Search
پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • :
  • :

تفسیراحادیث حضرت مهدی بهره گیری ازخورشیدپشت ابر

تفسیراحادیث حضرت مهدی بهره گیری ازخورشیدپشت ابر

?◆✿✫✿◆?

‌? امام مهدی .عج. فرمودند:

‌【چگونگی بهره‌گیرى و استفاده از من در دوران غیبت همانند انتفاع از خورشید است در آن موقعی که به وسیله ابرها از چشم افراد ناپدید شود.¹】

⛅️‌ چــرا خورشید پنہـانــــ؟!

‌◆✦ علم امروز در زمینه رابطه زمین و خورشید به نکته مهمی رسیده است و آن این است که خورشید، به کمک قوه جاذبه‌ ای که دارد منظومه شمسی را حفظ می‌کند، به طوری که اگر خورشید نبود و جاذبه‌اش وجود نداشت، زمین در مدار معینی نمی‌توانست حرکت کند، در فضا پرتاب می‌شد و از بین می‌رفت.

‌? این جاذبه‌ منحصر به وقتی که خورشید ظاهر باشد نیست، آن وقتی هم که خورشید در پشت ابر است باز این نکته هست و ما در هر لحظه از جاذبه خورشید استفاده می‌کنیم، جدا از این که خورشید ظاهر باشد یا پشت ابر باشد، یا شب باشد و آن طرف کره زمین را نور بدهد.

❂‌ شاید یکی از نکاتی که امام تشبیه به خورشید شده در همین باشد که مردم همیشه از وجود امام زمانشان استفاده می‌کنند و فرق نمی‌کند که حجت خدا در بین مردم ظاهر و آشکار باشد یا نباشد.

‌☝️ همچنین حدیث «لَو لا الحُجّه لسَاخَت الارض بِاهلهَا» اگر حجت خدا روی زمین نباشد، زمین پا بر جا نمی‌ماند و از بین می‌رود، از احادیثی است که هم اهل سنت آن را نقل کرده‌اند و هم شیعه که اگر وجود امام تشبیه به خورشید بشود، از این جهت خیلی قابل توجه است، که خورشید هم اگر لحظه‌ای نباشد زمین نمی‌تواند، در این نظم خاصی که قرار دارد پا بر جا بماند و از بین می‌رود.

❖ دلایل و تفسیرهای مفصل و جالبی در این باره وجود دارد که به علاقه‌مندان پیشنهاد می‌کنم در این زمینه تحقیق و مطالعه کنند.

‌? منبع
‌ ❶ بحارالأنوار، ج ۵۳، ص ۱۸۱

?◆✿✫✿◆?انشا الله بتونیم سرباز خوبی برای امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشیم -------------------------------------------------- ما زخم خورده ی پهلوی مادرمان حضرت زهرا (س) هستیم .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + چهار =