر فرج را در يک شب اصلاح مي‏کند، چنانکه امر رسالت کليم خود حضرت موسي عليه السلام را در يک شب هموار نمود، هنگامي که او رفت تا براي خانواده‏اش آتشي بياورد، با نور نبوت و مشعل رسالت برگشت. سپس فرمود:
?برترين عمل شيعيان ما انتظار فرج است».?

?کمال الدين/ ص377

?اللهم عجل الولیک الفرج?

Related posts

حدیثامام جواد(ع) پیروی آگاهانه

Entezar

اصلاح امر ظهور در یک شب

امیرحسین عامری

امام مهدي از ديدگاه امام جواد

Entezar

دیدگاه شما چیست؟